D. Motiejūnui – liaupsės už karjeros mačą ir įspūdingą perdavimą

D.Motiejūnas pasiekė asmeninį NBA rezultatyvumo rekordą.<br>AP nuotr.

Nov 27, 2014, 7:43 AM, atnaujinta Jan 20, 2018, 1:18 PM

Lapkričio 26-osios vakarą bendraudamas su JAV žurnalistais Donatas Motiejūnas iš pasitenkinimo krapštė barzdą. Vos prieš akimirką rungtynėse su „Sacramento Kings“ 24 metų lietuvis užfiksavo asmeninį rezultatyvumo NBA rekordą ir padėjo „Houston Rockets“ laimėti 102:89.

„Smagu, kai esi aikštėje ir turi gynyba įtvirtinti pergalę“, – šyptelėjo 21 tašką pelnęs ir asmeninį rezultatyvumo rekordą NBA pasiekęs D.Motiejūnas.

24 metų krepšininkas gerino dar du rekordus – aikštėje praleistų minučių (37) ir atliktų metimų (10/15).

„Nežiūriu į savo žaidimą. Svarbiausia, kad pasiekėme pergalę“, – kuklumo pamoką yra išmokęs Lietuvos rinktinės puolėjas.

Komandos darbą gynyboje akcentavęs D.Motiejūnas sulaukė gerų trenerio Kevino McHale‘o ir lyderio Jameso Hardeno atsiliepimų.

„Jis žaidė neįtikėtinai gerai“, – kartojo tiek K.McHale‘as, tiek J.Hardenas.

Beje, pastarajam pirmajame kėlinyje per greitą ataką D.Motiejūnas iškišo įspūdingą perdavimą, kuris baigėsi lengvais snaiperio taškais.

„D-Mo žaidė net 37 minutes ir atliko puikų darbą“, – lietuviu džiaugėsi K.McHale‘as.

Nors „Kings“ gretose puolime nesulaikomai rungtyniavęs DeMarcus Cousinsas surinko 29 taškus, specialistas buvo patenkintas žaidėjų pastangomis jį stabdyti.

„Sustabdyti D.Cousinsą labai sunku, nes jis tiesiog velniškas žaidėjas, – teigė K.McHale‘as. – Prieš mačą bijojau galimo D.Cousinso žaidimo. Tačiau esu patenkintas mūsų gynyba.“

Net 17 taškų sugriebęs D.Cousinsas pataikė 9 dvitaškius iš 18.

„Po krepšiu „Kings“ turi labai galingus aukštaūgius, todėl mums visiems buvo sunku. Tačiau visi padėjome vieni kitiems, ir tai mums leido laimėti“, – džiaugėsi D.Motiejūnas.

„Rockets“ šį sezoną yra viena geriausiai besiginančių NBA komandų. Per kiekvieną mačą Hjustono komanda į savo krepšį praleidžia vidutiniškai 91,7 taško ir nusileidžia tik „San Antonio Spurs“ (91,3).

Galima palyginti: prasčiausiai besiginantys „Los Angeles Lakers“ praleidžia 111,6 taško per susitikimą.