LKL: D. Adomaičio auklėtiniai parsivežė pergalę iš Alytaus

D.Adomaičio auklėtiniai LKL čempionate iškovojo 11-ąją pergalę.<br>M.Kulbio nuotr.

Nov 29, 2014, 9:59 PM, atnaujinta Jan 20, 2018, 7:57 AM

LKL čempionate ir toliau pergalingai rungtyniauja Utenos „Juventus“ (11-3) ekipa. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai išvykoje 59:57 (10:5, 19:20, 15:14, 15:18) įveikė Alytaus „Dzūkijos“ (7-8) krepšininkus.

Rashauno Broaduso vedini „Juventus“ krepšininkai nuo rungtynių pradžios išsiveržė į priekį (8:2). Ekipos dažniau klydo ir metė netaikliai ir po pirmo itin nerezultatyviaus kėlinio pirmavo svečiai – 5:10.

Antrajame kėlinyje jau dominavo aikštelės šeimininkai. Po Ryčio Juknevičiaus ir Martyno Paliukėno taškų „Dzūkija“ priartėjo (11:12). R.Broadusas į svečių spurtą atsakė tolimu metimu, dar du taškus pridėjo Nikita Barinovas ir svečiai šiek tiek nutolo (16:20). Aikštelės šeimininkai priartėjo, tačiau iniciatyvos vėl ėmėsi R.Broadusas, jam puikiai talkino tritaškį pataikęs Edgaras Stanionis ir „Juventus“ vėl atitrūko (22:29).

Trečią ketvirtį „Juventus“ pradėjo spurtu 7:0 ir padidino persvarą (25:36). Artūras Jomantas ėmėsi iniciatyvos ir keturiais taškais iš eilės sumažino deficitą (39:44).

Lemiamą ketvirtį aikštelės šeimininkai pradėjo penkiais taškais iš eilės ir išlygino rezultatą (44:44). Bet aikštelėje po keitimo pasirodęs R.Broadusas sustygavo svečių puolimą, pats pelnė šešis taškus iš eilės ir „Juventus“ vėl nutolo (45:54). Rytis Juknevičius į tai atsakė penkiais taškais ir aikštelės šeimininkai atkūrė intrigą (52:56). Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei Vilmantas Dilys pelnė du taškus ir dar labiau priartino savo ekipą prie varžovų (54:56). Komandos apsikeitė taikliomis atakomis (56:58). Likus žaisti 13 sekundžių „Juventus“ prarado kamuolį, o kitoje aikštelės pusėje pažeidė taisykles. A.Jomantas pataikė tik antrąjį baudos metimą (57:58). Arvydas Šikšnius taip pat realizavo tik vieną baudos metimą ir Michealas Dixonas galėjo išplėšti pratęsimą, tačiau jo dvitaškis tikslo nepasiekė ir vėl triumfavo „Juventus“ ekipa – 57:59.

„Dzūkija“: Rashaunas Broadusas 21 tšk., Edgaras Stanionis 7 tšk., Saulius Kulvietis 7 tšk.

„Juventus“: Adamas Lapeta 11 tšk., Martynas Paliukėnas 10 tšk., Rytis Juknevičius 10 tšk.