LKL: „Neptūno“ krepšininkai išsprūdo iš „Dzūkijos“ gniaužtų

A.Jomanto pastangų neužteko dzūkų pergalei.<br>bcdzukija.lt nuotr.

2015-01-25 20:27, atnaujinta 2018-01-15 02:49

„Dzūkijos“ (12-11) krepšininkai kovojo iki paskutiniųjų sekundžių, tačiau jiems nepavyko sustabdyti „Neptūno“. Antrąją vietą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate užimantys klaipėdiečiai  parsivežė dar vieną pergalę iš Alytaus, kai sekmadienį po atkaklios kovos 72:66 palaužė šeimininkus.

Vidutiniškai po 89 taškus pelniusi rezultatyviausia LKL komanda  Alytuje pateko į „Dzūkijos“ gynybos spąstus, bet vis dėlto išsikapstė.

Likus rungtyniauti dvi minutes klaipėdiečiai pirmavo vos dviem taškais 65:63, tačiau sėkmingai apsigynė nuo dviejų „Dzūkijos“ gynėjo Pauliaus Dabrausko reidų ir rezultatyviomis atakomis įtvirtino pergalę.

Pirmosios penkios rungtynių minutės vyko taškas į tašką (10:10), kol antrojo ketvirčio pusėje „Neptūnas“ spurtavo 9:0 ir atitrūko 19:10. Alytiškiai bandė mažinti skirtumą, bet M.Girdžiūno ir J.Sinicos tritaškiai leido „Neptūnui“ susikrauti dviženklį skirtumą 25:15. Pirmasis kėlinys baigėsi „Neptūnui“ pirmaujant 27:17.

Tačiau antrajame kėlinyje visas klaipėdiečių pranašumas ištirpo. K.Maksvyčio auklėtiniai net šešias minutės nesugebėjo pelnyti nė taško ir po F.Dmitrijevo tritaškio „Dzūkija“ išlygino rezultatą – 31:31. Tiesa, iki pertraukos „Neptūnas“ neleido šeimininkams išsiveržti į priekį ir pirmavo 33:31.

„Dzūkijos“ gynybos gniaužtuose „Neptūnas“ liko suspaustas ir trečiojo kėlinio pradžioje. Klaipėdiečiai per 3,5 minutės nepelnė nė taško, o tuo pasinaudojęs Alytaus klubas išsiveržė į priekį 36:33.

Tiesa, D.Zavacko ir M.Girdžiūno baudų metimai sugrąžino „Neptūnui" trapią persvarą – 37:36. Netrukus dzūkai įkrito į nedidelę duobelę ir suteikė „Neptūnui“ galimybę nežymiai atitrūkti – 44:38. Vis dėlto R.Ūzo ir F.Dmitrijevo tritaškiai prieš trečiojo kėlinuko pabaigą sumažino skirtumą iki 44:46.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo „Dzūkijos" tritaškiu, pakėlusiu sirgalius iš savo vietų (47:46), bet „Neptūno“ gretose iš toli prabilę J.Sinica ir V.Vasylius vėl leido svečiams kiek atsikvėpti – 52:47.

Alytaus komanda nenuleido rankų. M.Mažeika buvo nubaustas technine pražanga ir nedidele dovanėle pasinaudojusi „Dzūkija“ įpusėjus ketvirtajam ketvirčiui priartėjo 57:59.

Likus žaisti dvi minutes komandas vis dar skyrė du taškai (63:65). S.Galdikas iš pradžių sumetė abu baudų metimus, o kitoje aikštės pusėje blokavo P.Dambrausko metimą (67:63).

Dar kitoje atakoje P.Dambrauskas prametė iš po krepšio, o D.Gailius baudų metimais didino skirtumą 69:63. V.Dilys dvitaškiu su pražanga bandė gelbėti „Dzūkijos“ situaciją (66:70), bet laiko buvo per mažai. „Neptūnas“ šventė pergalę 72:66.

Alytaus „Dzūkija“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 66:72 (17:27, 14:6, 13:13, 22:26).

„Dzūkijai“  taškų pelnė: F.Dmitrijevas ir A.Lapeta po 14, P.Dambrauskas 11, R.Ūzas ir A.Jomantas (5 rez.perd.) po  8, T.Lekūnas 5, V.Dilys ir I.Sejfičius po 3.

Neptūnui“:  M.Girdžiūnas (14), J.Sinica (5 rez. perd.), D.Gailius ir S.Galdikas (10 atk. kam.) po 12, V.Vasylius ir M.Mažeika po 5, V.Šarakauskas 4, K.Bensonas, D.Zavackas ir A.Butkevičius po 2.