LKL: Šiauliuose „Žalgiris“ subombardavo šeimininkus tritaškiais

Mačo Šiauliuose akimirka.<br>G.Šiupario nuotr.

Jan 25, 2015, 4:12 PM, atnaujinta Jan 15, 2018, 2:59 AM

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pratęsė pergalių seriją Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybėse. Titulą ginantys Lietuvos čempionai sekmadienį išvykoje 79:62 (14:17, 15:12, 27:16, 23:17) įveikė „Šiaulių“ komandą.

Po dviejų kėlinių dar buvo lygu – 29:29, bet keturi taiklūs Artūro Milaknio tritaškiai padėjo „Žalgiriui“ pabėgti trečiajame kėlinyje dviženkliu skirtumu.

Per pirmus du kėlinius svečiai pataikė vienintelį iš 9 tritaškių, tačiau po to iš toli jie atakavo tiesiog stulbinančiu taiklumu. Po pertraukos „Žalgiris“ įmetė net 9 iš 12 tritaškių, o per visą mačą – 10 iš 21.

„Žalgiris“ į Šiaulius atvažiavo be Dariaus Songailos ir Tomo Dimšos. Komandos treneris Gintaras Krapikas nusprendė verstis be šių žaidėjų, tačiau ketvirtajame kėlinyje į aikštę išleido jaunąjį Donatą Tarolį.

Pirmadienį „Žalgiris“ Kaune žais su „Mažeikių“ krepšininkais.

Rezultatyviausi.  „Žalgiriui“ daugiausiai taškų pelnė:  Artūras Milaknis – 17, Robertas Javtokas ir Paulius Jankūnas po 13, Artūras Gudaitis – 7. “Šiauliams“: Vytautas Šulskis – 16, Jonathanas Lee – 15, Julius Jucikas ir Rokas Giedraitis po 10.

Lentelė. Kauniečiai po 22 rungtynių yra iškovoję 21 pergalę ir tvirtai pirmauja LKL čempionate.

Šiauliečiai LKL turnyro lentelėje užima septintąją vietą. Jie turi 11 pergalių ir 13 pralaimėjimų.

Akistatos. Šį sezoną „Žalgiris“ ir „Šiauliai“ jau žaidė du kartus.

2014-ųjų spalio 26 d. Šiauliuose pergalę rezultatu 89:58 šventė Kauno komanda. Tuomet rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Artūras Milaknis, pataikęs visus penkis tritaškius ir iš viso įmetęs 17 taškų. Artūras Gudaitis pelnė 16 taškų, atkovojo 11 kamuolių ir surinko 32 naudingumo balus.

Sausio 5 d. „Žalgirio“ arenoje kauniečiai laimėjo 80:71. Į pergalę šeimininkus vedė 18 taškų surinkęs Jamesas Andersonas.

Sekmadienis. Sausio 25-ąją LKL pirmenybėse numatyti trys mačai.  Be „Šiaulių“ ir „Žalgirio“ dvikovos Šiauliuose  “Pieno žvaigždės“ ir Utenos „Juventus“ susitinka Pasvalyje, o Alytuje žais „Dzūkija“ ir Klaipėdos „Neptūnas“.

Rungtynių eiga

Starto penketai.

„Šiauliai“: J.Lee,  G.Leonavičius, R.Giedraitis, J.Jucikas,  V.Šulskis.

„Žalgiris“: W.Cherry, A.Milaknis, E.Ulanovas, S.Vene, R.Javtokas.

Pirmasis kėlinys

1 min.

R.Javtokas pelno pirmuosius taškus į savo gimtojo miesto ekipos krepšį – 0:2. Per antrąją ataką svečiai vėl mėgina išnaudoti savo vidurio puolėją, tačiau antrasis Roberto metimas – netaiklus.

3 min. J.Jucikas išpravokavo R.Javtoko pražangą ir stojo prie baudos metimų linijos -- 2:2. W.Cherry stringa šiauliečių gynyboje.

4 min. Po V.Šulskio metimo iš po krepšio šeimininkai pirmauja 4:2. S. Vene pelno dvitaškį su pražanga -- 4:5.

5 min. Po dar vieno V.Šulskio dvitaškio „Šiauliai“ vėl pirmauja 8:5.

6 min. S.Vene vėl stojo prie baudų metimų linijos – 8:6. Bet J.Jucikas vėl atstato šeimininkų persvarą – 10:6.

7 min. G.Krapikas į aikštę leidžia P.Jankūną, kuris mačą pradėjo ant suolo. R.Giedraitis taiklus nuo baudų linijos ir šeimininkai jau pirmauja 6 taškais – 12:6. Bet P.Jankūnas tritaškiu šią persvarą pjauna perpus – 12:9.

8 min.  R.Giedraitis pataiko tik vieną baudą, o A.Gudaitis atsako dvitaškiu su bauda -- 13:12.

9 min. A.Gudaitis prameta abu baudos metimus. R.Giedraitis prameta, bet pats atkovojęs kamuolį įmeta dvitaškį – 15:12.

10 min. R.Alijevas meta du baudos metimus, kai prie tritaškio linijos jį neleistinai stabdo P.Jankūnas –  17:12. Bet netrukus „Žalgirio“ kapitonas pats įmeta dvi baudas – 17:14.  “Šiauliai“ laimi pirmąjį kėlinį 17:14.

Antrasis kėlinys

12 min. „Šiauliai“ pradeda kėlinį 6:0 ir pirmauja jau 9 taškais – 23:14.

15 min. „Žalgiris“ net keturias minutes nesugeba pelnyti taškų, kol pagaliau S.Vene nutraukė šį badą – 23:16.

16 min. Šeimininkai pirmąsyk turi dviženklę persvarą, kai J.Lee pataiko tritaškį – 26:16. G.Krapikas prašo minutės pertraukėlės. Po „Šiaulių“ krepšiu atkovojęs kamuolį A.Milaknis iš po krepšio mažina skirtumą – 26:18.

17 min.  R.Javtokas pelno dvitaškį su bauda, ir šeimininkų persvara dar labiau tirpsta – 26:21. Kai Robertas įmeta dar vieną dvitaškį, G.Petrauskas prašo minutės pertraukėlės – 26:23.

18 min. Svečiai laimi atkarpą 9:0 ir skirtumas sumažėjo iki 1 taško – 26:25. Pagaliau taiklus nuo baudos linijos J.Lee leidžia šeimininkams kiek atsikvėpti – 28:25. Bet čia pat R.Javtokas kala vinį iš viršaus – 28:27.

19 min. L.Lekavičius „Žalgirį“ vėl išveda į priekį –  28:29. Nepataiko iš toli J.Andersonas, o J.Allenas įmeta tik vieną baudą – 29:29.

20 min.  Komandos apsikeičia nerezultatyviomis atakomis ir po dviejų kėlinių – lygu 29:29.

Trečiasis kėlinys

21 min.

J.Jucikas vėl išveda šeimininkus į priekį – 31:29.

23 min. A.Milaknis ir R.Giedraitis apsikeičia tritaškiais – 34:32.

25 min. A.Milaknis tritaškiu persvėrė rezultatą, o po R.Javtoko taškų svečiai pabėga – 36:39.

27 min. A.Milaknis šveičia jau ketvirtąjį tritaškį – 40:48. Po P.Jankūno dvitaškio svečių persvara jau dviženklė – 40:50.

28 min. „Žalgiris" toliau bėga į priekį – po A.Gudaičio vinies iš viršaus – 40:54.

30 min. V.Šulskis baudos metimais ir dvitaškiu švelnina skirtumą – 45:54. Bet V.Lipkevičius atstato dviženklę svečių persvarą – 45:56.

Ketvirtasis kėlinys

31 min.

A.Milaknis pataiko jau penktąjį savo tritaškį – 45:59.

33 min.  Šeimininkai dar mėgina kabintis po V.Šulskio tritaškio ir J.Lee dvitaškio – 52:59. Bet L.Lekavičius vėl juos ramina – 52:61.

34 min. R.Javtokas blokuoja G.Leonavičiaus metimą, o P.Jankūnas taikliai atakuoja iš toli – 54:64. „Žalgiris“ jau pataikė 7 iš 17 tritaškių. Iki pertraukos svečiai buvo pataikę vienintelį tolimą šūvį iš 9.

35 min.  J.Andersonas smeigia dar vieną svečių tritaškį – 54:67. Tai buvo pirmieji amerikiečio taškai šiose rungtynėse.

36 min. J.Andersonas puldamas prasižengia ketvirtąjį kartą. R.Alijevas mažina skirtumą – 58:67, bet E.Ulanovas smeigia dar vieną svečių tritaškį – 58:70. „Žalgiris“ po pertraukos pataikė 8 iš 10 tritaškių!

38 min. P.Jankūnas pataiko dar vieną šūvį iš toli – 58:73. Žalgiriečiai jau įmetė 10 iš 20 tritaškių (9/11 po pertraukos!).

39 min. A.Milaknis pagaliau prameta tritaškį, bet kitoje atakoje pirmuosius savo taškus įmeta aikštėje pasirodęs Donatas Tarolis -- 58:75.

40 min. Du J.Lee dvitaškiai neleidžia „Žalgiriui“ iškovoti triuškinamą pergalę – 62:75. „Žalgiris“ laimi rungtynes 62:79.