„Neptūnas“ paskutinę akimirką krito prieš „Šiaulius“

„Šiaulių“ komanda pateikė staigmeną Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyro ketvirtfinalyje. Šiauliečiai 73:71 (17:14, 16:23, 20:16, 20:18) nugalėjo Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkus ir žengė į pusfinalį.

Rungtynių akimirka.<br>G.Šiupario nuotr.

Feb 20, 2015, 3:19 PM, atnaujinta Jan 12, 2018, 7:02 AM

„Neptūnas“: M.Mažeika 20, M.Girdžiūnas 13, D.Zavackas 11, J.Sinica 9, D.Gailius 6, V.Šarakauskas (8 atk. kam.) ir V.Vasylius po 4, S.Galdikas ir M.Shakuras po 2.

„Šiauliai“: J.Jucikas 15, G.Leonavičius ir R.Giedraitis po 13, R.Alijevas 10, V.Šulskis 8, R.Olanderis 6, K.Babkauskas ir J.Lee po 3, J.Allenas 2.

Šiose rungtynėse klaipėdiečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių. „Neptūnas“ sugriebė 50, „Šiauliai“ – 30 atšokusių kamuolių.

Tačiau klaipėdiečiai ir daugiau klydo. Jie kamuolį prarado 20 kartų, tuo tarpu varžovai perpus mažiau – 9.

Pusfinalyje „Šiauliai“ žais su Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkais. Šie ketvirtfinalyje 78:63 nugalėjo Alytaus „Dzūkijos“ ekipą.

Pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse Utenos „Juventus“ komanda 82:76 nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą. Uteniškiai pusfinalyje žais su Kauno „Žalgirio“ komanda.

Praėjusį sezoną LKF taurę finalo ketverto turnyre Panevėžyje iškovojo „Prienų“ klubas. Šiemet Prienų krepšininkai LKL pirmenybėse žengia tik devinti ir į finalines taurės varžybas nepateko.

Taurės finalinių varžybų dalyviams šiemet numatytas prizinis fondas. Didžiąją taurę laimėjęs klubas bus apdovanotas 15 tūkst. eurų.

Finale pralaimėjusi komanda gaus 10 tūkst. eurų, trečiąją vietą užėmusi ekipa – 5 tūkst. eurų, o ketvirtąją – 2,4 tūkst. eurų. Ketvirtfinalyje kritusios komandos tenkinsis po 600 eurų.

Savaitgalį „Žalgirio“ arenoje varžysis ne tik vyrų klubai. Šeštadienį ten vyks Moksleivių krepšinio  lygos Žvaigždžių šventė, o sekmadienį dėl taurės kovos ir geriausios moterų komandos: finale žais „Utena“ ir Marijampolės „Sūduva“, dėl 3 vietos rungtyniaus Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ ir Klaipėdos „Fortūna“.

Rungtynės

„Neptūnas“: M.Mažeika, D.Gailius, M.Shakuras, D.Zavackas, S.Galdikas.

„Šiauliai“: J.Lee, G.Leonavičius, J.Jucikas, R.Giedraitis, J.Allenas.

Pirmasis kėlinys

1 min. Kėlinį dvitaškiu pradėjo G.Leonavičius ir išvedė šiauliečius į priekį.

2 min. M.Mažeika išlygino rezultatą (2:2).

3 min. J.Jucikas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, o R.Giedraitis pelnė 2 taškus (5:2). M.Mažeikos tritaškis išlygino rezultatą (5:5).

4 min. D.Gailiaus 2 taškai persvėrė rezultatą klaipėdiečių naudai (7:5).

5 min. J.Allenas išlygino rezultatą, o G.Leonavičiaus tolimas metimas grąžino persvarą „Šiauliams“ (10:7).

6 min. D.Zavackas pelnė dvitaškį (9:10).

7 min. Šiauliečiai atsakė 4 taškais iš eilės (14:9).

8 min. M.Shakuras pataikė dvitaškį (11:14). R.Giedraitis pataikė vieną baudos metimą iš dviejų (15:11).

10 min. M.Šulskis pelnė dvitaškį, o J.Sinica kėlinį baigė tolimu metimu, sumažinusiu skirtumą iki 3 taškų (14:17).

Antrasis kėlinys

11 min. J.Sinica kėlinį pradėjo tritaškiu ir išlygino rezultatą (17:17).

12 min. V.Šarakauskas dvitaškiu atsakė į R.Olanderio metimą (19:19).

13 min. R.Alijevas sumetė abi baudas, o M.Girdžiūnas pelnė dvitaškį ir vėl išlygino rezultatą (21:21).

14 min. Šiauliečiai pelnė 4 taškus iš eilės (25:21).

16 min. Klaipėdiečiai atsakė atkarpą 6:0 ir išsiveržė į priekį 27:25.

17 min. M.Mažeika sumetė abi baudas, o „Šiauliai“ pelnė 5 taškus be atsako ir persvėrė rezultatą (31:29).

19 min. M.Mažeika smeigė du tritaškius iš eilės ir sugrąžino klaipėdiečiams persvarą (35:31).

20 min. J.Jucikas pataikė dvitaškį, o kėlinį dviem baudų metimais baigė M.Mažeika. Prieš ilgąją pertrauką „Neptūnas“ pirmavo 37:33.

Trečiasis kėlinys

21 min. J.Jucikas kėlinį pradėjo dvitaškiu (35:37).

22 min. Klaipėdiečiai pelnė 5 taškus be atsako (42:35).

23 min. G.Leonavičius pelnė tritaškį, o S.Galdikas sumetė abi baudas (44:38).

25 min. Šiauliečiai pelnė 4 taškus iš eilės ir sumažino skirtumą iki 2 taškų (42:44).

26 min. Tokią pat atkarpą laimėjo ir „Neptūnas“ (48:42).

27 min. Šiauliečiai pelnė 4 taškus be atsako ir sumažino skirtumą iki 2 taškų (46:48).

28 min. V.Vasylius pelnė dvitaškį, o R.Giedraitis sumetė abi baudas (50:48).

30 min. Kėlinio pabaigoje šiauliečiai laimėjo atkarpą 5:3 ir išlygino rezultatą (53:53).

Ketvirtasis kėlinys

32 min. Kėlinį klaipėdiečiai pradėjo 6 taškais be atsako (59:53).

33 min. J.Jucikas pelnė dvitaškį, tuo pačiu atsakė M.Girdžiūnas (61:55).

34 min. R.Olanderis pelnė 2 taškis, R.Alijevas pataikė iš toli, o „Šiauliai“ sumažino skirtumą iki minimumo (60:61).

35 min. D.Gailius pelnė 2 taškus, bet K.Babkauskas smeigė tritaškį ir išlygino rezultatą (63:63).

37 min. D.Zavackas ir R.Giedraitis apsikeitė tritaškiais (66:66).

40 min. „Šiauliai“ pelnė 4 taškus iš eilės ir išsiveržė į priekį (70:69). M.Girdžiūnas sumetė abi baudas ir persvėrė rezultatą. Tačiau netrukus J.Jucikas grąžino minimalią persvarą šiauliečiams. V.Šarakauskas prasižengė puolime, o G.Leonavičius pataikė vieną baudą iš dviejų (73:71). Per likusį laiką „Neptūno“ pastangos išlyginti rezultatą buvo bevaisės.