Antrą kvėpavimą įgavę „Šiauliai“ laimėjo LKF taurės bronzą

Nei traumos, nei turėtas deficitas nesustabdė „Šiaulių“ ekipos. Vos aštuonis žaidėjus registravę šiauliečiai ištirpdė Utenos „Juventus“ pranašumą. Šiauliai Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyro mažojo finalo rungtynes laimėjo 77:62 (13:24, 21:18, 20:10, 23:10).

Rungtynių akimirka.<br>G.Šiupario nuotr.

Feb 22, 2015, 2:35 PM, atnaujinta Jan 12, 2018, 7:58 AM

Po dviejų kėlinių „Juventus“ pirmavo 8 taškais (42:34). Tačiau trečiajame kėlinyje išretėję šiauliečiai atgimė. Ketvirčio pabaigoje jie pelnė 9 taškus be atsako ir persvėrė rezultatą (54:52). Ketvirtajame kėlinyje varžovams šiauliečiai neleido nė prasižioti. Jie laimėjo atkarpą 10:2 ir susikrovė dviženklę persvarą (64:54).

„Šiauliai“: J.Jucikas 21, G.Leonavičius 18, R.Giedraitis 15, R.Olanderis 9, V.Šulskis 7, R.Alijevas 5, K.Babkauskas 2.

„Juventus“: A.Šikšnius 16, S.Kulvietis (9 atk. kam.) 12, N.Barinovas 9, V.Dapkus ir R.Broadusas po 8, E.Stanionis 5, O.Varanauskas 4.

Kelias. Ketvirtfinalyje uteniškiai 82:76 įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandą, o pusfinalyje 65:91 nusileido Lietuvos čempionui Kauno „Žalgiriui“.

„Šiauliai“ ketvirtfinalyje pateikė staigmeną ir 73:71 nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“. Šiauliečiai galėjo pateikti ir antrąją sensaciją, tačiau po ilgosios pertraukos susiėmęs „Lietuvos rytas“ iškovojo pergalę 71:61.

Traumos. Šiauliečiai su „Lietuvos rytu“ žaidė vos aštuoniese. Ketvirtfinalio rungtynėse sunkią pėdos traumą patyrė Jonathanas Lee, žaisti negalėjo ir traumuoti Modestas Kumpys, bei Jeffas Allenas.

Čempionai. Praėjusį sezoną LKF taurę finalo ketverto turnyre Panevėžyje iškovojo „Prienų“ klubas. Jis finale 92:91 įveikė „Lietuvos rytą“. Šiemet Prienų krepšininkai LKL pirmenybėse žengia tik devinti ir į finalines taurės varžybas nepateko.

Pinigai. Taurės finalinių varžybų dalyviams šiemet numatytas prizinis fondas. Didžiąją taurę laimėjęs klubas bus apdovanotas 15 tūkst. eurų. Finale pralaimėjusi komanda gaus 10 tūkst. eurų, trečiąją vietą užėmusi ekipa – 5 tūkst. eurų, o ketvirtąją – 2,4 tūkst. eurų. Ketvirtfinalyje kritusios komandos tenkinsis po 600 eurų.

Rungtynės

„Šiauliai“: V.Šulskis, G.Leonavičius, J.Jucikas, R.Giedraitis, R.Alijevas.

„Juventus“: A.Šikšnius, S.Kulvietis, S.Buterlevičius, R.Broadusas, V.Dapkus.

Pirmasis kėlinys

2 min. Rungtynes R.Šikšnius pradėjo dviem taikliais metimais (4:0).

3 min. R.Giedraitis smeigė tritaškį (3:4).

4 min. G.Leonavičiaus dvitaškis persvėrė rezultatą „Šiaulių“ naudai (5:4). R.Broadusas ir J.Jucikas apsikeitė dvitaškiais metimais, bet toliau minimalią persvarą turėjo šiauliečiai (7:6).

5 min. A.Šikšniaus baudos metimas išlygino rezultatą, bet tuomet iš toli pataikė V.Šulskis (10:7).

7 min. „Juventus“ pelnė 11 taškų iš eilės (iš jų du A.Šikšniaus tritaškiai) ir išsiveržė į priekį 18:12.

8 min. Į G.Leonavičiaus 2 taškus tolimu metimu atsakė S.Kulvietis.

10 min. V.Šulskis pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, o N.Barinovas pataikė dar vieną tolimą „Juventus“ metimą (24:13).

Antrasis kėlinys

11 min. Ketvirtį šiauliečiai pradėjo dviem atakomis iš eilės (17:24).

12 min. Dvitaškiais apsikeitė O.Varanauskas ir R.Giedraitis (19:26).

15 min. V.Šulskis pataikė iš toli ir sumažino „Juventus“ persvarą iki 4 taškų (22:26).

16 min. Uteniškiai atsakė 4 taškais iš eilės (30:22). G.Leonavičius baudos metimu ir dvitaškiu sumažino skirtumą iki 5 taškų (25:30).

17 min. N.Barinovas pataikė dvitaškį, tuo pačiu atsakė G.Leonavičius (27:32).

19 min. „Juventus“ pelnė 5 taškus be atsako ir susigrąžino dviženklį pranašumą (40:30).

20 min. K.Babkauskas ir A.Šikšnius sumetė baudų metimus. Kėlinį dvitaškiu užbaigė R.Alijevas. Uteniškiai pirmavo 42:34.

Trečiasis kėlinys

21 min

. V.Dapkus dvitaškiu grąžino dviženklį pranašumą „Juventus“ (44:34).

23 min. „Šiauliai“ pelnė 4 taškus iš eilės (38:44).

24 min. A.Šikšnius pataikė dvitaškį, G.Leonavičius atsakė tolimu metimu (41:46).

25 min. Uteniškiai pelnė 5 taškus iš eilės (52:41).

26 min. R.Olanderis pataikė dvitaškį ir du baudos metimus (45:52).

30 min. Kėlinio pabaigoje šiauliečiai laimėjo atkarpą 9:0 ir išsiveržė į priekį 54:52.

Ketvirtasis kėlinys

33 min. Tris minutes komandoms nepavyko pelnyti taškų.

34 min. R.Giedraitis ir V.Dapkus apsikeitė dvitaškiais (56:54).

36 min. „Šiauliai“ pelnė 8 taškus be atsako ir susikrovė dviženklę persvarą (64:54).

37 min. V.Dapkus nutraukė „Juventus" tylą ir pataikė dvitaškį (56:64).

38 min. Įsibėgėję šiauliečiai varžovų neprisileido. Likus žaisti 2 minutes R.Giedraitis smeigė tritaškį (69:58).

40 min. Šiauliečiai varžovams stebuklo sukurti nebeleido. Atsilaikę paskutines minutes jie iškovojo pergalę 77:62.