Kaune vilniečius įveikęs „Žalgiris“ susigrąžino LKF taurę

Po dvejų metų pertraukos Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurė vėl Kauno „Žalgirio“ krepšininkų rankose. Vangiai pradėję finalo rungtynes žalgiriečiai jau antrajame kėlinyje perėmė iniciatyvą ir 82:76 (16:21, 30:11, 13:21, 23:23) nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“.

Rungtynių akimirka.<br>G.Šiupario nuotr.

Feb 22, 2015, 2:23 PM, atnaujinta Jan 12, 2018, 11:00 AM

„Lietuvos rytas“: A.Kavaliauskas (8 atk. kam.) 18, M.Gecevičius 13, A.Juškevičius 11, B.Baronas ir Ž.Janavičius po 10, G.Orelikas 7, M.Lukauskis 4, A.Valeika 3.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 16, W.Cherry, S.Vene ir P.Jankūnas po 12, A.Milaknis 9, L.Lekavičius 7, A.Gudaitis 6, R.Javtokas 4, D.Songaila ir J.Andersonas po 2.

„Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“

Dvitaškiai: 18/28 (62 proc.) – 23/41 (56 proc.)

Tritaškiai: 10/19 (53 proc.) – 6/23 (26 proc.)

Baudos: 16/26 (62 proc.) – 12/15 (80 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 31 – 28

Klaidos: 19 – 10

Naudingiausi. Naudingiausiu finalo žaidėju nugalėtojų komandoje buvo pripažintas Edgaras Ulanovas. Jis per 30 minučių pelnė 16 taškų, atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Vilniečių ekipoje naudingiausio žaidėjo prizą atsiėmė Antanas Kavaliauskas. Jis per 30 minučių pelnė 18 taškų, atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Trauma. Kojos traumą trečiojo kėlinio viduryje patyrė žalgirietis Artūras Gudaitis. Tik su komandos draugų pagalba jis sugebėjo palikti aikštę ir daugiau joje nepasirodė. Per 11 su puse minutės aukštaūgis pelnė 6 taškus, atkovojo 3 kamuolius, kartą suklydo.

Kelias. „Žalgiris“ ketvirtfinalyje 86:58 sutriuškino Panevėžio „Lietkabelį“, o pusfinalyje taip pat nesunkiai 91:65 nugalėjo Utenos „Juventus“.

„Lietuvos rytas“ ketvirtfinalyje po antrojo kėlinio susikrovė persvarą ir 78:63 perlipo Alytaus „Dzūkijos“ barjerą, o po sunkaus pusfinalio mačo 71:61 įveikė „Šiaulius“.

Bronza. Mažąjį finalą laimėjo traumų išretinta „Šiaulių“ komanda. Šiauliečiai 77:62 nugalėjo Utenos „Juventus“ ekipą.

Permainos. Prieš turnyrą įvyko pasikeitimų vilniečių trenerių štabe. Virginijų Šeškų už komandos vairo pakeitė argentinietis Marcelo Nicola.

Titulai. Kai Vilniaus krepšinis pastarąjį kartą džiaugėsi trofėjumi, „Lietuvos ryto“ aprangą dar vilkėjo aštuonioliktąjį gimtadienį ką tik atšventęs išstypęs Jonas Valančiūnas, o nurodymus žaidėjams dalijo Rimas Kurtinaitis. Tai buvo seniai – pirmojoje 2010 metų pusėje. „Lietuvos rytas" tada susižėrė LKF taurę ir LKL trofėjų, tačiau kiti sezonai auksu nežvilgėjo.

Čempionai. Praėjusį sezoną LKF taurę finalo ketverto turnyre Panevėžyje iškovojo „Prienų“ klubas. Jis finale 92:91 įveikė „Lietuvos rytą“. Šiemet Prienų krepšininkai LKL pirmenybėse žengia tik devinti ir į finalines taurės varžybas nepateko.

Pinigai. Taurės finalinių varžybų dalyviams šiemet numatytas prizinis fondas. Didžiąją taurę laimėjęs klubas bus apdovanotas 15 tūkst. eurų. Finale pralaimėjusi komanda gaus 10 tūkst. eurų, trečiąją vietą užėmusi ekipa – 5 tūkst. eurų, o ketvirtąją – 2,4 tūkst. eurų. Ketvirtfinalyje kritusios komandos tenkinsis po 600 eurų.

„Lietuvos rytas“: M.Lukauskis, M.Gecevičius, G.Orelikas, Ž.Janavičius, A.Kavaliauskas.

„Žalgiris“: W.Cherry, S.Vene, J.Andersonas, E.Ulanovas, R.Javtokas.

Pirmasis kėlinys

1 min. Vilniečiai rungtynes pradėjo 5 taškais iš eilės. Dvitaškį pataikė G.Orelikas, o M.Gecevičius pataikė iš toli (5:0).

2 min. E.Ulanovas pataikė vieną baudą iš dviejų (1:5).

3 min. Vilniečiai toliau neleido šeimininkams įsiterpti. A.Kavaliauskas pelnė 4 taškus iš eilės (9:1).

4 min. Kauniečiams vis nesisekė pelnyti taškų iš žaidimo, tuo tarpu M.Lukauskis perėmė kamuolį, o Ž.Janavičius pelnė dvitaškį (11:1).

5 min. Galiausiai kauniečių tylą nutraukė P.Jankūnas, pataikęs iš toli. Tačiau Ž.Janavičius atsakė tritaškiu (14:4).

6 min. W.Cherry pelnė dvitaškį (6:14). Netrukus amerikietis buvo privestas pražanga stabdyti A.Kavaliauską. „Lietuvos ryto“ aukštaūgis sumetė abi baudas (16:6).

7 min. Kauniečiai perėmė kamuolį, o W.Cherry ataką užbaigė dvitaškiu (10:16). Žalgiriečiai atsigavo po šalto dušo. J.Andersonas atliko fantastišką perdavimą baudos aikštelėje buvusiam A.Gudaičiui, šis dėjimu užbaigė ataką (12:16).

8 min. Sunkų metimą pataikė M.Gecevičius (18:12).

9 min. Kamuolį gynyboje atkovojęs A.Gudaitis pelnė dar 2 taškus (14:18).

10 min. M.Gecevičius smeigė tritaškį, o A.Milaknis kėlinį užbaigė 2 taškais (21:16).

Antrasis kėlinys

11 min. A.Valeika kėlinį pradėjo dvitaškiu (23:16).

12 min. L.Lekavičiaus tolimas metimas sumažino vilniečių persvarą iki 4 taškų (19:23).

14 min. A.Valeika prasižengė, o netrukus jam buvo skirta techninė pražanga. Žalgiriečiai šią situaciją išnaudojo maksimaliai. P.Jankūnas sumetė tris baudos metimus, o A.Milaknis smeigė tritaškį, išvedusį „Žalgirį“ į priekį (25:23).

Po netaiklaus B.Barono metimo P.Jankūnas atkovojo kamuolį gynyboje, atliko perdavimą E.Ulanovui, o šis pelnė dvitaškį. Ž.Janavičius pataikė iš toli, o L.Lekavičius atsakė 2 taškais (29:26).

15 min. M.Moseris suklydo perduodant kamuolį, o W.Cherry pelnė 2 taškus (31:26).

16 min. M.Gecevičius pataikė užmindamas tritaškio liniją.

18 min. Kauniečiai pelnė 10 taškų iš eilės ir susikrovė 13 taškų persvarą (41:28).

19 min. M.Gecevičius pataikė iš toli, bet tuo pačiu atsakė ir S.Vene (46:31).

20 min. Kėlinio pabaigoje G.Orelikas pataikė vieną baudą iš dviejų. Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo 46:32.

Trečiasis kėlinys

21 min. G.Orelikas kėlinį pradėjo dvitaškiu. Dvitaškiais apsikeitė ir E.Ulanovas, bei A.Kavaliauskas (36:48).

22 min. M.Lukauskio metimas buvo blokuotas, Ž.Janavičius atkovojo kamuolį puolime, o dvitaškį pelnė A.Kavaliauskas (38:48).

23 min. Po G.Oreliko dvitaškio skirtumas sumažėjo iki vienženklio (40:48).

24 min. J.Andersonas pelnė pirmuosius savo taškus ir grąžino žalgiriečiams dvižneklę persvarą (50:40).

25 min. Ž.Janavičius įmetė kamuolį baudos aikštelėje buvusiam A.Kavaliauskui, šis pelnė 2 taškus iš po krepšio (43:50). Kojos traumą patyrė A.Gudaitis. Tik komandos draugų padedamas jis paliko aikštę.

26 min. A.Gudaitį pakeitęs D.Singaila iškarto pelnė dvitaškį (52:43). Ž.Janavičius pataikė 2 taškus, o W.Cherry netrukus atsakė tolimu metimu (55:45).

27 min. Žalgiriečiai pažeidė vidurio linijos taisyklę. M.Gecevičius atmetė kamuolį A.Juškevičiui, o šis smeigė tritaškį (48:55).

28 min. D.Songaila nubaustas nesportine pražanga. A.Valeika pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, o L.Lekavičius prasižengė besigalinėdamas su A.Juškevičiumi. Įžaidėjas sumetė abi baudas, o skirtumas sumažėjo iki 4 taškų (51:55). „Lietuvos rytas“ neleido žalgiriečiams išsimesti kamuolio.

29 min. P.Jankūnas per varžovų rankas pataikė 2 taškus iš po krepšio (57:51). Vilniečiai prarado kamuolį. A.Milaknio mestas kamuolys išsisuko iš lanko, kamuolį gavęs A.Juškevičius sužingsniavo.

30 min. Vilniečiai perėmė kamuolį, o A.Juškevičius po ilgo perdavimo pelnė 2 lengvus taškus iš po krepšio. L.Lekavičius kėlinį baigė dvitaškiu (59:53).

Ketvirtasis kėlinys

31 min. S.Vene pataikė vieną baudos metimą iš dviejų (60:53). M.Gecevičius suklydo, o S.Vene vėl pataikė vieną baudą.

32 min. A.Juškevičius atkovojo kamuolį gynyboje, o M.Lukauskis pelnė dvitaškį (55:61). R.Javtokas pataikė dvitaškį, o po netaiklaus M.Lukauskio metimo S.Vene smeigė tolimą metimą ir grąžino kauniečiams dviženklę persvarą (66:55).

33 min. A.Juškevičius pataikė dvitaškį, o E.Ulanovas pakėlė į viršų tribūnas, pataikęs iš toli (69:57).

34 min. A.Juškevičius pataikė iš vidutinio nuotolio (59:69).

35 min. E.Ulanovas pataikė tolimą metimą (72:59).

37 min. B.Baronas pelnė 4 taškus iš eilės (63:72).

38 min. Į A.Milaknio dvitaškį A.Kavaliauskas atsakė sumesdamas abi baudas (65:74).

39 min. R.Javtokas pelnė dvitaškį, M.Lukauskas atsakė tuo pačiu (76:67).

40 min. M.Lukauskis užsidirbo nesportinę pražangą. A.Milaknis pataikė vieną baudos metimą, o L.Lekavičius suklydo perduodamas kamuolį.  A.Kavaliauskas pelnė 2 taškus su pražanga ir sumažino skirtumą iki 7 taškų (72:79). S.Vene prarado kamuolį, tačiau B.Barono metimas iš toli buvo netaiklus. A.Kavaliauskas prasižengė prieš E.Ulanovą, šis sumetė abi baudas (81:72). B.Baronas pelnė 4 taškus iš eilės, o A.Milaknis pataikė vieną baudą iš dviejų (76:82). B.Baronas prarado kamuolį, o žalgiriečiai džiaugėsi pergale.