„Žalgiris“ Kaune susitvarkė su traumų išretinta „Galatasaray“

Rungtynių akimirka.<br>M.Patašiaus nuotr.

2015-02-26 18:28, atnaujinta 2018-01-12 04:37

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo trečiąją pergalę Eurolygos „Top 16“ etape. E grupės rungtynėse jie savo aikštėje 72:59 (23:8, 19:16, 12:19, 18:16) nugalėjo Stambulo „Galatasaray“ ekipą.

„Žalgiris“: P.Jankūnas (9 atk. kam.) 12, E.Ulanovas 11, W.Cherry 10, J.Andersonas 9, D.Songaila 8, L.Lekavičius 7, A.Milaknis 6, S.Vene 5, R.Javtokas 4.

„Galatasaray“: S.Guleras 16, J.Carteris ir K.Gonlumas (10 atk. kam.) po 13, V.Micovas ir Z.Ercegas po 6, K.Nikolovas ir E.Araras po 2, P.Youngas 1.

„Žalgiris“ – „Galatasaray“

Dvitaškiai: 21/41 (51 proc.) – 17/44 (38 proc.)

Tritaškiai: 9/24 (37 proc.) – 4/14 (28 proc.)

Baudos: 3/6 (50 proc.) – 13/17 (76 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 37 – 36

Perimti kamuoliai: 12 – 9

Klaidos: 14 – 17

Lietuvis. Martynas Pocius „Galatasaray“ ekipai per 11 minučių taškų nepelnė. Jis prametė abu dvitaškius ir tritaškį. Puolėjas atkovojo ir parėmė po vieną kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, dukart sukldo.

Pradžia. Su „Galatasaray“ klubu žalgiriečiai pradėjo „Top 16“ etapą. Rungtynes Stambule kauniečiai pralaimėjo 69:78.

Trauma. Šiose rungtynėse žalgiriečiai vertėsi be aukštaūgio Artūro Gudaičio. Jis Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyro finale pasitempė čiurnos raiščius ir nerungtyniaus kelias savaites.

Skandalas. Prieš savaitę į skandalą pateko turkų treneris Enginas Atamanas. Prieš keletą dienų jis buvo nubaustas už smurtą prieš žaidėją. E.Atamanas trenkė 19 metų 198 cm ūgio gynėjui Gokturkui Uralui. Incidentas įvyko per Turkijos čempionato rungtynių ilgąją pertrauką.

„Žalgiris“: W.Cherry, E.Ulanovas, J.Andersonas, P.Jankūnas, R.Javtokas.

„Galatasaray“: P.Youngas, Z.Ercegas, V.Micovas, M.Pocius, E.Arslanas.

Pirmasis kėlinys

1 min. P.Jankūnas dvitaškiu atidarė šeimininkų sąskaitą (2:0).

3 min. E.Ulanovas pridėjo dvitaškį. Po J.Andersono pražangos P.Youngas pataikė vieną baudą iš dviejų (4:1).

4 min. E.Ulanovas perėmė kamuolį, o J.Andersonas ataką užbaigė galingu dėjimu (6:1).

5 min. Žalgiriečiai toliau didino atotrūkį. W.Cherry smeigė tritaškį, o P.Jankūnas pelnė 2 taškus ir padidino persvarą iki dviženklės (11:1).

6 min. P.Jankūnas pridėjo dar 2 taškus. Varžovų tylą nutraukė K.Gonlumas, tačiau netrukus 2 taškais atsakė D.Songaila (15:3).

7 min. W.Cherry tritaškis padidino skirtumą iki 15 taškų (18:3).

8 min. D.Songaila pelnė dvitaškį (20:3). Po P.Jankūno pražangos abi baudas sumetė K.Nikolovas (5:20).

9 min. S.Guleras pataikė iš toli, tuo pačiu atsakė ir L.Lekavičius (23:8).

Antrasis kėlinys

11 min. A.Milaknis ir S.Guleras apsikeitė tritaškiais (26:11). S.Vene pelnė dvitaškį (28:11).

13 min. J.Andersonas atkovoj kamuolį gynyboje ir pelnė dvitaškį. S.Guleras atsakė tuo pačiu (13:30).

14 min. S.Guleras sumetė abi baudas, tuomet perėmė kamuolį iš V.Lipkevičiaus ir galingą įkrovė į krepšį (16:30).

15 min. Iš antro karto svečiams pavyko pelnyti dvitaškį ir sumažinti skirtumą iki 12 taškų (18:30).

16 min. L.Lekavičius pelnė 2 taškus. S.Gulero tolimas metimas sumažino skirtumą iki 11 taškų (21:32). D.Songaila pelnė dvitaškį (34:21).

17 min. J.Andersonas pataikė baudos metimą, o W.Cherry pataikė iš toli (38:21).

18 min. D.Songaila pelnė dvitaškį, tuo pačiu atsakė K.Gonlumas (40:24).

20 min. R.Javtokas kėlinį baigė dvitaškiu. Po dviejų kėlinių žalgiriečiai pirmavo 42:24.

Trečiasis kėlinys

21 min. Kėlinį P.Jankūnas pradėjo dvitaškiu (44:24).

23 min. „Žalgirio“ kapitonas dvitaškiu atsakė ir į V.Micovo metimą iš vidutinio nuotolio (46:26).

24 min. Svečiai pelnė 4 taškus iš eilės (30:46).

25 min. S.Guleras perėmė kamuolį iš L.Lekavičiaus ir įkrovė į krepšį (32:46).

26 min. Varžovų pastangas braukė A.Milaknio tritaškis (49:32).

27 min. „Galatasaray“ plenė 4 taškus iš eilės. P.Jankūnas pataikė dvitaškį (51:36).

28 min. K.Gonlumas atkovojo kamuolį gynyboje, o J.Carteris ataką baigė dėjimu su pražanga (39:51).

29 min. Į K.Gonlumo 2 taškus tolimu metimu atsakė S.Vene. (54:41).

30 min. M.Pocius perėmė kamuolį, o A.Milaknis buvo priverstas pražanga stabdyti J.Carterį. Kėlinį dėjimu užbaigė K.Gonlumas (43:54).

Ketvirtasis kėlinys

31 min. Kėlinį dvitaškiu pradėjo J.Andersons (56:43).

32 min. V.Micovas pelnė dvitaškį. Žalgiriečiai surinko 4 taškus iš eilės (60:45).

33 min. J.Carteris sumetė abi baudas, o netrukus perėmė kamuolį iš J.Andersono ir dėjimu užbaigė ataką (49:60).

34 min. Z.Ercegas tolimu metimu atsakė į R.Javtoko dvitaškį ir sumažino skirtumą iki 10 taškų (52:62).

35 min. Z.Ercegas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų ir sumažino skirtumą iki vienženklio (53:62).

36 min. Baudos metimą pataikęs E.Ulanovas atstatė dviženklį pranašumą (63:53).

38 min. E.Ulanovas pataikė 2 taškus. Z.Ercegas sumetė abi baudas (55:65).

39 min. E.Ulanovas likus pusantros minutės pataikė iš toli (71:55).

40 min. Kauniečiai iškovojo pergalę 72:59.