LKL: „Žalgiris“ Kaune smaginosi su „Prienais“

G.Krapiko auklėtiniai neturėjo vargo su „Prienais“.<br>P.Mantauto nuotr.

Mar 15, 2015, 6:56 PM, atnaujinta Jan 9, 2018, 10:34 PM

LKL čempionate „Žalgiris“ (25-4) iškovojo lengvą pergalę namuose 97:63 (24:12, 23:14, 22:21, 28:16) sutriuškindamas „Prienų“ (6-25) krepšininkus.

Rungtynes geriau pradėjo „Žalgiris“. Aikštės šeimininkai geru darbu gynyboje susikūrė daug šansų greitame puolime (10:5). Kėliniui įpusėjus Tomo Dimšos vedini kauniečiai įgavo dviženklį pranašumą (21:10). Kėlinį užbaigė taiklus Donato Tarolio tritaškis su sirena – 24:12.

„Prienų“ problemos tęsėsi ir antrajame kėlinyje. Jie nesugebėjo sustabdyti „Žalgirio“ spurto 9:2 (33:14). Dvi minutės apylygio žaidimo nesutrikdė kauniečių: jie surengė dar vieną rezultatyvią atkarpą 7:0 (43:19). „Prienų“ puolimą šiek tiek atgaivino Dominykas Milka ir Martynas Linkevičius. Jų dėka komandos iki kėlinio pabaigos žaidė panašų krepšinį – 47:26.

Po ilgosios pertraukos prieniškiai greitai pelnė 4 taškus, bet į juos „Žalgiris“ atsakė 6 (53:31). Kurį laiką ekipos taškus rinko tik baudų metimais (55:36). Po to Domantas Šeškus taikliais metimais neleido „Žalgiriui" toliau tolti (61:47). Ketvirtį Darius Songaila ir Edgaras Ulanovas užbaigė 8 taškais iš eilės – 69:47.

Tą atkarpą dar 7 taškais pratęsė Artūras Milaknis ir Siim Sander Vene (76:47). Po M.Linkevičiaus ir Donato Tarolio dvitaškių prasidėjo dar vienas „Žalgirio“ spurtas (86:52). Per likusią rungtynių dalį morališkai palūžę prieniškiai jokio stebuklo nebesukūrė ir patyrė pralaimėjimą – 97:63.

„Žalgiris“: Darius Songaila 16, Tomas Dimša 15, Vytenis Lipkevičius 13, Artūras Milaknis 10, Vaidas Kariniauskas 8 taškai.

Prienai“: Vidmantas Sragauskis 18, Domantas Šeškus 16, Martynas Linkevičius ir Dominykas Milka po 7 taškus.