„Žalgiris“ Kaune susitvarkė su traumų išretinta „Juventus“

Rungtynių akimirka.<br>P.Mantauto nuotr.

Mar 16, 2015, 6:18 PM, atnaujinta Jan 9, 2018, 7:45 PM

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo 26-ąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate. Žalgiriečiai savo aikštėje 76:62 (15:10, 30:17, 16:21, 15:14) nugalėjo Utenos „Juventus“ ekipą. Tai buvo trečioji kauniečių pergalė iš eilės.

Šį sezoną „Žalgiris“ Utenos ekipą nugalėjo jau trečiąjį kartą ir antrą kartą LKL čempionate.

„Žalgiris“: J.Andersonas 15, S.Vene 10, D.Songaila 8, L.Lekavičius ir A.Milaknis po 7, P.Jankūnas (8 atk. kam.) 6, T.Dimša 5, R.Javtokas 4, E.Ulanovas, V.Lipkevičius ir W.Cherry po 3.

„Juventus“: A.Šikšnius 16, E.Dimša 10, E.Stanionis 8, N.Barinovas ir V.Dapkus po 5, S.Kulvietis 4.

Traumos. Dėl traumų „Juventus“ ekipoje nežaidė įžaidėjai R.Broadusas ir O.Varanauskas. „Žalgiris“ vertėsi be puolėjo A.Gudaičio.

Lentelė. „Žalgirio“ krepšininkai turnyre iškovojo 26 pergales, patyrė 4 pralaimėjimus ir užima pirmąją vietą. „Juventus“ su 18 pergalių ir 12 pralaimėjimų – penkta.

Pergalė. Žalgiriečiai praėjusią savaitę užbaigė skambiai. Eurolygos „Top 16“ etape E grupėje jie 76:70 nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“ ekipą ir iškovojo šimtąją pergalę Eurolygoje.

„Žalgiris“: W.Cherry, E.Ulanovas, J.Andersonas, P.Jankūnas, R.Javtokas.

„Juventus“: E.Stanionis, A.Šikšnius, S.Kulvietis, S.Buterlevičius, E.Dimša.

Pirmasis kėlinys

1 min. P.Jankūnas kėlinį pradėjo dvitaškiu (2:0).

2 min. J.Andersonas pelnė pirmuosius savo taškus (4:0).

3 min. W.Cherry pelnė tritaškį, o svečiai toliau buvo be taškų (7:0). „Juventus" tylą nutraukė S.Buterlevičius (7:2).

4 min. S.Buterlevičius pataikė vieną baudą iš dviejų, o žalgiriečiai atsakė 5 taškais iš eilės (12:3).

6 min. Svečiai sumetė 5 taškus be atsako ir priartėjo iki 4 taškų (12:8).

7 min. J.Andersonas pataikė iš toli, o Ašikšnius sumetė abi baudas (15:10).

10 min. Paskutines trejas minutes nė vienai komandai taškų pelnyti nepavyko. Žalgiriečiai po pirmojo kėlinio pirmavo 15:10.

Antrasis kėlinys

12 min. Po dviejų sėkmingų šeimininkų atakų jie turėjo jau 9 taškų persvarą (19:10).

13 min. S.Buterlevičius pataikė iš vidutinio nuotolio (19:12).

15 min. Žalgiriečiai laimėjo atkarpą 10:0 ir susikrovė 18 taškų persvarą (30:12). Svečių tylą nutraukė E.Stanionis (30:14).

16 min. R.Javtokas pelnė 2 taškus, „Juventus“ atsakė 4 taškais (32:18).

17 min. A.Milaknis pataikė iš toli, tačiau varžovai atsakė dviem iš eilės tolimais metimais ir sumažino skirtumą iki 11 taškų (35:34).

18 min. „Žalgiris“ pelnė 8 taškus iš eilės (43:24).

19 min. A.Šikšnius pelnė tritaškį (43:27).

20 min. J.Andersonas kėlinio pabaigoje sumetė abi baudas, o žalgiriečiai pirmavo 45:27.

Trečiasis kėlinys

21 min. V.Kariniausko dvitaškis padidino skirtumą iki 20 taškų (47:27).

22 min. A.Šikšnius pataikė vieną baudą, tuo tarpu P.Jankūnas sumetė abi (49:28).

23 min. E.Dimša pataikė dvitaškį, o „Žalgiriui" teisėjas skyrė techninę pražangą. E.Dimša pataikė vieną baudą iš dviejų (49:31).

26 min. Žalgiriečiai pelnė 8 taškus iš eilės ir toliau didino savo pranašumą (57:33).

27 min. V.Dapkus pataikė tritaškį (57:36).

28 min. S.Vene pelnė dvitaškį, o A.Šikšnius pataikė vieną baudą iš dviejų (59:37).

29 min. Svečiai laimėjo atkarpą 7:0 (59:44).

30 min. S.Vene sumetė abi baudas, o „Juventus“ kėlinį baigė 4 taškais iš eilės (61:48).

Ketvirtasis kėlinys

31 min. Kėlinį E.Stanionis pradėjo dvitaškiu (61:50).

33 min. Žalgiriečiai atsakė 8 taškais iš eilės (69:50).

34 min. S.Buterlevičius pelnė 2 taškus su pražanga (69:53).

35 min. L.Lekavičius ir E.Stanionis apsikeitė dvitaškiais (71:55).

37 min. E.Ulanovas pataikė iš toli (74:55).

39 min. E.Dimša pelnė 7 taškus iš eilės (74:62).

40 min. S.Vene pataikė dvitaškį (72:62).