LKL šeštadienis: prieš sekmadienio pramogas – rimti darbai

„Lietuvos ryto“ ir „Dzūkijos“ komandų rungtynės.<br>M.Kulbio nuotr.

Mar 28, 2015, 3:46 PM, atnaujinta Jan 8, 2018, 1:58 AM

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate šeštadienį – tradicinės Žvaigždžių dienos išvakarėse – sužaistos net penkerios rungtynės. Ilsėjosi tik Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkai, o kitos dešimt ekipų siekė papildyti savo sąskaitą. Visi trys lyderiai iškovojo dar po vieną pergalę, tačiau tik „Lietuvos rytas“ ją pasiekė lengvai ir užtikrintai.

Tad LKL lyderiai Kauno „Žalgiris“ (28 pergalės ir 4 pralaimėjimai) ir Vilniaus „Lietuvos rytas“ (28/4) šventę, kurioje žais bendroje „Amžinų priešininkų“ komandoje, pasitinka kartu ir turnyro lentelėje.

Šeštadienį abiejų ekipų varžovai atrodė panašaus pajėgumo, bet mačai klostėsi skirtingai.

Kauniečiai svečiuose kovojo su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ ir po dviejų kėlinių buvo atsilikę 30:43. Kvepėjo sensacija, bet viskas subliūško per 5 minutes, kai kauniečiai panaikino Pasvalio ekipos persvarą, o paskui lengvai nužygiavo į pergalę. Du paskutinius kėlinius „Žalgiris“ laimėjo net 44:13.

Vilniečiai priėmė Alytaus „Dzūkiją“, kuri nebuvo lygiavertė varžovė nuo pat pradžių. „Lietuvos rytas“ gynėsi kibiai, atakavo taikliai, todėl skirtumas vis didėjo ir buvo pasiekęs 45 taškus (90:45). Vilniečiai laimėjo 118:76, tik taško pritrūkę iki sezono rezultavymo rekordo.

Visi 12 vilniečiai pelnė taškų, o net septyni – dviženklį  skaičių.

Trečias lieka Klaipėdos „Neptūnas“ (27/5), kuris svečiuose 71:59 palaužė „Mažeikius“. Po dviejų kėlinių LKL vicečempionai buvo atsilikę 32:36, bet paskui parodė savo meistriškumą.

Rungtynių tvarkaraštis ir rezultatai.

Panevėžio „Lietkabelis“ – „Prienai“ 76:74 (23:18, 20:28, 19:13, 14:15).

„Lietkabelis“: Mantas Kazonas 23, Arnas Labuckas 18, Jurica Žuža 15.

„Prienai“: Dominykas Milka 23, Martynas Linkevičius ir Domantas Šeškus po 15.

Šeimininkai pirmajame kėlinyje pirmavo 20:11, tačiau turnyro lentelėje juos pasivyti siekiantys „Prienai“ sėkmingai sužaidė antrąjį kėlinį. Svečius į priekė vedė Dominykas Milka ir Domantas Šeškus, kurių pastangomis „Prienai“ ne tik išlygino rezultatą, bet ir buvo įgiję 7 taškų persvarą.

Trečiajame kėlinyje šeimininkai jau buvo pranašesni, bet didesnės persvaros neįgijo – 62:59. Atkakli kova vyko iki paskutinių sekundžių. Likus 12 sek. Dainius Šalenga baudų metimais buvo padidinęs „Lietkabelio“ persvarą iki 75:72, bet Gediminas Maceina irgi sumetė baudas – 75:74. Likus 6 sek. D.Šalenga jau pataikė tik vieną baudą iš dviejų ir suteikė šansą svečiams. Bet „Prienai“ nesugebėjo užbaigti paskutinės atakos taikiu metimu – G.Maceina prametė iš po krepšio.

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – Kauno „Žalgiris“ 56:74  (21:21, 22:9, 6:23, 7:21).

„Pieno žvaigždės“: Michelsas Dixonas 14, Alexanderis Oriakhi 11 (10 atk. kam.), Gytis Sirutavičus ir Aidas Viskotas po 8.

„Žalgiris“: Jamesas Andersonas ir Artūras Gudaitis (5/6 dvitaškių) po 14, Artūras Milaknis 13.

Pirmajame kėlinyje kauniečiai pirmavo 10:6, 16:10, 21:14, bet paskutines dvi minutes sužaidė prastai ir rezultatas tapo lygus 21:21.

Antrojo kėlinio pradžioje „Pieno žvaigždės“ pratęsė spurtą ir išsiveržė į priekį 28:21. Įsibėgėję šeimininkai neketino sustoti ir po Aido Viskonto metimo 17-ąją skirtumas tapo dviženklis – 35:25. Du Michaelo Dixono metimai prieš pertrauką padidino skirtumą iki 13 taškų – 43:30.

Nežinia, ką „Žalgirio" treneriai kalbėjo pertrauką, bet LKL čempionai suprato, kad taip toliau žaisti negalima. Gėdą pajutę kauniečiai parodė, ką moka ir net 5 minutes neleido „Pieno žvaigždėms“ pelnyti nė taško, o patys pelnė 11. Šeimininkų pranašumas ištirpo (43:41), o netrukus Artūras Milaknis tritaškiu persvėrė rezultatą (45:46). Po trijų kėlinių „Žalgiris“ jau turėjo 4 taškų persvarą 53:49.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje šeimininkai dar priešinosi (52:55), bet susikaupę kauniečiai jau buvo nesulaikomi. A.Milaknis tritaškiu padidino skirtumą iki dviženklio (52:62), o paskui jau reikalus pabaigė „Žalgirio“ atsarginiai. Kauniečiai laimėjo įtikinamai 74:56.

Per du kėlinius „Pieno žvaigždės" tepelnė 13 taškų, o „Žalgiris“ – 44. Kauniečiai pasiekė LKL rekordą pagal geriausią gynybą per du kėlinius.

„Pradėjome mačą tinkamai nusiteikę, pirmavome. bet kvailomis klaidomis leidome varžovams rinkti taškus, – sakė „Žalgirio" treneris Gintaras Krapikas. – Bet per petrauką padarėme reikiamas išvadas ir parodėme, kokia mes galime būti komanda. Šios rungtynės parodė, kad jei norime įgyvendinti tikslą vėl tapti Lietuvos čempionais, negalime sau leisti žaisti tik pusę rungtynių ar viena koja. Visi aikštėje esantys žaidėjai turi kovoti visa jėga, tik tada galime tikėtis nerizikingų pergalių. Praleisti 13 taškų per vieną kėlinį yra gerai, o tiek praleisti per du yra tos neišnaudotos energijos išraiška.“

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Alytaus „Dzūkija“ 118:76 (31:16, 25:15, 37:18, 25:27).

„Lietuvos rytas“: Gediminas Orelikas 18, Kšyštofas Lavrinovičius 17 (6/6 dvitaškių), Martynas Gecevičius 14 (4/6 tritaškių), Billy Baronas 13, Žygimantas Janavičius 12, Mindaugas Lukauskis 11, Michaelas Moseris 10.

„Dzūkija“: Artūras Jomantas 16, Ryanas Nicholasas 14, Martynas Paliukėnas 9.

„Dzūkija“ atsilaikė pusę kėlinio – 5-ąją min. rezultatas buvo 9:9. Tada vlniečiai įjungė aukštesnę pavarą ir surengė tokį taškų festivalį, kad svečiai visiškai sutriko. Kėlinį užbaigė Ado Juškevičiaus tritaškis – 31:16.

Antrajame kėlinyje po Mike'o Moserio metimo skirtumas pasiekė 20 taškų – 40:20. Skirtumas augo ir toliau – 56:31 po dviejų kėlinių.

28-ąją min. po Martyno Gecevičiaus tritaškio vilniečiai pirmavo net 45 taškais (90:45), tačiau paskui sulėtino tempą ir leido svečiams atsigauti. „Lietuvos rytui“ nepavyko pagerinti sezono rezultatyvumo LKL rekordo. Trūko vieno taško – 118:76.

„Lietuvos ryto" treneris Marcelo Nicola beveik neturėjo auklėtiniams priekaištų po įspūdingos pergalės:  “Šiandien nuveikėme didelį darbą. Rezultatas susitikimo pradžioje buvo lygus 15:15, tačiau paskui nukreipėme susitikimo eigą tinkama linkme. Taip žaisti savo auklėtinių prašau kasdien – tobulėti kiekviename mače, nesvarbu kas varžovas. Turime žaisti atiduodame visas jėgas ir maksimaliai susikaupę. Dabar laukia išvykos rungtynių maratonas – septynis iš aštuonių LKL mačų žaisime svečiuose. Mano žaidėjai turės būti pasirengę kautis ne savų žiūrovų akivaizdoje. Bandysime augti toliau: jei pirmaujame 20 taškų, stengsimės pasiekti 30 taškų ribą ir taip toliau. Tai – mūsų tikslas.“

„Mažeikiai“ - Klaipėdos „Neptūnas“ 59:71 (20:20, 16:12, 9:21, 14:18).

„Mažeikiai“: Darius Pakamanis 11, Simonas Serapinas ir Tyleris Olanderis po 9.

„Neptūnas“: Donatas Zavackas 13, Mindaugas Girdžiūnas 12, Martynas Mažeika 10.

Iš pergalių kelio išklydęs „Neptūnas“ susidūrė su sunkumais žaisdamas su silpniausia LKL komanda. 4-ąją min. klaipėdiečiai pirmavo 10:4, bet iki pirmojo kėlinio pabaigs pranašumo neišlaikė – 20:20.

Antrąjį kėlinį šeimininkai pradėjo 6 taškais be atsako – 26:20, bet „Neptūnas“ atsakė devyniais – 26:29. Bet prieš pertrauką iniciatyvą vėl perėmė mažeikiškiai, kurie po S.Sanderso baudos metimų serijos pirmavo 36:32.

Po pertraukos „Mažeikiai“ ir toliau žaidė drąsiai ir netgi įgijo dviženklę persvarą 43:32. Bet „Neptūnas“ susiszgribo, kad taip galima ir prisižaisti. Klaipėdiečiai per 3 minutes spurtavo 11:0, ir išlygino rezultatą – 43:43. Klaipėdiečiai nelėtino tempo ir baigė kėlinį pirmaudami jau aštuoniais taškais – 53:45.

Ketvirtajame kėlinyje LKL autsaideriai jau nepajėgė išlyginti rezultato, nors priešinosi iš visų jėgų. 37-ąją min. komandas teskyrė penki taškai (56:61), o galutinis rezultatas – 59:71.

Utenos „Juventus“ – „Šiauliai“ 67:61 (10:20, 18:16, 13:13, 26:12).

„Juventus“: Egidijus Dimša 19 (7/9 dvitaškių), Edgaras Stanionis ir Rashaunas Broadusas  po 14.

„Šiauliai“: Rokas Giedraitis 14 (8/8 baudų), Julius Jucikas 13, Gintaras Leonavičius 9.

7-ąją min. šiauliečiai pirmavo 11:10, bet per paskutines atakas pelnė 9 taškus be atsako ir įgijo solidžią persvarą 20:10. Antrajame kėlinyje po Egidijaus Dimšos baudos „Juventus“ sumažino skirtumą iki 4 taškų – 21:25, bet po to šiauliečiai vėl atkuto ir beveik atstatė turėtą pranašumą.

Po pertraukos „Juventus“ iškart ėmė taisyti padėtį – 35:38 po spurto 7:0. Tačiau Roko Giedraičio vedami šiauliečiai nepasidavė ir vėl šeimininkai atsiliko 10 taškų – 39:49.

Po trijų kėlinių „Šiauliai“ pirmavo 49:41, tačiau ketvirtajame svečiai buvo tiesiog nušluoti. „Juventus“ pelnė 10 taškų iš eilės, o į R.Giedraičio dvitaškį šeimininkai atsakė dar aštuoniais ir nurūko pirmyn – 59:51 (37-ąją min.). „Juventus“ pergalingai baigė rungtynes 67:61.