„Lietuvos rytas“ laimėjo Pasvalyje, o „Neptūnas“ – Kėdainiuose

„Pieno žvaigždės“ bandė stabdyti „Lietuvos rytą“.<br>M.Kulbio nuotr. iš archyvo.

Apr 4, 2015, 5:33 PM, atnaujinta Jan 7, 2018, 12:56 PM

LKL čempionate šeštadienį sužaistose rungtynėse lyderiai iškovojo nelengvas pergales žaisdami svečiuose. Į pirmąją vietą užkopęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ Pasvalyje 87:81 nugalėjo „Pieno žvaigždes“ ir šventė 30-ąją pergalę, o Klaipėdos „Neptūnas“ svečiuose 88:85 įveikė ilgai besipriešinusį Kėdainių „Nevėžį“ ir iškovojo 28-ąją pergalę.

Šeštadienį nežaidęs „Žalgiris“ (29 pergalės) dabar yra antras, o klaipėdiečiai lieka treti.

Trečiose rungtynėse BBL čempionais ką tik tapę „Šiauliai“ lyg ant sparnų skraidė Prienuose ir iškovojo ten triuškinamą pergalę 87:50.

Rungtynių statistika.

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 81:87 (26:24, 12:17, 21:29, 22:17).

„Pieno žvaigždės“:

G.Sirutavičius 26, M.Dixonas 17, L.Kisielius 13.

„Lietuvos rytas“: A.Kavaliauskas 15, M.Lukauskis ir A.Juškevičius po 12, M.Gecevičius 10, T.Leslie. 9.

3 min. šeimininkai pakiliai pradėjo rungtynes ir pirmavo 8:2, todėl Marcelo Nicola turėjo prašyti pertraukėlės.

5 min. Vilniečiai beveik išlygino rezultatą 10:9 po M.Lukauskio tritaškio.

7 min. Tačiau G.Sirutavičius ir M.Dixonas neleido persverti rezultato ir padėjo „Pieno žvaigždėms“ įgyti 8 taškų persvarą 19:11.

8 min. A.Kavaliauskas ir G.Orelikas sumažino skirtumą (21:16), bet M.Dixonas siautėjo toliau – 23:16.

10 min. T.Leslie pataikė du tritaškius iš eilės, bet „Pieno žvaigždės“ laimėjo kėlinį 26:24. G.Sirutavičius jau pelnė 11 taškų.

12 min. Vilniečiai toliau jautėsi nepatogiai po dar vieno G.Sirutavičiaus tritaškio – 31:27.

14 min. M.Gecevičiaus tritaškis neleido šeimininkams džiaugtis – 31:30.

16 min. A.Juškevičius pagaliau persvėrė rezultatą 32:34, bet M.Dixonas atsakė rezultatyviai – 34:34.

17 min. A.Kavaliauskas padidino vilniečių persvarą iki trijų taškų (34:37), o M.Dixono ginklas užsikirto.

19 min. Į dvi pasvaliečių atakas atsakė A.Kavaliauskas – 38:39.

20 min. Po S.Jasaičio metimo komandos išėjo ilsėtis vilniečiams pirmaujant 41:38. „Lietuvos rytas“ iki pertraukos atkovojo tik 9 kamuolius, „Pieno žvaigždės“ – 27.

21 min. Kėlinį pradėjo G.Oreliko tritaškis – 38:44.

23 min. „Pieno žvaigždės“ pajuto, ką reiškia pagerėjusi vilniečių gynyba. Svečiai ėmė tolti – 40:49 po M.Gecevičiaus tritaškio. O po krepšiaisi karaliauja A.Kavaliauskas – 40:52.

25 min. Atsibudo G.Sirutavičius – 43:52. Dar vienas jo tritaškis – 46:56, bet vilniečiai jau atrodo nesustabdomi, o šeimininkų jėgos baigiasi.

26 min. T.Leslie pelnė du taškus su bauda – 48:61, o Pasvalio ekipos lyderis M.Dixonas skausmo perkreiptu veidu pateko medikų globon.

28 min. Pasvaliečiai atsakė dviem tritaškiais, bet skirtumas jau solidus – 54:66. G.Sirutavičius jau pataikė 7 kartus.

30 min. T.Jogėla dvitaškiu sumažino skirtumą iki 11 taškų – 59:70.

33 min. M.Lukauskis ir K.lavrinovičius vilniečių persvarą dar padidino – 59:74.

36 min. Į aikštę grįžęs M.Dixonas sukėlė vėją. Jis pataikė tritaškį, G.Sirutavičius įmetė tris baudas, o po dar vieno M.Dixono tritaškio liko tik 6 taškai – 68:74. Vilniečių treneris iškart nutarė stabdyti aistras minutės pertraukėle.

38 min. „Pieno žvaigždžių“ atakai užstrigus A.Kavaliauskas pelnė dvitaškį, o G.Sirutavičius padėtį gelbėjo nesportine pražanga, po kurios M.Lukauskis prametė abi baudas. A.Jankaitis taiklus – 70:76, o vilniečiai nepataikė net į lanką.

39 min. Vis dėlto patyrę vilniečiai susikaupė ir po A.Kavaliausko, M.Gecevičiaus metimų nutolo – 72:83. L.Kisieliaus ir M.Dixono tritaškiai dar gavino intrigą – 78:85 likus 1 min.

40 min. A.Viskonto tritaškis – 81:86, o M.Lukauskis pataikė tik vieną baudą. Tačiau dar vieno tritaškio jau nebuvo.

„Prienai“ – „Šiauliai“ 50:87  (14:25, 12:15, 12:22, 12:25).

„Prienai“:

M.Linkevičius 17, D.Milka 16.

„Šiauliai“: R.Olanderis 16, R.Giedraitis 15, G.Leonavičius 12, V.Šulskis 11.

Šiauliečiai iškart griebė jautį už ragų ir pirmavo 8:2. Šeimininkų lyderis D.Milka dar bandė gelbėti padėtį (10:9), bet ką tik BBL čempionų titulą atšventę „Šiauliai“ skraidė tarsi ant sparnų. Jie laimėjo pirmąjį kėlinį 25:14, o antrajame dar labiau padidino persvarą – 30:14.

Iki pertraukos šeimininkai taip ir nerado būdų pakeisti įvykių eigą ir išėjo ilsėtis atsilikdami 26:40. Trečiajame kėlinyje G.Leonavičiaus metimai galutinai parklupdė prieniškius – 28:51, o ketvirtajame skirtumas peršoko iš 30 taškų – 48:79 likus 5 min.

Kėdainių „Nevėžis“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 85:88 (21:27, 26:29, 15:23, 20:12).

„Nėvėžis“: T.Davisas 15, R.Camphoras 14, M.Monroe 11, R.Biliartas ir V.Volkus po 10.

„Neptūnas“: M.Girdžiūnas 23, D.Gailius ir M.Mažeika po 13, D.Zavackas 12.

7-ąją min. rezultatas buvo lygus 16:16, bet prabilus „Neptūno“ lyderiams svečiai atitrūko 27:18.

Antrajame kėlinyje svečiai buvo įgiję dviženklę persvarą (32:21), bet „Nevėžio“ krepšininkai nekėlė baltos vėliavos ir kovojo kaip mokėjo. Paskutinėje atakoje preš pertrauką po Andriaus Aleksandrovo tritaškio skirtumas ištirpo iki trijų taškų (53:50).

Trečiajame kėlinyje D.Gailius ir M.Girdžiūnas tritaškiais subombardavo kėdainiškius – 59:50. Po dar trijų tritaškių „neptūnas“ jau pirmavo 68:55.

Tačiau ketvirtajame kėlinyje šeimininkai atkuto ir sumažino „Neptūno“ persvarą iki 5 taškų (78:73).

Po ilgos tylos prabilo M.Girdžiūnas (81:73), bet „Nevėžis" toliau nervino svečius ir skirtumas vėl ėmė tirpti – 81:77, 83:79, 83:80.

Tačiau Donato Zavacko tritaškis likus 90 sek. pakirto „Nevėžį“. Nors šeimininkai dar pataikė tritaškį ir metė tris baudas, jiems jau nepavyko išsigelbėti, nors tokia galimybė buvo.

Esant rezultatui 88:85 likus 3 sek. M.Girdžiūnas prametė dvi baudas, bet atkovojus kamuolį „Nevėžiui" teko mesti iš savo aikštės pusės ir Roderickas Camphoras stebuklo nesukūrė.