„Lietuvos rytas“ pateko į LKL finalą, atlaikęs „Neptūno“ šturmą

„Lietuvos ryto“ ir „Neptūno“ krepšininkai kovojo LKL pusfinalio serijoje.<br>J.Stacevičiaus nuotr.

May 23, 2015, 6:50 PM, atnaujinta Nov 26, 2017, 11:42 PM

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai pateko į LKL finalą. Šeštadienį Klaipėdoje vilniečiai 92:87 (14:18, 32:8, 21:27, 25:34) įveikė „Neptūną“ ir laimėjo pusfinalio seriją 3:1.

„Dabar iš karto ruošimės finalui, – po mačo LTV kanalui sakė „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjas Antanas Kavaliauskas. – Po pertraukos per daug atsipalaidavome. Nežaidėm savo žaidimo, daug skubėjom, metėm per rankas, todėl „Neptūnui“ pavyko pasivyti.“

Rungtynės. Ado Juškevičiaus vedini vilniečiai antrąjį kėlinį pradėjo „sausa“ atkarpa 12:0 ir perėmė iniciatyvą į savo rankas. Svečiai per pirmą rungtynių pusę tritaškius metė net 56% taiklumu (9/16), o po dviejų kėlinių   pirmavo 46:26. Trečiojo kėlinio pradžioje „Lietuvos ryto“ persvara siekė net 29 taškus (55:26), bet tuomet  šeimininkai pakilo į lemiamą šturmą. Likus žaisti minutę iki ketvirto kėlinio pabaigos klaipėdiečiai sumažino skirtumą iki dviejų taškų (85:87), tačiau Antanas Kavaliauskas pelnė dvitaškį su bauda ir įtvirtino vilniečių pergalę.

Rezultatyviausi. „Lietuvos rytui“ A.Kavaliauskas pelnė 21 (13 atkovotų kamuolių), M.Gecevičius 18, A.Juškevičius 13, o T.Leslie, G.Orelikas ir Ž.Janavičius po 8 taškus. „Neptūno“ gretose daugiausiai taškų pelnė M.Shakuras (20), M.Mažeika (17), V.Šarakauskas (16 ir 10 atk.kam.) ir A.Butkevičius (11).

Incidentas. Kai M.Mažeika trečiajame kėlinyje buvo nubaustas technine pražanga, į aikštę įsiveržęs „Neptūno“ gerbėjas rankomis pastūmė mačo teisėją Andrių Malecką.  Pagal lygos nuostatus „Neptūno“ klubas gali būti nubaustas pinigine bauda nuo 1200 iki 3000 eurų bei mažąjį finalą žaisti be žiūrovų.

Serija.  “Lietuvos rytas“ laimėjo pusfinalio seriją 3:1. Vilniečiai laimėjo namuose pirmąjį (88:79) ir trečiąjį (96:89) mačą. Per antrąsias serijos rungtynes Klaipėdoje po pratęsimo stipresni buvo „Neptūno“ krepšininkai – 107:101.

Finalas. Į LKL finalą anksčiau pateko Kauno „Žalgiris“. Čempionų titulą ginantys žalgiriečiai pusfinalio serijoje 3:0 įveikė Utenos „Juventus“ krepšininkus.

Finalo serija startuos gegužės 28 dieną, mažojo finalo kovos prasidės gegužės 29 dieną. Visas rungtynes tiesiogiai transliuos LRT televizija.

Nuostolis. “Neptūnui“ lemiamose rungtynėse Klaipėdoje negalėjo padėti pagrindinis komandos vidurio puolėjas Simas Galdikas. 28 metų 203 cm aukštaūgis dar per trečiadienio rungtynes Vilniuje patyrė čiurnos traumą.

Po išsamių tyrimų penktadienį paaiškėjo, jog S.Galdikui plyšo vienas iš čiurnos raiščių, o kiti raiščiai yra patempti.

Statistika. Klaipėdos „Neptūnas“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 87:92 (18:14, 8:32, 27:21, 34:25). Taiklumas. Dvitaškiai 19/34 (56%) ir 16/31(52%), tritaškiai 7/23 (30%) ir 13/24 (54%), baudos 28/38 (74%) ir 21/24 (88%). Atkovojo kamuolių 26 (6 puolant) ir 38 (8), atliko perdavimų 15 ir 22, padarė klaidų 12 ir 20, perėmė kamuolių 10 ir 7.

Starto penketai

„Neptūnas“: Mustafa Shakuras, Martynas Mažeika, Deividas Gailius, Donatas Zavackas, Vytautas Šarakauskas.

„Lietuvos rytas“: Žygimantas Janavičius, Martynas Gecevičius, Mindaugas Lukauskis, Gediminas Orelikas, Antanas Kavaliauskas.

Pirmasis kėlinys. Po dviejų V.Šarakausko tritaškių šeimininkai pirmavo 6:2. Ž.Janavičius pataikė pirmąjį „Lietuvos ryto“ tritaškį ir išvedė svečius į priekį (8:10), sužaidus pusę kėlinio. M.Mažeika tritaškiu sumažino vilniečių persvarą, o po to įmetė baudos metimus ir „Neptūnas“ vėl buvo priekyje (13:12), likus trims minutėms iki kėlinio pabaigos. Svečių treneris M.Nicola į aikštę išleido B.Baroną ir K.Lavrinovičių, bet jie nesustabdė šeimininkų.  „Neptūnas“ laimėjo kėlinį 18:14.  Klaipėdiečių persvara galėjo būti dar didesnė, bet jie pataikė tik 7 iš 12 baudos metimų.

Antrasis kėlinys. A.Juškevičius tritaškiu ir vienu baudos metimu naikina „Neptūno“ persvarą (18:18), kai šeimininkai buvo nubausti technine pražanga. Tritaškį pridėjo K.Lavrinovičius, dar kartą pataikė A.Juškevičius ir „Neptūnas“ atsiliko jau 5 taškais (18:23). Svečiai laimėjo poros minučių atkarpą net 9:0, todėl K.Maksvytis iš karto paprašė minutės pertraukėlės. Bet „Lietuvos rytas“ nemažino apsukų ir po M.Gecevičiaus tritaškio jau sukaupė 8 taškų persvarą (18:26), laimėdamas atkarpą 12:0! Vilniečiai jau pataikė 6 iš 11 tritaškių ir po dar vienos M.Gecevičiaus bombos pirmavo 9 taškais (20:29). Po taiklios K.Lavrinovičiaus baudos šeimininkai pirmąsyk atsiliko dviženkliu skirtumu (22:32), sužaidus pusę antrojo kėlinio. K.Maksvytis priverstas prašyti antrosios minutės pertraukėlės, nes „Neptūnas“ toliau skęsta (antrajame kėlinyje atsilikdamas net 4:20!). Po T.Leslie tritaškio svečiai nutolo jau 17 taškų (24:41), likus 2 min. 30 sek. iki kėlinio pabaigos. „Lietuvos ryto“ šou tęsiasi – po dar vieno T.Leslie tritaškio svečių persvara jau buvo 20 taškų (24:44). Po dviejų kėlinių „Neptūnas“ atsiliko 26:46.

Statistika po 2 kėlinių.

„Lietuvos rytui“ M.Gecevičius per du kėlinius pelnė 14, K.Lavrinovičius 8, o A.Juškevičius – 7 taškus. “Neptūno“ gretose rezultatyviausi V.Šarakauskas (10), M.Shakuras (6) ir M.Mažeika (5) „Lietuvos rytas“ jau pataikė 9 iš 16 tritaškių.  “Neptūnas“ jau padarė 10 klaidų ir tragiškai atakuoja iš visų distancijų (2/11 dvitaškių, 3/10 tritaškių, 13/18 baudų).

Komentaras. “Antrajame kėlinyje pasidarėm lėtoki. Buvom neagresyvūs, – po dviejų kėlinių LTV prisipažino „Neptūno“ trenerio asistentas Tomas Rinkevičius. -- Padarėm daug klaidų ir leidom varžovams surinkti daug lengvų taškų“.

Trečiasis kėlinys. A.Kavaliauskas toliau žudo šeimininkus – 26:50. Kai M.Gecevičius pataiko dar vieną tritaškį nuo lentos, atrodo, kad „Neptūnas“ šį vakarą jau neišsigelbės – 26:53. Svečiai ramiai kontroliavo rungtynes. „Neptūnas“ mėgino spausti vilniečius po visą aikštę, bet A.Kavaliauskas gesino šeimininkų viltis, įgrūsdamas kamuolį iš viršaus – 32:57. Sužaidus pusę kėlinio „Neptūnas“ atsiliko 22 taškais (35:59). K.Lavrinovičius prasižengė ketvirtąjį kartą, bet vargu, ar tai jau gali padėti šeimininkams. Po Ž.Janavičiaus tritaškio svečiai pirmavo 24 taškais (39:63). Vilniečiai jau pataikė 11/21 tritaškių. Po „Neptūno“ spurto 9:0 šeimininkai sumažino skirtumą iki 15 taškų (48:63), likus mažiau negu 3 minutėms iki kėlinio pabaigos. Pasiteisino aktyvi klaipėdiečių gynyba, nes svečiai pradėjo daugiau klysti. „Neptūnas“ sumažino skirtumą iki 14 taškų (53:67), o puldamas dar prasižengė vilniečių vidurio puolėjas A.Valeika. Po trijų kėlinių „Neptūnas“ atsiliko 53:67.

Ketvirtasis kėlinys.

M.Lukauskis baudžiamas nesportine pražanga, bet I.Neliubovas pataikė tik vieną baudos metimą – 54:67. Po netaiklaus D.Gailiaus tritaškio klaipėdiečiai atkovojo kamuolį po varžovų krepšiu ir A.Butkevičius baudos metimais dar labiau sumažino skirtumą – 56:67. A.Juškevičius pataikė dvitaškį ir dar stojo prie baudų metimo linijos, nes prasižengė jo ranką lietęs M.Girdžiūnas – 58:72. A.Juškevičius dar kartą patraukė į priekį svečius, pataikęs tritaškį – 58:75. Puldamas kamuolį prarado G.Orelikas, ir „Neptūnas“ priartėjo iki 13 taškų (62:75). Po A.Butkevičiaus tritaškio šeimininkai atsiliko jau tik 12 taškų – 65:77, likus 5 min. 51 sek. M.Shakuras taikliu tritaškiu paskutinę šeimininkų atakos sekundę prikėlė „Švyturio“ arenos tribūnas – „Neptūnas“ vėl atsiliko jau tik vienženkliu skirtumu – 70:79! Liko 3 min. 55 sek. Po M.Gecevičiaus klaidos puolant M.Shakuras akrobatišku prasiveržimu dar labiau sumažino skirtumą – 72:79. Bet V.Šarakauskas buvo nubaustas 4-ąja pražangą, ir A.Kavaliauskas tiksliai sumetė baudas – 72:81, likus 3 minutėms. M.Lukauskis tritaškiu gražino svečiams dviženklę persvarą (72:84), likus 2 min. 26 sek. K.Makstvytis paprašė minutės pertraukėlės. Per 10 sekundžių „Neptūnas“ privertė svečius du kartus suklysti, ir M.Shakuras du kartus nubaudė vilniečius, mažindamas skirtumą iki 6 taškų – 78:84. M.Lukauskis pataiko tik vieną baudą, likus 1 min. 55 sek. – 78:85. V.Šarakauskas dvitaškiu dar labiau sumažino skirtumą – 80:85, o J.Sinica po greitos atakos įmetė  dvitaškį, bet nepataikė baudos – 82:85. Liko 1 min. 10 sek. G.Orelikas pataikė abi baudas – 82:87. Liko 60 sek. J.Sinica paleido bombą iš toli – 85:87. N.Marcelo prašo paskutinės trečiosios savo minutės pertraukėlės, likus 54 sekundėms. po A.Juškevičiaus perdavimo A.Kavaliauskas pataikė dvitaškį ir baudą , kai prasižengė M.Mažeika – 85:90. J.Sinica nepataikė tritaškio, o A.Kavaliauskas po savo krepšiu atkovojo kamuolį. J.Sinica dar prasižengė ir vilnietis vėl įmetė dvi baudas – 85:92. Liko 12,8 sek. K.Maksvytis paprašė minutės pertraukėlės. M.Mažeika pataikė abi baudas – 87:92. Liko 6,3 sek. Rungtynės baigėsi 87:92.