Nekovingas mačas dėl LKL bronzos: „Neptūnas“ nušlavė „Juventus“

„Neptūnas“ LKL mažojo finalo seriją pradeda pas save namie<br>J.Stacevičiaus nuotr.

Modestas Krukauskas

May 29, 2015, 6:21 PM, atnaujinta Nov 25, 2017, 7:07 PM

Tik pusę pirmojo kėlinio – tiek Utenos „Juventus“ komanda kovojo dėl pirmosios pergalės Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mažajame finale. Penktadienį startavusioje serijoje dėl LKL bronzos medalių vicečenpionės titulą praradusi Klaipėdos „Neptūno“ komanda be didesnio pasipriešinimo įveikė vis dar LKL trofėjaus savo istorijoje neturinčią Utenos „Juventus“ komandą 88:75 (21:16, 21:14, 23:19, 23:26 ) ir serijoje iki trijų laimėjimų pirmauja 1:0. Kitas komandų mūšis įvyks pirmadienį Utenoje.

Nors uteniškiai kur kas geriau pradėjo akistatą ir pirmavo 5:0, 7:2, „Neptūnui“ prireikė tik pusę kėlinio, kad pasivytų ir aplenktų svečius: du J.Sinicos tritaškiai prisidėjo prie to, kad besiviję varžovus klaipėdiečiai gan lengvai pabėgtų 18:14, 21:16.

Antrame kėlinyje vaizdas aikštėje nesikeitė ir Eurolygos skonio ragavę pajūrio krepšininkai ramiai susikrovė dviženklę persvarą – 42:26, o jau trečiame ketvirtyje net triuškino oponentus 57:40.

Vaizdas aikštėje nesikeitė per likusį laiką – ketvirtojo ketvirčio viduryje šeimininkai buvo išsiveržę net 23 taškų skirtumu 80:57. Tad pirmoji LKL mažojo finalo serijos dvikova netapo puošmena – dar nė vieno apdovanojimo lygoje neturintys uteniškiai nepasipriešino praėjusių metų vicečempionams.

„Neptūnas“: M.Girdžiūnas 23 (6/9 trit.), M.Mažeika 19, A.Butkevičius 15, I.Neliubovas 13 (6 atk. kam.), J.Sinica 8.

„Juventus“: A.Šikšnius 15, N.Barinovas 13, S.Buterlevičius 11 (6 atk. kam.), O.Varanauskas 10, E.Dimša 9 (5 atk. kam.).

Rungtynės

Pirmasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Juventus“ 21:16.

Starto sudėtys: „Neptūnas“: M.Mažeika, M.Girdžiūnas, D.Gailius, V.Šarakauskas, D.Zavackas. „Juventus“: A.Šikšnius, S.Butkevičius, V.Čepukaitis, R.Broadusas, E.Dimša.

Pirmąsias minutes geriau sužaidė „Juventus“ krepšininkai, įmetę 5 taškus be atsako. Tik po 4 minučių kovos šeimininkai „Neptūno“ krepšininkai sumažino atsilikimą iki 2:5.

A.Šikšniaus pastangomis 6-ąją mačo minutę svečiai pirmavo 10:4 ir Klaipėdos klubo strategas K.Maksvytis per minutės pertrauką siekė „pertvarkyti“ savo ekipos puolamuosius ir gynybos redutus.

Ir tai davė vaisių – likus žaisti 2 minutes J.Sinica tritaškiu išlygino rezultatą 11:11, bet E.Dimša atsakė šeimininkams tuo pačiu – 14:11. Tačiau per likusį laiką jau dominavo 'Neptūnas“ ir po J.Sinicos tolimo metimo klaipėdiečiai pirmavo 18:14. Pirmąjį kėlinį jie laimėjo 21:16.

Antrasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Juventus“ 42:30 (21:16, 21:14).

Sužaidus tris minutes, po D.Zavacko tritaškio, „Neptūnas“ įgijo 6 taškų persvarą – 26:20. Kėlinio viduryje M.Mažeika persvarą padidino iki dar vienos aukštumos – 29:22. „Neptūnas“ jau buvo pataikęs 4 tolimus metimus iš 9, tuo tarpu „Juventus“ – tik 2 iš 10.

Įsibėgėję klaipėdiečiai 7-ąją kėlinio minutę jau pirmavo 33:24, o Utenos atstovams sunkiai sekėsi rasti kelių link „Neptūno“ krepšinio.

Po A.Butkevičiaus  taiklių baudos metimų „Neptūnas“ 8 min. galiausiai pasiekė ir dviženklę persvarą – 38:26. A.Girdžiūnas paskutinę kėlinio minutę įsūdė tritaškį ir „Neptūnas“ pirmavo 42:26. Utenos ekipoje kovojo tik R,Broadusas, kuris įmetė 4 taškus be atsako ir po dviejų kėlinių šeimininkai pirmavo 42:30.

Trečiasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Juventus“ 65:49 (21:16, 21:14, 23:19).

Kėlinį ekipos pradėjo be didesnės žvalgybos: 3-iąją minutę komandos vis tik jau skyrė 13 taškų – 48:35 pirmavo šeimininkai.

Įpusėjus kėliniui „Neptūnas“ jau triuškino varžovus – 55:37. Likus kovoti 2 minutes, po D.Gailiaus taškų, „Neptūnas“ įgijo ir 20 taškų persvarą – 62:42 ir mačo baigtis beveik tapo aiški.

Ketvirtasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Juventus“ 88:75 (21:16, 21:14, 23:19, 23:26).

Ketvirtasis kėlinys buvo lyg ir formalumas – komandos tik laukė finalinės sirenos – kėlinio viduryje klaipėdiečiai turėjo 21 taško persvarą – 78:57.

------------------------- Nuomonė. „Juventus“ – labai gera komanda. Šioje ekipoje rungtyniauja trys buvo „Neptūno“ žaidėjai: Rashaunas Broadusas, Nikita Barinovas ir Egidijus Dimša. Visada žaidėjai nori kuo geriau pasirodyti prieš buvusias komandas. Bando įrodyti, kad galbūt nepelnytai buvo nepratęstos sutartys ir panašiai. Laukia sunki kova. Mes tam esame pasiruošę“, – aiškino „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis.

Trofėjai. Praėjusiame LKL čempionate „Neptūnas“ buvo antras, finale nusileidęs Kauno „Žalgiriui“. Tuo tarpu šiemet Dainiaus Adomaičio vedamas „Juventus“ dar nė karto nelaimėjo LKL medalių. Pastarąjį kartą šalies čempionato mažajame finale uteniškiai kovojo 2011-ais metais, tačiau tada seriją 0:3 pralaimėjo tuometinei Prienų „Rūdupio“ komandai. Dar metais anksčiau kovoje dėl bronzos medalių analogišku rezultatu buvo pralaimėtą „Šiaulių“ krepšininkams.

Akistatos. Šį sezoną „Neptūnas“ ir „Juventus“ LKL čempionate susitiko keturis kartus ir pasidalijo po dvi pergales. Klaipėdiečiai laimėjo dvi pirmas LKL rungtynes (Klaipėdoje rezultatu 84:73 ir Utenoje – 85:79), tačiau sezono pabaigoje patyrė du pralaimėjimus (Klaipėdoje – 69:71 ir Utenoje – 71:77).

Istorija. Per visą LKL istoriją „Juventus“ ir „Neptūno“ komandos buvo susitikusios dvidešimt kartų. Vienuolika susitikimų laimėjo Utenos ekipa, o devyni mačai baigėsi „Neptūno“ pergalėmis.

Netektys. „Neptūnui“ kol kas dar padėti negalės aukštaūgis Simas Galdikas. Jis gydosi čiurnos traumą.

Datos. Antrosios šios serijos rungtynės vyks birželio 1 d. (pirmadienį) 18.30 val. Utenoje, trečiosios – birželio 4 d. (ketvirtadienį) 18.15 val. „Švyturio“ arenoje. Jei reikės penktųjų ir šeštųjų rungtynių, jos vyks birželio 7 (Utenoje) ir 9 (Klaipėdoje) dienomis.

„24/7“: ar turite už ką balsuoti, ponia Seimo pirmininke?