„Juventus“ LKL bronzos „Neptūnui“ atiduoti nežada

„Neptūno“ žaidėjai dėl LKL bronzos kovos pirmadienį Utenoje<br>J.Stacevičiaus nuotr.

2015-06-01 18:24, atnaujinta 2017-11-25 04:25

Mūšis dėl Lietuvos krepšinio lygos (LKL) bronzos nebus į „vienus vartus“ ir tikrai nesibaigs po trijų akistatų. Tai pirmadienį patvirtino Utenos „Juventus“ ekipa, privertusi buvusius LKL vicečempionus Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkus namo vykti nuleidus galvą. Antrosiose LKL mažojo finalo serijos rungtynėse uteniškiai 76:66 (19:17, 14:15, 22:16, 21:18) įveikė „Neptūną“ ir išlygino serijos iki trijų laimėjimų rezultatą 1:1. Dabar dvikovos kelsis į Klaipėdą – ketvirtadienį komandos susigrums trečioje akistatoje, o į Uteną serija vėl atkeliaus birželio 7-ąją.

Klaipėdos „Neptūno“ ekipa dar kartą įrodė, kad siekti pergalių ji labiau linkusi namie. Kaip ir Utenos „Juventus“. Abu klubai savo aikštėje įrodo, kad šių metų LKL serijoje dėl bronzos namų sienos yra itin svarbios.

Tai buvo pirmoji pergalė kovoje dėl LKL bronzos medalių „Juventus“ istorijoje. Iki šiol uteniškiai buvo pralaimėję visus septynis mažojo finalo susitikimus.

Antroji LKL mažojo finalo akistata buvo kur kas kovingesnė, nei pirmoji, kurioje jau viskas buvo aišku po pirmųjų dviejų kėlinių. Šiandien viskas aišku tapo likus kovoti iki finalinės sirenos 5 minutes.

Utenos krepšininkai buvo pasiryžę reabilituotis prieš savo sirgalius už nesėkmę Klaipėdoje ir nuo rungtynių pradžios siekė valdyti situaciją aikštėje. „Juventus“ žaidėjai pirmavo 6:2 ir net 14:5, tačiau svečiai visada greitai tirpdė turimą persvarą, o pirmojo kėlinio pabaigoje „Neptūnas“ pirmavo 17:16.

Po dviejų kėlinių šeimininkai turėjo susikrovę vos 1 taško persvarą – 33:32, tačiau trečiojo pradžia tapo lemtinga. „Juventus“ ekipa susikrovė 9-11 taškų persvarą – 49:38 ir pranašumą išlaikė iki mačo pabaigos. Nors daug kas iš svečių ekipos narių žiūrėjo į „Neptūno“ lyderį D.Gailių, šiam šiandien nesisekė mesti, o jau trečiame kėlinyje jis gavo 4 baudą bei techninę pražangą ir visam sėdo ant atsarginių žaidėjų suolo. Iš viso D.Gailius įmetė 5 taškus.

Ketvirtojo kėlinio viduryje uteniškiai, kurie savo trofėjų kolekcijoje kol kas dar neturi nė vieno LKL apdovanojimo, pirmavo net 69:51.

„Juventus“ ekipa žaidė daugiau komandinį žaidimą, o neptūniečiai bandė padėtį gelbėti pavieniais veiksmais. Tai atspindi ir rezultatyvių perdavimų statistika – uteniškiai atliko 24 rezultatyvius perdavimus, o neptūniečiai tik 10.

Be to, aikštės šeimininkai buvo taiklesni, mesdami į krepšį, tiek nuo dvitaškio linijos (69 proc. – iš 32 metimų pataikė 22, „Neptūnas“ – 50 proc. – iš 40 metimų pataikė 20), tiek tritaškius (39 proc. – iš 23 bandymų tikslą pasiekė 9, „Neptūnas“ – vos 17 proc. – iš 18 tolimų metimų pataikė vos 3).

„Juventus“: E.Stanionis 18 (4/5 trit.), V.Čepukaitis 14 (7/7 dvit., 6 atk. kam.), E.Dimša 13 (5/5 dvit.), A.Šikšnius ir S.Kulvietis po 8.

„Neptūnas“: M.Mažeika 15, M.Girdžiūnas 11 (5 atk. kam.), V.Šarakauskas 10 (7 atk. kam.), A.Butkevičius 9 (6 atk. kam.), M.Shakuras 6 (0/3 trit.).

Rungtynės

Pirmasis kėlinys: „Juventus“ – „Neptūnas“ 19:17.

Starto sudėtys:

„Juventus“: A.Šikšnius, S.Buterlevičius, V.Čepukaitis, R.Broadusas, E.Dimša.

„Neptūnas“: M.Mažeika, M. Gridžiūnas, D.Gailius, V.Šarakauskas, D.Zavackas.

Nerezultatyvioje dvikovos pradžioje geriau sekėsi šeimininkams – sužaidus 3 minutes jie pirmavo 4:0, o 4 min. – 6:2.

Įpusėjus kėliniui „Juventus“ buvo priekyje 14:5 ir prie sėkmingo uteniškių spurto prisidėjo V.Čepukaitis, E.Dimša ir N.Barinovas. „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis iškart paėmė minutės pertraukėlę. Ir tai davė gerų vaisių – klaipėdiečiai įmetė 7 taškus be atsako ir likus kovoti 3 min. skirtumas sumažėjo iki 12:14.

Paskutinę kėlinio minutę po taiklaus A.Butkevičiaus baudos metimo „Neptūnas“ pirmą kartą išsiveržė į priekį 17:16, tačiau S.Buterlevičius įmetė tritaškį ir Utenos ekipa laimėjo pirmąjį ketvirtį 19:17.

Antrasis kėlinys: „Juventus“ – „Neptūnas“ 33:32 (19:17, 14:15).

Sužaidus 4 minutes rezultatas buvo lygus – 21:21. Nors V.Šarakauskas kelioms akimirkoms išvedė „Neptūną“ į priekį 23:21, tačiau E.Stanionis surengė savo šou – įmetė du tritaškius ir dvitaškį ir 7 min. šeimininkai pirmavo 29:25.

Kitą vertus, kad sugeba pataikyti, prisiminė ir klaipėdiečių lyderis D.Gailius, kuris įmetė tritaškį ir sumažino skirtumą iki 1 taško  - 28:29.

Paskutinę kėlinio minutę rezultatas buvo lygus – 30:30. Tuomet pataikė A.Šikšnius, o techninę pražangą už kalbas gavo „Juventus“ treneris D.Adomaitis. Bet svečiai „dovana“ nepasinaudojo – nepataikė baudos ir prarado kamuolį. Vis dėlto, „Neptūnas“ sumažino atsilikimą iki to paties vieno taško – 32:33.

Trečiasis kėlinys: „Juventus“ – „Neptūnas“ 55:48 (19:17, 14:15, 22:16).

Kėlinį sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie per 3 minutes sugebėjo įmesti 7 taškus, o „Neptūnas“ nepasižymėjo nė karto ir uteniškiai pabėgo 40:32. Tačiau tai buvo ne didžiausia „Juventus“ persvara – pirmojo kėlinio pabaigoje ji siekė 9 taškus.

Įpusėjus kėliniui „Juventus“ buvo priekyje 46:38. Bet S.Kulvietis, likus kovoti 3 minutes, įmetė tritaškį ir „Juventus“ pirmą kartą mače buvo įgijęs dviženklę persvarą – 49:38. Pasibaigus trečiam kėliniui, „Juventus“ buvo pabėgęs 7 taškais – 55:48.

Ketvirtasis kėlinys: „Juventus“ – „Neptūnas“ 76:66 (19:17, 14:15, 22:16, 21:18).

Pirmąją kėlinio minutę O.Varanauskas beveik atstatė turėtą „Juventus“ persvarą – 57:48. E.Stanionis 3 min. dar pridėjo tritaškį ir šeimininkai svečius spaudė į kampą – 60:49. Per kitas dvi minutes „Juventus“ dar labiau įtvirtino savo persvarą – 65:49 ir „Neptūnui“ panaikinti deficitą buvo likę vos 5 minutės.

S.Kulvietis 6 min. padidino savo ekipos persvarą iki rekordinės persvaros – 69:51. Klaipėdiečiai suskubo mažinti skirtumą ir tai jiems pasisekė – likus grumtis 3 min. jie atsiliko „tik“ 57:69. Nors pajūrio ekipa sugebėjo ir dar aptirpdyti skirtumą – 59:69, „Juventus“ pasinaudojo varžovų skubėjimu ir vėl atitrūko 73:59.

----------------

Pirmasis mačas. Klaipėdos „Neptūnas“ net ir be dviejų startinio penketo žaidėjų – Simo Galdiko ir Mustafa Shakuro Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mažojo finalo seriją pradėjo gražia pergale – penktadienį „Švyturio“ arenoje rezultatu 88:75 nukovė Utenos „Juventus“ ekipą. S. Galdikas „Neptūnui“ negalėjo padėti dėl čiurnos traumos, o M. Shakuras – dėl virškinimo problemų. Jis apsinuodijo maistu ir penktadienio rytą buvo išgabentas į ligoninę.

Namai. Utenos ekipa gali įveikti „Neptūną“ namuose – tai uteniškiai jau įrodė reguliariojo sezono rungtynėse, kai savo aikštelėje šventė pergalę rezultatu 77:71.

Drausmė. Po dvikovos Klaipėdoje „Juventus“ ekipos treneris Dainius Adomaitis akcentavo, jog pralaimėjimą lėmė drausmės aikštelėje nesilaikymas: „Trečdalyje situacijų kažkuris žaidėjas sugalvodavo kažką padaryti savaip, tai yra elementari drausmė. Visą sezoną žaidus drausmingai negalima nutrūkti lemiamu momentu.“

Istorija. Artėjanti dvikova bus 21-asis susitikimas šių komandų LKL istorijoje. Kol kas 11 mačų laimėjo uteniškiai, o 10 susitikimų baigėsi Klaipėdos komandos pergalėmis.

Serija. Trečiosios LKL mažojo finalo serijos rungtynės vyks birželio 4 d. (ketvirtadienį) 18.15 val. „Švyturio“ arenoje. Jei reikės ketvirtųjų ir penktųjų rungtynių, jos vyks birželio 7 (Utenoje) ir 9 (Klaipėdoje) dienomis. Utenos „Juventus“ komanda LKL pusfinalio kovoje rezultatu 0:3 nusileido Kauno „Žalgiriui“, o „Neptūnas“ po labai atkaklių dvikovų rezultatu 1:3 turėjo pripažinti Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos pranašumą.

„24/7“: ar turite už ką balsuoti, ponia Seimo pirmininke?