„Juventus“ skėlė antausį „Neptūnui“ ir jau arčiau LKL bronzos

K.Maksvytis ir V.Vasylius.<br>M.Kulbio nuotr.

2015-06-04 18:21, atnaujinta 2017-11-24 09:39

Utenos „Juventus“ krepšinio klubas įsibėgėjo ir nežada sustoti. Tol, kol nelaimės Lietuvos krepšinio lygos (LKL) bronzos apdovanojimo. Tokią žinią ketvirtadienį savo oponentei Klaipėdos „Neptūno“ ekipai pasiuntė uteniškiai, sugebėję įveikti praėjusio sezono vicečempionus klaipėdiečius jų pačių tvirtovėje 75:64 (16:19, 18:22, 19:13, 22:10). Tad LKL mažajame finale „Juventus“ išsiveržė į priekį 2:1 ir iki medalių jam trūksta vos vieno laimėjimo.

Trečias kartas – nemeluos? Taip galima sakyti apie Utenos ekipos pasirodymą šio sezono lemiamose LKL dvikovose. Iki tol dukart dėl LKL bronzos kovoję uteniškiai serijas pralaimėdavo 0:3, o šiemet pirmauja prieš favoritu laikomą „Neptūną“ 2:1. Trečiosios LKL mažojo finalo rungtynės nebuvo panašios į prieš tai buvusias dvejas, kuriose namie kovojusios komandos be didesnio vargo įsirašė po pergalę serijoje.

Šiandien abu klubai bandė primesti savo žaidimą varžovui ir tam tikromis atkarpomis tai sekėsi daryti tiek svečiuose žaidusiam „Juventus“, tiek ir „Neptūnui“.

Per pirmuosius du kėlinius geriau sekėsi „Neptūno“ komandai, kuri buvo įgijusi 9 taškų persvarą, o ilsėtis išėjo turėdama 7 taškų pranašumą – 41:34.

Viskas apsivertė jau trečiojo kėlinio pradžioje, kai „Juventus“ krepšininkai per 2 minutes pasivijo šeimininkus ir juos aplenkė 45:43.

Tai buvo ne trumpalaikė uteniškių sėkmė – pakeitę gynybos sistemą ir sutankinę ją, „Juventus“ vertė varžovus klysti, mesti iš nepatogių padėčių, o patys pelnė gal lengvus taškus. Ketvirtame kėlinyje Utenos žaidėjai pabėgo 62:58, po to spurtavo 10:1 ir likus kovoti 2 min. susikrovė itin ramią persvarą – 72:59. Šeimininkai bandė gelbėtis agresyvia gynyba ir tritaškiais, bet ši taktika nepasiteisino – paskutinę kėlinio minutę Dainiaus Adomaičio kariauna pirmavo 75:62 ir Utenos klubas serijoje išsiveržė į priekį 2:1.

„Juventus“: A.Šikšnius ir V.Čepukaitis – po 16, E.Stanionis ir S.Kulvietis – 9, R.Broadusas ir N.Barinovas po 8, E.Dimša 7 (6 atk. kam.).

„Neptūnas“: M.Shakuras 17 (7 atk. kam.), V.Vasylius 10, D.Zavackas, M.Mažeika ir I.Neliubovas – po 8, A.Butkevičius 4.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Juventus“ 19:16.

Starto sudėtys:

„Neptūnas“: D.Zavackas, M.Mažeika,  M.Schakuras, D.Gailius, V.Šarakauskas.

„Juventus“: A.Šikšnius, E.Dimša, S.Buterlevičius, V.Čepukaitis, R.Broadusas.

Per pirmąsias kelias minutes geriau atakuoti sekėsi šeimininkams – jie pirmavo 6:2, tačiau 4 min. A.Šikšnius pataikė tritaškį ir skirtumas sumažėjo iki 5:6. Maža to – įpusėjus kėliniui svečiai uteniškiai pirmavo 8:6, 10:8. „Juventus klubui pirmaujant 13:11, klaipėdiečiai spurtavo 8:0 ir išsiveržė į priekį 19:13. Per likusį laiką svečiams pasisekė sumažinti skirtumą iki 3 taškų – 19:16.

Antrasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Juventus“  41:34 (19:16, 22:18).

Antrąjį kėlinį ekipos pradėjo labiau galvodamos apie puolimą, nei gynybą, todėl rezultatas augo kaip ant mielių – 2 min. po „Neptūno“ žaidėjo A.Butkevičiaus tolimo metimo šeimininkai pirmavo 29:23.

Kėlinio viduryje „Neptūnas“ turėjo 5 taškų persvarą – 32:27, tačiau „Juventus“ siekė šį skirtumą mažinti, Šeimininkus į priekį vedė M.Schakuras, kuris įmetė du tritaškius metimus. Apskritai, komandos gerai svaidė tritaškius – „Neptūnas“ įmetė net 9 tolimus metimus iš 12, o „Juventus“ – 5 iš 14.

8 min. po nemažų svečių klaidų kiekio „Neptūnas“ sugebėjo įgyti 9 taškų pranašumą – 39:30.

Per likusį laiką klaipėdiečiai strigo varžovų gynyboje, o „Juventus“ sugebėjo šiek tiek sumažinti atsilikimą – 34:41.

Trečiasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Juventus“ 54:53 (19:16, 22:18, 13:19).

Trečiąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjęs „Juventus“ labai greitai sudėliojo visus taškus ir pasivijo šeimininkus – 2 min. svečiai, panaikinę 6 taškų persvarą, jau atsiliko tik 42:43. Maža to – po A.Šikšniaus tritaškio uteniškiai 4 min. pirmavo 45:43.

6-ąją kėlinio minutę rezultatas buvo lygus – 49:49.

Prasidėjusiame nervų kare ir viena ir kita ekipa klydo, tačiau „Neptūnas“ geriau naudojosi varžovų „dovanėlėmis“ ir 9 min. pirmavo 54:51.

Ketvirtasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Juventus“ 64:75 (19:16, 22:18, 13:19, 10:22).

„Neptūnas“ šiek tiek pabėgo nuo oponentų – 56:53, tačiau jau buvo aišku, kad kova vyks taškas į tašką – tai patvirtino N.Barinovas, kuris 2 min. įsūdė tritaškį ir išlygino rezultatą 56:56. ir jau kitoje atakoje „Juventus“ komandos kapitonas A.Šikšnius išvedė savo ekipą į priekį 58:56. Ir tai nebuvo pabaiga – E.Dimša pridėjo dar du taškus ir svečiai pirmą kartą įgijo 4 taškų pranašumą.

R.Broadusas dar labiau skandino „Neptūną“ – įpusėjus kėliniui „Juventus“ susikrovė 6 taškų atotrūkį – 62:56. Po dviejų iš eilės klaipėdiečių klaidų „Juventus“ 7 min. susikrovė jau solidesnį pranašumą – 66:58, o po A.Šikšniaus tritaškio ir R.Broaduso metimo – 71:58.

------------------

Netektis. Pasak uostamiesčio klubo, klaipėdiečiai dar versis be pagrindinio vidurio puolėjo Simo Galdiko. Jis vis dar gydosi čiurnos traumą, kurią patyrė per LKL pusfinalio dvikovą su Vilniaus „Lietuvos rytu“.  „Simui Galdikui situacija gerėja, tačiau vis dar skaudą koją. Jis trečiose rungtynėse Klaipėdoje mums padėti negalės. Tačiau yra ir gerų naujienų: po virškinimo problemų visiškai atsigavo Mustafa Shakuras. Tikimės didesnio jo indėlio“, – akllbėjo „Neptūno“ vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis.

Revanšas. „Sieksime atsirevanšuoti „Juventus“ ekipai už paskutinį pralaimėjimą. Klaipėdos krepšinio sirgaliai yra nuostabūs. Tikrai nenorime jų nuvilti. Darysime viską, kad tik iškovotume pergalę“, – žadėjo K. Maksvytis.

Serija. „Neptūnas“ LKL mažojo finalo seriją pradėjo gražia pergale – praėjusį penktadienį „Švyturio“ arenoje rezultatu 88:75 įveikė Utenos „Juventus“ ekipą, tačiau pirmadienį išvykoje patyrė pralaimėjimą – 66:76.

Pergalė. „Juventus“ ekipa LKL mažojo finalo serijose iki šio sezono kovojo du kartus ir abukart nusileido bendrais rezultatais 0:3. Iš viso uteniškiai iki birželio 1 dienos buvo pralaimėję 7 dvikovas dėl bronzos.

Istorija. Artėjanti dvikova bus 23-asis susitikimas šių komandų LKL istorijoje. Kol kas 12 mačų laimėjo uteniškiai, o 10 susitikimų baigėsi Klaipėdos komandos pergalėmis.

Laikas. Ketvirtosios serijos rungtynės vyks birželio 7 d. (16.15 val.) Utenoje. Jei reikės penktųjų rungtynių, jos vyks birželio 10 d. (18.15 val.) Klaipėdoje.