Emocingose rungtynėse Šiauliuose pergalę pasiėmė „Žalgiris“

G.Šiupario nuotr.
Š.Jasikevičiaus treniruojamas Kauno „Žalgiris“ į Šiaulius atvyko po skaudaus pralaimėjimo Eurolygoje.<br>M.Kulbio nuotr.
Daugiau nuotraukų (46)

Feb 7, 2016, 12:45 PM, atnaujinta Jun 8, 2017, 10:36 PM

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai po pamokų Eurolygoje atsigauna Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse.

Paulius Jankūnas pelnė 18 taškų, Ianas Vougioukas – 15, Edgaras Ulanovas – 12 ir sekmadienį išvykoje „Žalgiris“  80:64 (25:14, 18:23, 20:11, 17:16) pranoko „Šiaulius“.

„Sunki pergalė. Trūko laisvumo priiman sprendimus. Svarbiausia, kad vyrai kovėsi, bet kai kada trūko šalto proto. Gal tai ateis sulig treniruotėmis, galbūt su patirtimi, bet dabar kai kada sprendimai mums kainuoja daug taškų, – sakė „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius. – Tačiau vyrai stengiasi – daug kartų mačiau, kaup jie krito ant žemės.“

Š.Jasikevičiaus treniruojamas „Žalgiris“ į Šiaulius atvyko prastos nuotaikos – penktadienį žalgiriečiai savo aikštėje 35 taškais pralaimėjo Eurolygos „Top 16“ rungtynes Maskvos CSKA klubui.

Tačiau žalgiriečiai kontroliavo rungtynių eigą ir trečiajame kėlinyje susikūrę 15 taškų pranašumą dominavo antrojoje rungtynių dalyje.

Mačo pradžioje „Žalgiris“ daugiau eksperimentavo sudėtimi – latvis Kasparas Vecvagras pradėjo rungtynes starto penkete, įžaidėjo pozicijoje.

„Aš bandau. Ateityje norėčiau surasti stabilesnį variantą, bet dar esame bandymų kelyje,“ – ramiai aiškino Š.Jasikevičius.

Iki pertraukos emocijų buvo daugiau – Š.Jasikevičius buvo nubaustas technine pražanga, kai puolė žodžiais arbitrą, nesutikęs dėl P.Jankūnui skirtos pražangos.

Kitose sekmadienio rungtynėse Vilniaus „Lietuvos rytas“ 93:58 Alytuje sutriuškino „Dzūkiją“.

* * *

Rungtynių statistika

„Šiauliai“ – Kauno „Žalgiris“ 64:80 (14:25, 23:18, 11:20, 16:17). „Šiauliams“ taškų pelnė: A.Jomantas 19, A.Marei 13, M.Scottas 10, D.Duzinski 8, G.Leonavičius 7, T.Pažėra 3, A.Mayersas ir D.Bubalo po 2 (K.Guščikas, E.Mološčiakas); „Žalgiriui“: P.Jankūnas 18, I.Vougioukas 15, E.Ulanovas 12, R.Seibutis 10, B.Motumas 8, K.Vecvagaras 6, L.Lekavičius 5, S.S.Vene 4, M.Sajus 2 (M.Pocius ir O.Hanlanas). Dvitaškiai – 18/42 (43 proc.) ir 25/43 (58), tritaškiai – 3/12 (25) ir 7/18 (38), baudos – 19/22 (86) ir 9/11 (82). Atkovoti kamuoliai – 34 ir 29, klaidos – 16 ir 9.

Alytaus „Dzūkija“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 58:93 (9:20, 19:25, 14:25, 16:23). „Dzūkijai“ taškų pelnė: S.Serapinas 15, J.Jucikas ir G.Gustas po 9, E.Jezukevičius 7, L.Lekavičius 6, P.Danisevičius ir T.Urbonas po 4, A.Eitutavičius 3, T.Rinkūnas 1 (J.Robinsonas); „Lietuvos rytui“: K.Brownas 14, A.Kavaliauskas ir A.Gudaitis po 13, G.Orelikas 11, D.Gailius ir A.Juškevičius po 10, M.Runkauskas 8, K.Lavrinovičius 5, Ž.Janavičius 4, R.Giedraitis 3, A.Lapeta 2.

* * *

Rungtynių Šiauliuose eiga

4 kėlinys

Įpusėjus ketvirtam kėliniui „Žalgirio“ persvara kiek atirpo (70:60), tačiau gera gynyba leido svečiams išlaikyti persvarą ir iškovoti įtikinamą pergalę.

3 kėlinys

Beveik vien priekinės linijos „Žalgirio“ žaidėjai rinko taškus per trečią kėlinį, o ypač jaukiai po Šiaulių komandos krepšiu jautėsi I.Vougioukas, B.Motumas ir P.Jankūnas. Jų pastangomis ir aikštės spaudimu „Žalgiris“ aitrūko ir po trijų kėlinių padidino pranašumą (63:48).

Supykęs „Šiaulių“ treneris G.Petrauskas savo žaidėjus per minutės pertraukėlę net pavadino „viščiukais“, ragindamas savo vyrus žaisti drąsiau.

2 kėlinys

„Žalgiris“ pirmauja po 2 kėlinių 43:37.

Antrojo kėlinio pabaiga buvo tikrai emocinga. Už vaidybą „Šiaulių“ vidurio puolėjas iš Egipto A.Marei buvo nubaustas nesportine pražanga.

„Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius užsidirbo techniną pražangą, kai įžūliai reagavo į teisėjų sprendimą skirti pražangą Pauliui Jankūnui puolant. Š.Jasikevičių teko laikyti jo asistentui Dariui Maskoliūnui.

Šiaulių komandą atgaivino gynyba „aikšte“ ir Gintaro Leonavičiaus tritaškis. „Žalgiris“ pirmauja 27:21.

Ianui Vougioukui sėkmingai įsitraukus į žaidimą „Žalgiris“ laimėjo atkarpą 12:2 ir įgijo dviženklę persvarą (27:15).

1 kėlinys

„Šiaulių“ atakos remiasi vienu žaidėju. Artūras Jomantas pelnė 12 iš 14 pirmųjų šeimininkų taškų ir „Šiauliams“ buvo pavykę sumažinti skirtumą (14:15).

„Žalgiris“ rungtynes pradėjo neįprastu starto penketu, kurio pagrindiniu įžaidėju tapo Kasparas Vecvagaras. Latvis pataikė du tritaškius ir tai padėjo kauniečiams atitrūkti (15:7).