„Žalgirio“ naujokas išgelbėjo ekipą per pratęsimą Pasvalyje

Jerome'as Randle'as įspūdingai debiutavo Kauno „Žalgirio“ komandoje.

Kauno „Žalgirio“ naujokas – J.Randle'as.<br>V.Ščiavinsko nuotr.

Feb 28, 2016, 3:34 PM, atnaujinta Jun 6, 2017, 5:14 AM

Amerikietis pelnė 19 taškų, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) sekmadienio rungtynėse padėjo Kauno klubui po pratęsimo 109:101 įveikti Pasvalio „Pieno žvaigždes“.

„Negalime taip gintis. Turime geriau prisitaikyti vienas priek kito, – TV6 po mačo sakė J.Randle'as. – Geriausias dalykas yra tas, kad laimėjome.“

Tai buvo pirmosios rungtynės J.Randle'ui. 28 metų 175 cm ūgio įžaidėjas praėjusį savaitgalį atvyko į Lietuvą, bet nežaidė nei Karaliaus Mindaugo taurės turnyre Vilniuje, nei Eurolygos rungtynėse Vitorijoje.

Pasvalyje amerikietis iš pradžių labiau žaidė komandinį krepšinį, bet „Žalgiriui“ mačas klostėsi sunkiai – trečiajame kėlinyje Pasvalio klubas pirmavo 8 taškais.

Atkakliose rungtynėse prireikė pratęsimo, kai „Pieno žvaigdžių“ legionierius Ramonas Moore'as aidint ketvirto kėlinio sirenai nepataikė iš aikštės vidurio.

J.Randle'as buvo ypač naudingas per pratęsimą, per kurį „Žalgiris“ įrodė savo jėgą.

Iš viso „Žalgirio“ debiutantas rungtynėse pataikė 6 dvitaškius iš 13, 1 tritaškį iš 2, visas 4 baudas. Jis atkovojo 5 ir perėmė 3 kamuolius bei 2 syikius suklydo.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai (24 pergalės ir 2 pralaimėjimai) liko rikiuotės lyderiais.

„Pieno žvaigždės“ (9 ir 17) liko aštuntos.

Rungtynių statistika

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – Kauno „Žalgiris“ 101:109 (po pratęsimo; 15:20, 23:33, 19:26, 25:23, 9:17). R.Moore'as 23, D.Low 20, O.Olisevičius ir S.Babrauskas po 13/P.Jankūnas ir J.Randle'as po 19, I.Vougioukas 14, K.Vecvagaras 11, B.Motumas 10, R.Seibutis, O.Hanlanas ir E.Ulanovas po 9, M.Pocius 5, S.S.Vene 4 (L.Lekavičius).

Kiti LKL čempionato rezultatai:

Panevėžio „Lietkabalis“ – „Šiauliai“ 75:88.

Klaipėdos „Neptūnas“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 70:62 (žaidė šeštadienį).

Utenos „Juventus“ – Kėdainių „Nevėžis“ 89:73 (žaidė šeštadienį).

Alytaus „Dzūkija“ – Prienų-Birštono „Vytautas“ 77:79 (žaidė šeštadienį).

Rungtynių Pasvalyje eiga

Pratęsimas

„Žalgiris“ tvirtesnis per pratęsimą ir laimėjo 109:101.

J.Randle'as pataikė sudėtinga dvitaškį ir sustingo akimirkai švęsdamas šią akimirką. „Žalgiris“ artėja prie pergalės – 101:94. „Žalgiris“ spurtavo 4:0 per pratęsimą ir pirmauja 96:92.

4-asis kėlinys

Paskutinė „Žalgirio“ ataka nebuvo rezultatyvi, o kamuolį perėmę Pasvalio krepšininkai turėjo šansą – R.Moore'o iš aikštės vidurio paleistas kamuolys atsimušė į lanką. Pratęsimas. 29 sek. D.Low išlygino rezultatą – 92:92!

Likus 44 sek. J.Randle'as prasiveržė ir pataikęs dvitaškį gražino „Žalgiriui“ pranašumą (92:90).

40 min. Likus minutei „Pieno žvaigždžių“ puolėjas Ž.Skučas išlygino rezultatą – 90:90.

39 min. „Pieno žvaigždės“ kaunasi iki pabaigos. Po O.Olisevičiaus tritaškio likus pusantros minutės komandas skiria tik 2 taškai. „Žalgiris“ pirmauja 90:88.

38 min. „Žalgiris“ prideda galios rungtynių pabaigoje. J.Randle'as pataikė tritaškį ir pelnęs 13-ąjį savo tašką sukaupė Kauno komandai pervsarą 88:83. P.Seibučio metimo – jau 7 taškai (90:83).

35 min. „Žalgiris“ buvo atsidūręs priekyje, bet S.Babrauskas smeigė tritaškį ir išlygino rezultatą (79:79). Tačiau S.Babrauskas netrukus baigė mačą dėl 5-osios pražangos.

33 min. Aikštėje labai atkakli kova – po D.Low tritaškio „Pieno žvaigždės“ žingsniu priekyje – 75:73.

3-iasis kėlinys

„Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius šįkart nepatenkintas įžaidėjo Luko Lekavičiaus žaidimu. Krepšininkas gavo velnių ir buvo pakeistas latviu Kasparu Vecvagaru.

23 min. Pasvalyje karšta – pilnoje arenoje D.Low pataikė tritaškį, o „Pieno žvaigždės“ priekyje 53:45.

2-asis kėlinys

Puikiai rungtynėms pasirengę Manto Šerniaus treniruojami Pasvalio krepšininkai pirmauja po dviejų kėlinių – 48:43. R.Moore'as šeimininkams per 2 kėlinius pelnė 12 taškų, S.Babrauskas – 9.

15 min. Osvaldas Olisevičius pataikė tritaškį, nepaisant Martyno Pociaus pražangos ir per vieną ataką pelnęs 4 taškus išvedė „Pieno žvaigždes“ į priekį (30:28).

1-asis kėlinys

„Žalgiris“ laimėjo pirmą kėlinį 20:15, po to, kai sėkmingai atakose sužaidė Edgaras Ulanovas ir Brockas Motumas. Prie sėkmingos Kauno komandos pradžios svariai prisidėjo nesavanaudiškai žaidęs komandos naujokas J.Randle'as.

J.Randle'as pradėjo rungtynes „Žalgirio“ starto penkete ir atrodė labai solidžiai. Jis neskubėjo atakuoti pats ir per pirmąsias kelias minutes asistavo komandos draugams – surado prie tritaškio Edgarą Ulanovą, įkertantį Brocką Motumą. Įpusėjus kėliniui J.Rande'as dvitaškiu iš kelių metru pelnė savo pirmuosius taškus Kauno klube. Tuo metu „Žalgiris“ pirmavo 11:8.

* * *

LKL čempionato rezultatai:

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – Kauno „Žalgiris“ (rungtynių sekmadienį pradžia – 17 val.)

Panevėžio „Lietkabalis“ – „Šiauliai“ (rungtynių sekmadienį pradžia – 18 val.).