Finalas – be „Žalgirio“, o „Lietuvos rytui“ būtina įveikti ALBA

Eurolygos jaunimo (iki 18 metų) turnyre Berlyne šeštadienį A grupės paskutinėse rungtynėse Kauno „Žalgiriui“ kelią į finalą būtų atvėrusi tik pergalė prieš „Barcelona“ pamainą ne mažesniu kaip 6 taškų skirtumu.

Kauno „Žalgirio“ jaunimas.<br>R.Kazilionio nuotr.

Remigijus Kazilionis, lrytas.lt spec. korespondentas, Berlynas

May 14, 2016, 12:08 PM, atnaujinta May 25, 2017, 3:43 PM

Tačiau Katalonijos krepšininkai buvo pranašesni – 83:66 (18:16, 22:22, 22:10, 21:18)  ir sekmadienį žais lemiamą dvikovą dėl trofėjaus.

„Barcelona“ dublerių varžovas paaiškės po B grupės dvikovų, kurios šeštadienio popietę prasidėjo Vilniaus „Lietuvos rytui“ palankiu rezultatu: Belgrado „Crvena zvezda“ 79:69 įveikė Madrido „Real“.

Jei serbai būtų laimėje daugiau kaip 12 taškų skirtumu, jie būtų patekę į finalą. Jei pergalę būtų iškovoję ispanai, finale būtų žaidę jie.

Dabar vilniečių likimas – jų pačių rankose:  „Lietuvos rytui“  reikia nugalėti Berlyno ALBA. Pralaimėjimo atveju į finalą žengs „Crvena zvezda“.

„Žalgiris“. Šeštadienio mače su „Barcelona“ kauniečiai po permainingų dviejų kėlinių atsiliko 38:40. Bet trečiajame ketvirtyje  „Žalgiris“ smigo į gilią duobę, puspenktos minutės nesugebėjęs įmesti nė sykio, o praleidęs net 14 taškų – 38:54.

Šis nokdaunas buvo lemiamas – per paskutinį kėlinį „Žalgiris“ nesugebėjo nieko pakeisti.

„Žalgiriui“ daugiausiai taškų pelnė Gytis Masiulis (17, 8 atk. kam.), Lukas Uleckas (15, 4 perimti kam.), Arnas Velička (14, 8 atk. kam., 7 rez. perd., 25 naud. balai).

„Pasirodėme pagal savo galimybes. Galutinis rezultatas galėjo būti ir kitoks – penktadienį rungtynėse su Paryžiaus INSEP baigtį lėmė vienas metimas, – sakė „Žalgirio“ jaunimo treneris Tomas Masiulis. – Trūko lygiavertės pamainos pagrindiniams žaidėjams – į pabaigą atrodėme pavargę. „Barcelona“ yra šio turnyro favoritė – kartu žaidžia visą sezoną. Šiandien norėjosi ilgiau palaikyti įtampą, pasipriešinti – nepavyko. Bet žaidėjams jokių priekaištų neturiu – visi stengėsi“.

Kauno ekipai Berlyne negalėjo padėti Isaiah Hartensteinas. Per atrankos turnyrą sausį Kaune naudingiausiu žaidėju pripažintas Vokietijos krepšinio talentas gydosi kojos traumą.

„Žalgirio“ dubleriai yra Eurolygos jaunimo turnyro rekordininkai – šįmet dalyvavo 12-ąjį kartą, o 2003 m. ir 2007 m. tapo nugalėtojais.

Visi rezultatai

A grupė „Barcelona“ – Paryžiaus INSEP 83:75 (žaidė ketvirtadienį) Kauno „Žalgiris“ – Belgrado „Mega Bemax“ 81:68 (žaidė ketvirtadienį) „Barcelona“ – „Mega Bemax“ 85:70 (žaidė penktadienį) „Žalgiris“ – INSEP 80:83 (žaidė penktadienį)

INSEP – „Mega Bemax“ 97:65 (žaidė šeštadienį)

„Žalgiris“ – „Barcelona“  66:83 (žaidė šeštadienį)

A grupės rikiuotė: 1. „Barcelona“ – 3 pergalės ir 0 pralaimėjimų; 2. INSEP – 2 ir 1, 3. „Žalgiris“ – 1 ir 2; 4. „Mega Bemax“ – 0 ir 3. B grupė Berlyno ALBA – Madrido „Real“ – 62:73 (žaidė ketvirtadienį) Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Belgrado „Crvena zvezda“ 77:70 (žaidė ketvirtadienį) „Crvena zvezda“ – ALBA 85:68 (žaidė penktadienį) „Lietuvos rytas“ – „Real“ 68:70 (žaidė penktadienį)

„Real“ – „Crvena zvezda“ 69:79 (žaidė šeštadienį)