Išgyvenęs pragarą Utenoje „Lietuvos rytas“ artėja link bronzos

Karštose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse dėl bronzos Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai panaikino 10 taškų deficitą ir išsivežė svarbią pergalę iš Utenos.

A.Kavaliauskas pelnė 16 taškų antrajame mače.<br>D.Umbraso nuotr.
LKL varžybose dėl 3-iosios vietos kovoja Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Utenos „Juventus“.<br>D.Umbraso nuotr.
„Lietuvos rytui“ K.Lavrinovičius pelnė 13 taškų.<br>D.Umbraso nuotr.
Mažajame finale tarp Utenos „Juventus“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ verda atkakli kova.<br>D.Umbraso nuotr.
Sh.Lewisas – „Juventus“ vedlys. Antrosiose rungtynėse jis pelnė 19 taškų ir atliko 7 rez. perdavimus.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

lrytas.lt ir lkl.lt inf.

May 29, 2016, 3:02 PM, atnaujinta May 23, 2017, 8:16 PM

Sekmadienį vilniečiai 83:78 (22:13, 13:20, 26:27, 22:18) palaužė „Juventus“ ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:0.

„Pasiekėme nelengvą pergalę, bet geriau pirmauti 2:0 nei būtų 1:1, – sakė „Lietuvos ryto“ treneris Tomas Pačėsas. – Šįkart geriau gynėmės, išskyrus mūsų chronišką bėdą – klaidas (jų „Lietuvos rytas“ padarė 18, – red.).

Rezultatyviausiu savo komandoje buvęs Antanas Kavaliauskas sekmadienį pelnė 16 taškų – daugumą jų tada, kai „Lietuvos rytas“ vijosi šeimininkus.

Šie trečiajame kėlinyje buvo įgiję dviženklę persvarą (57:47).

Tačiau ketvirtajame kėlinyje uteniškiai vėl ėmė strigti „Lietuvos ryto“ gynyboje ir tada jau svečiai buvo sukaupę 10 taškų pranašumą (76:66).

„Sumažinome sudėtį – gerai įsiliejo A.Jomantas, M.Runkauskas, A.Jomantas – jie suaktyvino puolimą. Su žemesne sudėtimi geriau žaidėme puolime ir gynyboje,“ – pabrėžė T.Pačėsas.

Nors banguotose rungtynėse likus 10,7 sek. Saulius Kulvietis sumažino skirtumą iki 3 taškų, Utenos krepšininkai nespėjo greitai prasižengti, o likus žaisto 3 sek. „Lietuvos ryto“ įžaidėjas Kenas Brownas dviem baudų metimais padėjo tašką mače.

„Žaidžiant su tokiomis komandomis reikia truputį sėkmės – kad koks sunkus metimas įkristų, – sakė „Juventus“ treneris Antanas Sireika. – Vienu metu buvo geras žaidimas, bet varžovai reagavo.

Lygiai žaidžiant dažniausiai sėkmė atsisuka stipresniems.“

„Lietuvos rytas“ turės progą laimėti bronzos medalius trečiadienį per rungtynes Vilniuje.

„Mums visos rungtynės vienodos. Nelaikome savęs geresniais, bet nebijoje. Neturime ką prarasti. Tiesiog norime sužaisti gerą krepšinį ir namie, ir išvykoje,“ – sakė A.Sireika.

LKL mažojo finalo 2-ųjų rungtynių statistika.

Utenos „Juventus“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 78:83 (13:22, 20:13, 27:26, 18:22). Ch.Lewisas 19 (7 rez. perd.), L.Samėnas 14, S.Kulvietis 12, S.Butterfieldas ir A.Urbutis po 11, E.Dimša 7, E.Želionis 4 (M.Linkevičius, E.Stanionis)/A.Kavaliauskas 16 (6/8 dvit.), K.Lavrinovičius 13, G.Orelikas 9, A.Juškevičius ir K.Brownas po 8, D.Gailius 6, D.Lukašovas 5, A.Gudaitis, A.Lapeta, A.Jomantas ir M.Runkauskas po 4, M.Lukauskis 2. Atkovoti kamuoliai – 30 ir 36, rezultatyvūs perdavimai – 18 ir 21, klaidos – 13 ir 18. Taiklumas – 24/44 (55 proc.) ir 22/37 (67 proc.) dvitaškių, 8/25 (32 proc.) ir 7/22 (32 proc.) tritaškių, 6/11 (55 proc.) ir 18/22 (82 proc.) baudų.

Antrųjų rungtynių Utenoje eiga:

4 kėlinys

Likus 3,1 sek. „Lietuvos ryto“ gynėjas K.Brownas deda tašką rungtynėse – amerikietis pataikė abi baudas, o Vilniaus komanda iškovojo sunkią pergalę 83:78. Likus 10,7 sek. S.Kulvietis pelnė dvitaškį (78:81), bet Utenos žaidėjai septynias sekundes nesugebėjo prasižengti, kol pagavo K.Browną. Likus 23 sek. S.Butterfieldas pataikė greitoje atakoje tolimą dvitaškį ir prikirpo „Lietuvos ryto“ pranašumą iki 4 taškų (76:80). Šis metimas ir prieš tai bloku užgesinta ataka sunervavo „Lietuvos ryto“ trenerį Tomą Pačėsą – kliuvo Utenos arenos reklaminiam stendui. 39 min. „Juventus“ sumažino skirtumą iki 5 taškų.

37 min. Vis daugiau komandinių veiksmų „Lietuvos ryte“. Po M.Lukauskio reido vilniečių persvara tapo dviženkle (76:66). 36 min. Utenos komandos puolimas įstrigo. „Lietuvos rytas“ sunkiais žingsniais laikosi priekyje 74:66 po A.Kavliausko dvitaškio. A.Kavaliauskas tapo rezultatyviausiu savo komandoje – 14 taškų.

16 taškų jau pelnęs Shawaughnas Lewisas neleidžia „Lietuvos rytui“ nutolti. 34 min. vilniečių pranašumas trapus – 68:64.

3 kėlinys

Utenos „Juventus“ tritaškiais buvo įgijusi dviženklę persvarą trečiajame kėlinyje (57:47), bet pragariškose rungtynėse „Lietuvos rytas“ atsitiesė ir po trijų ketvirčių turėjo taško pranašumą (61:60). Kėlinio pradžioje Arminas Urbutis kėlė ant kojų sirgalius Utenoje. „Juventus“ puolėjas įdėjo į krepšį, pataikė tritaškį, pridėjo dar vieną dvitaškį, o jo vedami šeimininkai buvo susikrovę solidžią persvarą.

2 kėlinys

E.Dimša pataikė tritaškį paskutinę antrojo kėlinio sekundę. Tai buvo pirmasis uteniškių tritaškis po devynių netaiklių bandymų ir jis padėjo 'Juventus“ sušvelninti rezultatą. „Lietuvos rytas“ pirmauja po dviejų kėlinių 35:33.  Vilniečių komandoje antrajame kėlinyje išsiskyrė K.Lavrinovičius. 36 metų veteranas iki pertrauks pelnė net 13 taškų. Jam pataikius iš toli antrą kartą vilniečiai buvo priekyje – 32:26.

Utenos krepšininkai geriau pradėjo antrą kėlinį. Laimėję atkarpą 9:0 jie išlygino rezultatą (22:22).

1 kėlinys

„Lietuvos rytas“ per antrąją pirmojo kėlinio pusę šovė į priekį atkarpa 14:0 ir staiga įgijo dviženklę persvarą (22:10). Po 5 taškus spurto metu vilniečiams pelnė D.Gailius ir K.Lavrinovičius. Mačas prasidėjo lygia kova. Kėliniui įpusėjus „Juventus“ pirmavo 10:8.

Starto penketai: „Lietuvos rytas“: D.Lukašovas, D.Gailius, G.Orelikas, A.Kavaliauskas, A.Lapeta. „Juventus“: C.Lewisas, S.Butterfieldas, S.Kulvietis, E.Dimša, E.Želionis.

* * *

Kalendorius. Trečiosios LKL mažojo finalo rungtynės trečiadienį vyks Vilniuje. Jei prireiks ketvirtojo mačo, jis birželio 4 dieną bus žaidžiamas Utenoje.

Finalas. LKL didžiojo finalo iki keturių pergalių serija tęsis antradienį Kaune. „Žalgirio“ ir Klaipėdos „Neptūno“ akistatoje po uostamiesčio klubo pergalės šeštadienį namie (76:54) finalo rezultatas tapo lygus – 1:1.

Istorija. Dėl aukso, o ne dėl bronzos pratęs žaisti „Lietuvos rytas“ mažajame finale rungtyniauja trečią kartą per klubo istoriją. Iki šiol vilniečiai dusyk žaidė mačus dėl trečiosios vietos ir abu laimėjo (1998 ir 2014 m.).

„Juventus“ dėl 3 vietos rungiasi trečią kartą. 2010 ir 2011 m. uteniškiai pralaimėjo, o 2015 m. nugalėjo ir iškovojo bronzą – ryškiausią iki šiol klubo laimėjimą LKL pirmenybėse.