LKL kova dėl bronzos baigta – „Lietuvos rytas“ ją iškovojo

J.Stacevičiaus nuotr.
„Lietuvos ryto“ ir „Juventus“ akistatoje netrūko emocijų ir atkaklios kovos.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
„Lietuvoe ryto“ ir „Juventus“ ekipų akistata – trečiasis mačas<br>J.Stacevičiaus nuotr.
„Lietuvos ryto“ komandos pasirengimas mačui.<br>S.Kuzminskaitės nuotr.
„Lietuvos rytas“ trečiadienį gali užbaigti LKL mažojo finalo seriją.<br>D.Umbraso nuotr.
„Lietuvos ryto“ ir „Juventus“ komandos du kėlinius žaidė taškas į tašką.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
„Lietuvos rytas“ ir „Juventus“ kovoja LKL mažojo finalo serijoje – vilniečio trenerio T.Pačėso emocijos.<br>S.Kuzminskaitės nuotr.
Daugiau nuotraukų (70)

Jun 1, 2016, 5:58 PM, atnaujinta May 23, 2017, 9:04 AM

Dvylikos serijų trileris, po kurio Vilniaus „Lietuvos rytas“ galiausiai vainikavo savo pasirodymą šiame sezone bronzine Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vietą. Sostinės ekipa antrąkart per tris sezonus LKL iškovojo trečiąją vietą: trečiadienį trečiose mažojo finalo rungtynėse „Lietuvos rytas“ ir vėl buvo stipresnis už Utenos „Juventus“ 89:81 (25:24, 22:23, 21:12, 21:22) ir laimėjo seriją sausu rezultatu 3:0. Tačiau per visus tris mačus – dvylika kėlinių – vilniečiams teko ne kartą gelbėtis nuo įspūdingai ir drausmingai pakiliai žaidusios Antano Sireikos kariaunos. Ir šios dienos akistatoje komandos du kėlinius žengė koją kojon, o „Lietuvos ryto“ pergalę lėmė taiklūs tritaškiai metimai tuo metu, kai jų labiausiai reikėjo. Paskutinį taiklų metimą mače ir Vilniaus arenoje pelnė Deividas Gailius – jis tolimu metimu užtvirtino pergalę.

„Lietuvos rytas“ per du pirmuosius LKL mažojo finalo mačus pasiekė pergalę didžiausiu 5 taškų skirtumu – Utenoje laimėjo antrąją akistatą 83:78. Pirmasis mačas Vilniuje baigėsi dramatiška pergale 85:83.

Šios dienos mače abi komandos du kėlinius varžėsi, kas galėtų pirmauti, tačiau šiokią tokį persvarą kaskart turėjo „Lietuvos rytas“. Vis dėlto, ilsėtis komandos išėjo esant lygiam rezultatui – 47:47.

Po jos pirmieji atkuto šeimininkai, kurie 25-ąją min. pradėjo krautis solidesnę persvarą, o baigiantis kėliniui net turėjo 11 taškų pranašumą – 63:52. Tačiau „Juventus“ ir vėl parodė charakterį – ekipa ketvirtojo kėlinio viduryje po E.Dimšos dėjimo ir atsiliko tik šešiais taškai – 70:76.

Vis dėlto, taikliai iš toli šaudę Vilniaus krepšininkai, likus žaisti mažiau nei 3 minutes, ir toliau laikė žaidimo vadeles savo rankose – 83:75.

Tiesa, tritaškiais varžovai priartėjo 81:86, tačiau tolimą metimą pataikė Deividas Gailius ir, likus kovoti 9 sek., jau niekas neabejojo, kas laimės.

„Lietuvos rytui“ daugiausiai pelnė: G.Orelikas 20, A.Gudaitis 15, A.Kavaliauskas 14, M.Lukauskis 12, K.Lavrinovičius 10.

„Juventus“: S.Butterfieldas 18, C.Lewisas 13, L.Samėnas 11.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Juventus“  89:81 (25:24, 22:23, 21:12, 21:22).

Kai jau atrodė, kad Utena turėtų kapituliuoti, svečiai sėkmingai sužaidė atkarpą ir sumažino atsilikimą iki 64:70. Tačiau 3 min. G.Oreliko tritaškis ir vėl atstatė viską į vietas.

Bet „Juventus“ ir vėl parodė charakterį – ekipa ketvirtojo kėlinio viduryje po E.Dimšos dėjimo atsiliko tik šešiais taškai –  70:76.

Varžovai suskubo mesti tritaškius, tačiau sėkmingiau tai darė vilniečiai – po kelių iš eilės tokių metimų, likus žaisti 2 min. 50 sek., pirmavo 82:75.

Svečiai žūtbūt nutarė  mažinti skirtumą ir tai padarė – likus kovoti 40 sek. atsiliko 81:86. Bet D.Gailius įmetė tritaškį ir viskas tapo aišku.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Juventus“  68:59 (25:24, 22:23, 21:12).

Trečiame kėlinyje „Lietuvos rytas“ galiausiai sugebėjo susikrauti solidesnę persvarą – kėliniui įpusėjus buvo peržengta dešimties taškų riba – 62:52, o kėlinį vilniečiai baigė primaudami 68:59.

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Juventus“ 47:47 (25:24, 22:23).

„Juventus“ antrojo kėlinio pradžioje pirmą kartą išsiveržė į priekį 26:25, tačiau jau 2 min. sostinės atstovai pirmavo 30:26. Bet uteniškiai neleido šeimininkams jaustis patogiai savo tvirtovėje ir vis lipo ant kulnų – 6 min. skirtumas tebuvo vienas taškas 36:35, o „Lietuvos rytą“ ir toliau gelbėjo sėkmingas A.Kavaliausko žaidimas.

Priešpaskutinę minutę vilniečiai įgijo jau mačo pradžioje turėtą 6 taškų persvarą – 43:37. Tačiau ir vėl tas pats – žaibiškos ir greitos svečių atakos, „Lietuvos ryto“ klaidos ir netikslūs metimai – likus grumtis 11 sek., E.Želionis baudomis išlygino rezultatą 47:47.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Juventus“ 25:24.

Komandos pradėjo dvikovą be jokios žvalgybos: „Lietuvos rytas“ pataikė du tritaškius ir 2 min. pirmavo 10:4. Įpusėjus kėliniui vilniečių persvara tebuvo vienas tolimas metimas – 14:11. „Lietuvos ryto“ komandą tempė jos kapitonas A.Kavaliauskas, kuris per š min. pelnė 8 taškus.

„Juventus“ nutarus iš asmeninės gynybos pereiti prie zoninės, ant kulnų lipę uteniškiai gavo šiokį tokį nokdauną – vilniečiai atitrūko 25:17. Du tritaškius pataikė K.Lavrinovičius. Vis dėlto, Utena sugebėjo per paskutinę minutę atsigriebti ir pralaimėjo kėlinį vos vienu tašku.

„Lietuvos ryto“ starto sudėtis: A.Lapeta, D.Lukašovas, G.Orelikas, D.Gailius, A.Kavaliauskas.

„Juventus“ starto sudėtis: A.Urbutis, E.Želionis, L.Samėnas, S.Butterfieldas, C.Lewisas.