EUROLYGA 2023

„Lidl“ reklama neužkirto kelio A. Saboniui į olimpines žaidynes

Prekybos tinklo „Lidl“ reklama neužkirto kelio Lietuvos krepšinio federacijos prezidentui Arvydui Saboniui patekti į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes – Olimpinės chartijos taisyklės išaiškintos legendinio krepšininko naudai.

LKF prezidentas Arvydas Sabonis nusifilmavo „Lidl“ reklamoje, tačiau tai nesutrukdys jam gauti akreditaciją į Rio žaidynes.<br>M.Kulbio nuotr.
LKF prezidentas Arvydas Sabonis nusifilmavo „Lidl“ reklamoje, tačiau tai nesutrukdys jam gauti akreditaciją į Rio žaidynes.<br>M.Kulbio nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jul 28, 2016, 12:36 PM, atnaujinta May 17, 2017, 1:56 PM

Abejonių dėl A.Sabonio akreditacijos kilo dėl nuostatų, draudžiančių ne olimpinių partnerių reklamose naudoti žaidynių dalyvių, trenerių ar kitų oficialių asmenų atvaizdą žaidynių metu. Toks draudimas įsigaliojo trečiadienį, likus devynioms dienoms iki žaidynių atidarymo.

„Lidl“, kuris nėra olimpiečių rėmėjas ir Lietuvoje konkuruoja su oficialiu Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) rėmėju prekybos tinklu „Maxima“, reklamos su A.Saboniu nesustabdė.

Teisininkai išaiškino, kad chartijos taisyklės A.Saboniui dėl jo statuso nėra taikomos.

Arvydas Sabonis į Rio olimpines žaidynes nevyksta kaip žaidynių dalyvis, olimpinės rinktinės oficialus asmuo arba kitas olimpinės rinktinės narys Olimpinės chartijos 40(3) taisyklės prasme, todėl jam netaikoma ši taisyklė“, – trečiadienį išsiųstame atsakyme LTOK nurodo „Lidl Lietuva“.

Prekybos tinklo teisininkai aiškina, kad A.Sabonis nesivaržo olimpinėse žaidynėse, neina trenerio, teisėjo, techninio pareigūno ar panašių olimpinės rinktinės oficialaus asmens pareigų, o Olimpinė chartija bet kokio delegacijos nario neprilygina oficialiam asmeniui.

Kaip BNS sakė LTOK vadovė Daina Gudzinevičiūtė, su šiais argumentais sutinka ir Tarptautinis olimpinis komitetas, leidęs A.Saboniui akredituotis, – ketvirtadienį baigiami derinti paskutiniai formalumai su Lietuvos krepšinio federacija bei pačiu A.Saboniu, kuris kartu su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine yra išvykęs į Pietų Ameriką.

Federacija dar turi oficialiai patvirtinti, kad neturi kitų reklamos sutarčių olimpiniam laikotarpiui su ne olimpiniais partneriais.

„Mes suderinome (su TOK) iš anksto, dar negavę oficialaus rašo iš „Lidl“. „Lidl“ kalbėtis nenori, atsirašinėja raštais (...), todėl turėjome eiti oficialiu keliu. Bet mes ir taip buvome įsitikinę, kad jie nieko nedarys – žinome, kokia situacija Lietuvoje ir kad jiems nutraukti reklamą yra „ne į temą“. Bet paklausti mes privalėjome“, – sakė D.Gudzinevičiūtė.

Negavęs akreditacijos, A.Sabonis būtų vykęs į žaidynes kaip bet kuris kitas eilinis žiūrovas: turėtų pirkti bilietus, jam kiltų sunkumų susitikti su sportininkais.

„Žmogus, neturintis jokios akreditacijos, eina kaip žiūrovas, sėda į žiūrovams skirtą vietą. Žmogus, turintis akreditaciją priklausomai nuo akreditacijos rūšies, gali prieiti arčiau sportininkų“, – paaiškino LTOK vadovė.

Olimpiečių rėmėja „Maxima“ dėl TOK sprendimo A.Sabonio atžvilgiu priekaištų neturi ir sako nesiimanti vertinti konkurentų sprendimų nenutraukti reklamos.

„Kiekvienas priima individualius sprendimus. Esame įsitikinę, kad jie turėtų būti pagrįsti ne tik verslo logika, bet ir sąžine, etiškumu, pagarba šalies įstatymams ir vertybėms“, – atsakyme BNS konkurentų žingsnį įvertino „Maxima“.

„Mes suvokiame, koks svarbus lietuviams krepšinis, ir, kaip ir kiekvienas lietuvis, visa širdimi norime, kad Lietuvos krepšinio rinktinė iš olimpinių žaidynių grįžtų su pergalėmis. Jei tai svarbu Lietuvos žmonėms, jokių priekaištų Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, leidusiam Arvydui Saboniui vykti ir palaikyti rinktinę, neturime“, – sako bendrovė.

TOK dar pernai sušvelnino 40-ąją Olimpinės chartijos taisyklę, suteikdamas galimybę ne olimpiniams partneriams tęsti savo reklamos kampanijas žaidynių metu, kuriose dalyvauja sportininkai ar kiti oficialūs, žaidynėms akredituoti asmenys, tačiau šios kampanijos turi būti iš anksto suderintos su TOK arba šalyje veikiančiu nacionaliniu olimpiniu komitetu.

Olimpinėje chartijoje 40-osios taisyklės draudimas buvo įrašytas siekiant riboti olimpinių žaidynių komercializaciją ir apsaugoti olimpinius rėmėjus. Apie 90 procentų Tarptautinio olimpinio komiteto lėšų, gaunamų iš olimpinių partnerių ir uždirbamų iš žaidynių transliacijų grįžta į sportą – biudžetas yra paskirstomas nacionaliniams olimpiniams komitetams, tarptautinėms sporto federacijoms, vykdomos švietimo ir sportininkų paramos programos. Tai reiškia, kad kiekvieną dieną iš TOK sportininkus ir sporto organizacijas visame pasaulyje pasiekia 3,25 milijonai JAV dolerių.

Reklamose negali būti asociacijų su olimpinėmis žaidynėmis, jose taip pat negali būti vaizduojami olimpiniai simboliai. „Lidl“ nurodo, kad bendrovės skleidžiama reklama „nekelia jokių komercinių asociacijų su TOK saugoma intelektine nuosavybe ir olimpinėmis žaidynėmis“, todėl nekelia pavojų olimpinio judėjimo ir jo rėmėjų interesams.

Kreiptis dėl reklamos kampanijos leidimo gali tiek ją įgyvendinanti įmonė, tiek su rėmėju dirbantis sportininkas. TOK arba nacionaliniai olimpiniai komitetai sprendimą priima atsižvelgdami į esamų tarptautinių ir nacionalinių rėmėjų interesus.

Vasaros olimpinės žaidynės Rio de Žaneire prasidės rugpjūčio 5 dieną ir vyks iki rugpjūčio 21 dienos.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.