LKL: savo žaidimo neradęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ krito Utenoje

„Lietuvos ryto“ treneriui T.Pačėsui nepavyko rasti kelio į pergalę.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
K.Maksvyčio treniruojamas „Lietkabelis“ iškovojo 6-ąją pergalę.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
„Juventus“ iškovojo svarbią pergalę.<br>R.Lukoševičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2016-10-22 17:18, atnaujinta 2017-05-10 09:44

LKL čempionate šeštadienį buvo žaidžiamos trejos 8-ojo turo rungtynės – Panevėžyje, Pasvalyje ir Utenoje.

Įdomiausiai vykusioje dvikovoje Utenos „Juventus“ 81:74 palaužė Vilniaus „Lietuvos rytą“. Vilniečiai patyrė antrąjį pralaimėjimą ir dabar dalijasi 2-3 vietomis su Panevėžio „Lietkabeliu“ (po 6 pergales ir 2 pralaimėjimus).

Nors vilniečiai šią savaitę nežaidė Eurpos turnyrų rungtynių ir galėjo ramiai rengtis išvykai į Uteną, jiems nepavyko įvykdyti plano.

„Juventus“ sezoną pradėjo silpnai, bet pamažu užkamšė spragas, o debiutą FIBA Čempionų lygoje uteniškiai paženklino solidžia pergale prieš Prancūzijos vicečempioną Strasbūro SIG.

Šeštadienio rungtynėse trečiojo kėlinio pabaigoje vilniečiai buvo atitrūkę 54:47, tačiau greit iššvaistė pranašumą ir paskui jau nesulaikė pakiliai žaidusių uteniškių.

„Sunkiai dirbome ir pagaliau šventė atėjo į mūsų kiemą, – po rungtynių TV6 sakė „Juventus“ puolėjas Vytautas Šulskis. – Pralaimėjome kovą po krepšiu, nes vilniečių priekinė linija labai galinga, bet kovojome dėl kiekvieno kamuolio ir buvome kaip vienas kumštis.“

Panevėžys. Smagų savaitgalį pirmieji užsitikrino „Lietkabelio“ krepšininkai, savo aikštėje 94:77 sutriuškinę Alytaus „Dzūkiją“.

Viskas aišku buvo jau po dviejų kėlinių, kai šeimininkai nutolo 57:33. Po pertraukos skirtumas buvo pasiekęs ir 30 taškų, bet tada „Lietkabelis“ leido sau atsipalaiduoti.

Panevėžio ekipoje mačui buvo registruoti pasveikę aukštaūgiai Darjušas Lavrinovičius (šį sezoną dar nežaidė) ir Simas Galdikas, bet jų pagalbos komandai nereikėjo.

Trečiąją vietą užimantiems panevėžiečiams tai buvo šeštoji pergalė, „Dzūkija“ su laimėjimais lieka aštunta.

Pasvalys. “Pieno žvaigždžių“ krepšininkai po permainingų rungtynių 75:70 įveikė Prienų-Birštono „Vytauto“ ekipą.

Po dviejų kėlinių „Pieno žvaigždės“ atsiliko net 36:50, tačiau ilgu atsarginių suolu negalintis pasigirti „Vytautas“ negalėjo būti ramus.

Po pertraukos situacija aikštėje pasikeitė. Trečiąjį kėlinį 20:6 laimėję šeimininkai išlygino rezultatą – 66:66, o per paskutines dešimt minučių toliau spaudė svečius.

Likus 32 min. jie pirmavo 71:62 ir jau laikė pergalę už uodegos, bet „Vytautas“ tolimais metimais likus 22 sek. atkūrė intrigą – 71:70.

Likus 17 sek. Derrickas Low sumetė baudas, „Vytautas“ atakavo netaikliai. Osvaldas Olisevičius pataikė vieną baudą, bet „Vytautas“ neatkovojo kamuolio.

Utena. „Juventus“ krepšininkai metė rimtą iššūkį Vilniaus „Lietuvos rytui“ ir džiaugėsi pelnyta pergale.

Šeimininkai keliais taškais pirmavo beveik visą pirmąją rungtynių pusę, bet po klaidos paskutinėmis sekundėmis išėjo ilsėtis esant rezultatui 40:41.

„Lietuvos ryto“ marškinėlius vilkintis buvęs „Juventus“ žaidėjas Rashaunas Broadusas žaidė taip, lyg būtų tikras uteniškis ir labiau padėjo savo varžovams. Po krepšiu uteniškiai metė į kovą naujoką Ovidijų Galdiką, tačiau Artūras Gudaitis irgi rodė savo ambicijas. Sunkiausiais momentais vilniečius tempė Davidas Loganas.

27-ąją min. Utenos ekipa stabtelėjo ir atsiliko 47:54, tačiau nepasimetė. Vilniečiai prametė porą baudų, o Jamaras Diggsas tritaškiu persvėrė rezultatą – 57:56.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui Vytauto Šulskio pastangomis „Juventus“ pirmavo 63:60.

35-ąją min. Gyčio Sirutavičiaus tritaškis dar labiau pablogino vilniečių padėtį – 66:62.

„Lietuvos ryto“ įžaidėjai toliau darė klaidas, o V.Vasylius padidino skirtumą iki 70:64. Bet vilniečiai kovojo iki galo – 72:70 likus 3 min.

Tačiau J.Diggsas buvo nesulaikomas – 77:72 po jo tritaškio likus 2 min.

Vilniečių legionierius Corey Fisheris siautėjo aikštėje, bet darė klaidas vieną po kitos – kreivas perdavimas, prasiveržimas ir strigimas po krepšiu.

Likus 29 sek. uteniškiai toliau pirmavo penkias taškais ir vilniečiai pabandė gelbėtis baudomis. Bet nieko pakeisti jau nepavyko – „Juventus“ laimėjo 81:74.

Šeštadienio rungtynės

Panevėžio „Lietkabelis“ – Alytaus „Dzūkija“  94:77 (28:18, 29:17, 28:24, 9:20).

„Lietkabelis“: B.Madgenas 17, Ž.Janavičius 15, D.Tarolis 14, K.Lavrinovičius 12.

„Dzūkija“: A.Kaširovas 23, J.Gavinas ir O.Mačernis po 12.

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – Prienų-Birštono „Vytautas“ 75:70 (18:30, 18:20, 206, 19:14).

„Pieno žvaigždės“: O.Olisevičius ir D.Low po 15, E.Dimša ir A.Agafonovas (10 atk. kam.) po 13.

„Vytautas“: T.Dimša 20, M.Kupšas 13, M.Linkevičius 10.

Utenos „Juventus“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 81:74 (17:16, 23:25, 17:17, 24:16).

„Juventus“: J.Diggsas 16, G.Sirutavičius 15, V.Šulskis 14, V.Čepukaitis 12.

„Lietuvos rytas“: D.Loganas 22, A.Gudaitis 14, C.Fisheris 12, A.Jomantas 8 (10 atk. kam.)