D.Sabonis prieš J.Valančiūną: „Raptors“ aukštaūgis ekipos pergalę stebėjo nuo suolo

D.Sabonis<br>AFP nuotr.
„Thunder“ prieš „Raptors“<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Nov 10, 2016, 5:41 AM, atnaujinta Apr 18, 2017, 8:26 AM

Pirmosios dviejų Lietuvos krepšinio rinktinės narių – Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio – akistatos NBA šalies sirgaliams teks dar palaukti. Nors NBA tvarkaraštis jau sezono pradžioje į akistatą suvedė „Toronto Raptors“ ir „Oklahoma City Thunder“, dėl traumos vidurio puolėjas J.Valančiūnas šias rungtynes tik stebėjo iš šalies. Bet ir be lietuvio Kanados komanda išvykoje pelnė pergalę, įveikusi „Thunder“ 112:102 (20:27, 42:28, 26:20, 24:27).

J.Valančiūnui tai jau buvo antrosios rungtynės iš eilės, kai dėl nedidelės kelio traumos jis praleidžia NBA kovą. Tiesa, vidurio puolėjas išvyko į Oklahomą ir net apšilinėjo, bet galiausiai tai buvo tik „Raptors“ taktiniai sumetimai – aukštaūgis nepasirodė mačo metu.

Tuo tarpu D.Sabonis rungtynes pradėjo starto penkete. Lietuvis pasirodė pirmame kėlinyje, varžėsi trečiame, bet lemiamame trenerio sprendimu taip pat sėdėjo ant suolo kaip ir J.Valančiūnas.

Rungtynių lūžis įvyko antrame kėlinyje, kai svečiai iš Kanados pelnė net 42 taškus ir persvėrė rezultatą savo naudai 62:55.

Iki rungtynių pabaigos dar likus 4 min. 30 sek., „Raptors“ turėjo keturių taškų persvarą  - 99:95. Tačiau Kyle'as Lowry pataikė dvitaškį, DeMaras DeRozanas pridėjo baudų metimus, o po K.Lowry smeigto tritaškio skirtumas tapo dviženklis – 105:95.

Dar vieną galingą pasirodymą surengęs „Raptors“ lyderis DeRozanas, kuris per 39 minutes pelnė 37 taškus (13/20 dvit., 0/2 trit., 11/15 baud. met.), atkovojo 4 kamuolius bei atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Jis tapo tik trečiuoju NBA krepšininku per pastaruosius 35 metus, kuriam pavyko surinkti 30 taškų šešiuose pirmuose reguliariojo sezono mačuose iš septynerių.

D.Sabonis sužaidė 28 minutes, pelnė 7 taškus (2/3 dvit., 1/3 trit.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo ir perėmė po vieną kamuolį ir du kartus prasižengė.

“Thunder“: R.Westbrookas 36 (7 rez. perd., 7 atk. kam., 8 kl.), V.Oladipo 18, S.Adamsas, 14 (12 atk. kam.).

„Raptors“: D.DeRozanas 37, K.Lowry 19 (13 rez. perd.), P.Pattersonas 13.

Trečiadienio rungtynių rezultatai.

„Oklahoma City Thunder“ – „Toronto Raptors“ 102:112 (27:20, 28:42, 20:26, 27:24)

„New York Knicks“ – „Brooklyn Nets“ 110:96 (19:29, 31:26, 22:16, 38:25)

„Washington Wizards“ – „Boston Celtics“ 118:93 (34:8, 24:35, 31:26, 29:24)

„Charlotte Hornets“ – „Utah Jazz“ 104:98 (24:32, 257:26, 25:20, 28:20)

„Orlando Magic“ – „Minnesota Timberwolves“ 107:123 (17:39, 30:35, 30:23, 30:26)

„Indiana Pacers“ – „Philadelphia 76ers“ 122:115, po pratęsimo (31:26, 23:34, 30:24, 25:25; 13:6)

„Atlanta Hawks“ – „Chicago Bulls“ 115:107 (35:27, 33:34, 26:27, 21:19)

„Phoenix Suns“ – „Detroit Pistons“ 107:100 (19:28, 35:23, 27:25, 26:24)

„San Antonio Spurs“ – „Houston Rockets“ 99:101 (24:33, 36:30, 20:22, 19:16)

„Los Angeles Clippers“ – „Portland Trail Blazers“ 111:80 (36:16, 25:16, 32:18, 18:30)

„Golden State Warriors“ – „Dallas Mavericks“ 116:95 (34:15, 33:21, 17:32, 32:27).