Pergalių išalkęs „Neptūnas“ perkando „Lietkabelį“ kaip riešutą

„Lietkabelio“ broliai Lavrinovičiai tik kraipė galvas stebėdami galingą „Neptūno“ žaidimą.<br>G.Bitvinsko nuotr.
T.Klimavičiaus neliko „Neptūno“ komandoje.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

lrytas.lt ir lkl.lt inf.

2017-01-15 17:31, atnaujinta 2017-04-12 04:06

Po šešių iš eilės pralaimėjimų – pagaliau pergalė. Dainius Adomaitis ir Klaipėdos „Neptūnas“ lygiai mėnesį tik sveikino varžovus su pergalėmis, bet sekmadienį LKL čempionato rungtynėse namuose nepaliko vilčių antrąją vietą vis dar užimančiam Panevėžio „Lietkabeliui“ – 86:61 (23:15, 23:10, 19:16, 21:20).

Klaipėdiečiai iškovojo 9-ąją pergalę per 19 rungtynių, „Lietkabelis“ turi penkiomis daugiau, kaip ir Vilniaus „Lietuvos rytas“.

„Neptūnas“ nuo pirmųjų minučių atsiraitojo rankoves ir darė tvarką aikštėje, laimėjęs pirmąjį kėlinį 23:15.

„Lietkabelis“ nerado savo žaidimo ir antrajame kėlinyje, kurį užbaigė Larry Drew metimas su sirena. Po jo „Neptūno“ persvara peršoko 20 taškų – 46:25.

Po pertraukos „Lietkabelis“ priešinosi tik pusę kėlinio, kai sumažino skirtumą iki 55:41. Bet tada „Neptūnas“ sumetė dešimt taškų iš eilės ir panaikino intrigą – 65:41.

„Neptūnas“ džiugino savo aistruolius ir ketvirtajame kėlinyje, o „Lietkabelis“ taip ir nepakilo nuo žemės.

Tai buvo blogiausias mačas panevėžiečiams šiame LKL čempionate ir pagal pelnytus, ir pagal praleistus taškus.

„Neptūnas“ prieš šias rungtynes atsisakė Lino Klimavičiaus paslaugų.

Revanšas. „Neptūnas“ buvo pralaimėjęs du pirmuosius susitikimus „Lietkabeliui“, tačiau su kaupu atkeršijo trečioje dvikovoje. Vienu metu klaipėdiečiai triuškino Panevėžio komandą net 29 taškų skirtumu – tokiu, kokiu pralaimėjo „Lietkabeliui“ dvejas pirmąsias rungtynes kartu sudėjus.

Iniciatyva. „Lietkabelis“ buvo išsiveržęs į priekį tik pirmojo kėlinio pradžioje po L.Williamso tritaškio (8:6), tačiau vėliau priekyje buvo tik „Neptūnas“. Klaipėdiečiai skuodė tolyn lyg sportinis kateris – po pirmojo kėlinio pirmavo 23:15, po antrojo – 46:25, trečiojo – 65:41. Beje, trečiajame kėlinyje „Lietkabelis“ dar buvo priartėjęs 14 taškų skirtumu, bet du „Neptūno“ tritaškiai nubraukė paskutines panevėžiečių viltis.

Serija. Iki pergalės prieš „Lietkabelį“ klaipėdiečiai LKL čempionate buvo pralaimėjęs 4 susitikimus iš eilės, o skaičiuojant ir rungtynes FIBA Čempionų lygoje – bent šešis paeiliui.

Legionieriai. Keturi rezultatyviausi „Neptūno“ žaidėjai buvo legionieriai: J.Grantas (15 tšk.), L.Drew (14 tšk.), O.Johnsonas (12 tšk.) ir J.Baronas (11 tšk.).

Sugrįžimas. Pirmąsias rungtynes po beveik dviejų mėnesių pertraukos sužaidė traumą išsigydęs „Neptūno“ puolėjas Arvydas Šikšnius, pelnęs 10 taškų per 20 minučių.

Energija. „Lietkabelio“ gretose pirmą kartą aikštėje trečiajame kėlinyje pasirodęs Darjušas Lavrinovičius per 12 minučių pelnė 9 taškus. Rezultatyviau per 11 mačų Darjušas buvo žaidęs tik kartą, kai 10 taškų įmetė į „Pieno žvaigždžių“ krepšį.

Komentaras. Po pergalės 14 taškų pelnęs „Neptūno“ įžaidėjas Larry Drew sakė: „Pergalę lėmė intensyvumas ir agresyvumas. Žinojome, kad laimėsime šias rungtynes. Mus įkvėpė du pirmieji pralaimėjimai „Lietkabeliui“. Mes buvome jiems skolingi. Ši pergalė mums buvo labai svarbi psichologiškai. Dabar žinome, kad galime rungtyniauti taip solidžiai.“

19-asis turas.

Klaipėdos „Neptūnas“ – Panevėžio „Lietkabelis“  86:61 (23:15, 23:10, 19:16, 21:18).

„Neptūnas“: J.Grantas 15, L.Drew 14, O.Johnonas 12 (12 atk. kam.), J.Baronas 11, A.Šikšnius 10.

„Lietkabelis“: K.Lavrinovičius 12, B.Madgenas 11, D.Lavrinovičius 9.

Utenos „Juventus“ – „Šiauliai“ 81:67 (15:24, 26:17, 26:12, 14:14).

„Juventus“: V.Vasylius 19, V.Čepukaitis 17 (9 atkovoti kamuoliai), O.Galdikas 11, D.Šalenga 9.

„Šiauliai“: M.Echodas 19 taškų (12 atk. kam.), D.Sabeckis 17, V.Koreniukas 14.

Šeštadienį žaidė: Prienų-Birštono „Vytautas“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 68:73 (8:20, 20:15, 16:16, 24:22).

„Vytautas“: T.Delininkaitis 18, S.Kulvietis 16, A.Valeika ir V.Lipkevičius po 11.

„Lietuvos rytas“: D.Gordonas 14 (9 atk. kam.), L.Kisielius 13, C.Hannah 12, D.Loganas 11.

Kėdainių „Nevėžis“ – Alytaus „Dzūkija“ 70:79 (20:15, 20:25, 7:25, 23:15).

„Nevėžis“: T. Prostranas (10 rez. perd.) ir I. Smiljaničius po 13, P. Petrilevičius 10, J. Love’as 9.

„Dzūkija“: A.Hernandezas 16, J. Kazakauskas 14 (8 atk. kam.), H.Jacksonas 12, G.Navickas 10.