Utenoje „Juventus“ lėtai įsibėgėjo, bet aiškiai pranoko „Šiaulius“

„Šiauliai“ neatsilaikė Utenoje.<br>G.Šiupario nuotr.

Jan 15, 2017, 4:28 PM, atnaujinta Apr 12, 2017, 4:06 AM

LKL čempionato 19-ojo turo rungtynėse sekmadienį Utenoje „Juventus“ 81:67 (15:24, 26:17, 26:12, 14:14) nugalėjo paskutinę vietą užimančią „Šiaulių“ komandą ir iškovojo 9-ąją pergalę.

„Šiauliai“ pralaimėjo aštuntą kartą iš eilės ir su 2 pergalėmis lieka lentelės dugne.

Uteniškiai nesusikaupę pradėjo rungtynes ir pirmajame kėlinyje atsiliko 9 taškais.

Jie vijosi svečius iki pat pertraukos – 41:41.

Tačiau po pertraukos viskas stojo į savo vietas ir „Juventus“ netruko įgyti dviženklį pranašumą.

Šeimininkų pergalę aptemdė tik Ovidijaus Galdiko trauma – 217 cm centras likus 16 sek. smarkiai susitrenkė krisdamas ir paliko aikštę tik komandos draugų padedamas.

Daugiausia taškų „Juventus“ ekipai pelnė: Valdas Vasylius 19, Vaidas Čepukaitis 17 ir 9 atkovoti kamuoliai, Ovidijus Galdikas 11, Dainius Šalenga – 9.

„Šiauliams“ Martynas Echodas pelnė 19 taškų ir atkovojo 12 kamuolių, Donatas Sabeckis – 17, Vladyslavas Koreniukas – 14.

Uteniškiai rungtynes pradėjo penkiais taškais iš eilės, tačiau Martynas Echodas atsakė dviem tiksliomis atakomis, dvitaškį su pražanga pridėjo Donatas Sabeckis ir sužaidus dvi minutes jau „Šiauliai“ buvo priekyje – 7:5. Įpusėjus kėliniui svečių pranašumas pasiekė penkis taškus (14:9), tačiau Dainiaus Šalengos ir Valdo Vasyliaus taškai sumažino „Juventus“ deficitą iki minimumo – 13:14. Nepaisant A.Sireikos paprašytos minutės pertraukėlės, svečiai toliau tolo nuo varžovų ir netruko įgyti dviženklę persvarą – 24:13. Nors kėlinio pabaigoje uteniškiai kiek priartėjo, po pirmųjų dešimties minučių priekyje buvo „Šiauliai“ – 24:15.

Antrojo kėlinio pradžioje dėjimais iš viršaus varžovus apipylę Ovidijus Galdikas ir Aaronas Bestas sumažino „Juventus“ deficitą iki šešių taškų (23:29), o Dovis Bičkauskis tritaškiu perpjovė jį perpus – 26:29. Dar viena sėkminga atkarpa atsakę „Šiauliai“ įpusėjus kėliniui vėl nutolo (35:28), bet aikštės šeimininkai dar sykį beveik pasivijo varžovus – 32:35. Jamaro Diggso dvitaškis su pražanga prasidėjus paskutinei mačo minutei sumažino „Juventus“ atsilikimą iki dviejų taškų (39:41), o O.Galdikas išlygino rezultatą – 41:41.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo nerezultatyviai, tad pirmieji geresnę atkarpą sužaidę „Juventus“ krepšininkai po V.Vasyliaus dvitaškio įgijo keturių taškų persvarą – 48:44. Likus žaisti tris minutes uteniškių atotrūkis pasiekė devynių taškų ribą (56:47), o netrukus tapo dviženklis – 58:47. Nors Rytis Pipiras ir Tomas Lekūnas atsakė tritaškiais, sėkmingai veikęs „Juventus“ puolimas neleido varžovams sumažinti deficito. Prieš lemiamą ketvirtį A.Sireikos komanda buvo priekyje – 67:53.

Ketvirtojo kėlinio pradžią kiek sėkmingiau sužaidę svečiai sumažino atsilikimą iki vienaženklio (61:69), bet „Juventus“ netruko vėl nutolti – 79:64. Per likusį laiką aikštelėje jau niekas kardinaliai nepakito ir uteniškiai iškovojo įtikinamą pergalę rezultatu 81:67.