Tritaškių senokai nepataikęs Domantas Sabonis: „Man reikia atsigauti, jaučiu nuovargį“

Domantas Sabonis<br>AFP nuotr.
'Thunder“ galiausiai įveikė „Knicks“<br>AFP nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Feb 16, 2017, 6:58 AM, atnaujinta Apr 10, 2017, 12:18 AM

Du triuškinančius pralaimėjimus patyrusi „Oklahoma City Thunder“ ekipa trečiadienį sugebėjo atsitiesti į į trumpas atostogas dėl vyksiančio NBA „Visų žvaigždžių“ savaitgalio iškeliavo pakilios nuotaikos. „Thunder“ su Domantu Saboniu namie 116:105 (27:39, 35:21, 26:20, 28:25) susitvarkė su „New York Knicks“ krepšininkais. Lauktas D.Sabonio ir Niujorko klube žaidžiančio Mindaugo Kuzminsko susitikimas aikštėje neįvyko – pastarasis trenerio sprendimu visą dvikovą stebėjo tik nuo atsarginių žaidėjų suolo. Tai jau trečiasis mačas iš eilės, kai M.Kuzminskas nepasirodo aikštėje.

„Knicks“ rungtynes pradėjo spurtu 16:2, krepšį atakuodami 73 proc. taiklumu. Viskas pasikeitė antrame mačo ketvirtyje, kai svečiai sugebėjo iššvaistyti 17 taškų persvarą, o „Thunder“ atsidūrė priekyje – 62:60.

Po didžiosios pertraukos savo žodį tarė Russellas Westbrookas, kurio taiklūs metimai toliau skandino Niujorko komandą. Likus žaisti septynias minutes iki trečiojo ketvirčio pabaigos, R.Westbrookas jau turėjo surinkęs trigubą dviženklį. Likus 5 minutėms iki mačo pabaigos, „Thunder“ įgijo saugesnį pranašumą – 105:94 ir atgal nebesižvalgė.

R.Westbrookas surinko 38 taškus, atkovojo 14 kamuolių ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų. Tai buvo 27-asis gynėjo trigubas dviženklis šiame sezone.

Jis pakilo į trečiąją vietą pagal sezone surinktus trigubus dviženklius. „Thunder“ lyderis nusileidžia tik Wiltui Chamberlainui (kuris 1967–1968 m. sezone surinko 31 trigubą dublį) ir Oscarui Robertsonui (1961–1962 m. sezone surinko 41 trigubą dublį).

D.Sabonis prie „Thunder“ pergalės per 24 minutes prisidėjo 6 taškais (3/7 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį bei 3 sykius prasižengė.

Ir toliau starto penkete žaidžiantis D.Sabonis jau aštuntose rungtynėse iš eilės nepataiko nė vieno tritaškio (0/13).

Tolimo metimo jis nėra pataikęs jau dvi savaites. Pastarąjį kartą taiklų tritaškį D.Sabonis įsirašė sausio 31-ąją, o nuo tada – trylika netaiklių. Dvidešimtmetis NBA naujokas pripažino, kad įpusėjus sezonui jaučia nuovargį.

„Vis bandau mesti, nes taip nori ir treneris, ir žaidėjai. Tik reikia pataikyti. Jaučiu ir kojų nuovargį, ir psichologiškai reikia atsigauti. Tai mano pirmieji metai NBA – visi man sako, kad tai yra normalu“, – „Lietuvos rytui“ sakė D.Sabonis.

M.Kuzminskas aikštėje nepasirodė – jis nežaidžia jau trečias mačas iš eilės.

„Thunder“: Russellas Westbrookas 38, Victoras Oladipo 21, Jerami Grantas 13 (5 atk. kam.), Stevenas Adamsas 11 (8 atk. kam.), Andre Robersonas 10 (7 atk. kam.).

„Knicks“: Carmelo Anthony 30 (6/7 trit.), Derrickas Rose'as 25 (7 rez. perd.), Courtney Lee 16, Kristapas Porzingis 11 (7 atk. kam.).