Domantas Sabonis ir „Thunder“ jau per žingsnį nuo nenorimų atostogų: „Rockets“ vėl skėlė antausį

Lietuvos rinktinės narys Domantas Sabonis jau balandį gali atsisveikinti su pirmuoju savo NBA sezonu – jo atstovaujama „Oklahoma City Thunder“ skęsta atkrintamųjų varžybų pirmame etape ir jau mažai šansų, kad Oklahomos atstovai atsities. NBA Vakarų konferencijos ketvirtfinalyje „Houston Rockets“ svečiuose 113:109 (22:26, 32:32, 19:19, 40:32) dar kartą palaužė „Thunder“ su D.Saboniu ir serijoje iki keturių pergalių jau pirmauja 3:1. Kaip ir prieš tai buvusiuose mačuose, D.Sabonis pasireikšti dvikovoje su Hjustonu negalėjo – trenerio sprendimu krepšininkas liko ant atsarginių žaidėjų suolo. Atkrintamosiose varžybose lietuvis iš viso kol kas sužaidė 6 minutes.

Apr 24, 2017, 6:09 AM, atnaujinta Apr 26, 2017, 12:37 AM

Trečiajame kėlinyje „Thunder“ vienu metu pirmavo 12 taškų – 70:58, tačiau tada „Rockets“ spurtavo 10:0 ir varžovus pasivijo.

Oklahomos krepšininkams vėl pavyko kiek atitrūkti, tačiau „Rockets“ surengė dar vieną sėkmingą atkarpą lemiamo ketvirčio pradžioje, kai Patricko Beverley ir Ryano Andersono tritaškiai rezultatą lygino, o Lou Williamsas išvedė svečius į priekį 82:79.

Iki paskutinių minučių užvirė kova taškas į tašką. Likus trims minutėms, Russellas Westbrookas išprovokavo pražangą mesdamas tolimą metimą, stojo prie baudų metimo linijos, kur jo ranka nesudrebėjo (98:100).

Likus minutei, tas pats R.Westbrookas padarė klaidą, o kitoje aikštės pusėje labai svarbų metimą pataikė visą mačą itin blankiai atrodęs Jamesas Hardenas (108:103).

„Thunder“ ginklų nesudėjo. Stevenas Adamsas išprovokavo pražangą, pataikė vieną baudos metimą, atkovojo kamuolį puolime, perdavė jį R.Westbrookui, kuris likus 11 sekundžių, smeigė tritaškį (107:108).

Likus 6 sekundėms, prie baudų metimo linijos stojo Ericas Gordonas. „Rockets“ gynėjas atlaikė nervų išbandymą, realizavo abu metimus ir įtvirtino savo komandos pergalę (113:109). D.Sabonis aikštelėje nepasirodė.

Kaip visada galingai žaidęs „Thunder“ lyderis R.Wesbrookas pasiekė ne vieną NBA rekordą – jis šiose rungtynėse greičiausiai surinko trigubą dviženklį – tam jam prireikė vos dviejų kėlinių. Po 24 žaidimo minučių žaidėjas buvo surinkęs 17 taškų, atsikovojo 10 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Be to jis artėja prie dar vieno įspūdingo rezultato – tris trigubus dviženklius paeiliui surinkusiam įžaidėjui betrūksta tik vienų tokių rungtynių iki absoliučiai geriausio rezultato lygos istorijoje. Lygiai prieš pusę amžiaus, 1967-ųjų metų atkrintamosiose kovose, legendinis Wiltas Chamberlainas surinko keturis trigubus dviženklius iš eilės.

„Thunder“: Russellas Westbrookas 35 (14 atk. kam., 14 rez. perd., 5 kl.), Stevenas Adamsas 18 (7 atk. kam.), Victoras Oladipo 15, Andre Robersonas 13, Jerami Grantas 10.

„Rockets“: Nene Hilario 28 (10 atk. kam.), Ericas Gordonas (8 atk. kam.) ir Lou Williamsas (7 atk. kam.) po 18, Jamesas Hardenas 16 (0/7 trit., 8 rez. perd., 7 atk. kam., 7 kl.), Trevoras Ariza 14.