Čempioniškas „Žalgirio“ atsakas: sudaužė namie „Neptūną“ ir pusfinalio serijoje pirmauja 2:1

Kauno „Žalgiris“ nenusiteikęs sensacijoms ir į LKL finalą prasibrauti pasiryžęs greičiau nei po penkių dvikovų. Tokią išvadą galima būtų padaryti po penktadienio trečiosios LKL pusfinalio serijos dvikovos su Klaipėdos „Neptūnu“ – čempionai žalgiriečiai namie ir vėl sutaršė Klaipėdos atstovus 83:60 (24:16, 24:18, 20:15, 15:11) ir dabar pirmauja bendru rezultatu 2:1. Iki kelialapio į finalą žalgiriečiams trūksta tik vieno laimėjimo.

"Žalgiris" savo namuose galingiau žaidė nei "Neptūnas", tačiau persvarą susikrovė tik antrame kėlinyje<br> G.Bitvinsko nuotr.
Kauno "Žalgiris" bandys palaužti namie "Neptūną" ir išsiveržti pusfinalio serijoje 2:1.<br> G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (52)

May 19, 2017, 5:39 PM, atnaujinta May 20, 2017, 5:26 PM

Po nesėkmės antradienį Klaipėdoje, kai Šarūno Jasikevičiaus vedama Kauno komanda nusileido „Neptūnui“ 70:73, „Žalgiris“ namie ir vėl jautėsi kaip žuvis vandenyje.

Pirmame serijos mače kauniečiai namie it volu buvo pervažiavę svečius, nugalėję juos 83:54. Po dviejų kėlinių penktadienį kauniečiai ir vėl turėjo apčiuopiamą 14 taškų persvarą – 48:34, o didžioji dalis nuopelnų priklausė Leo Westermannui, kuris per du kėlinius sugebėjo įmesti 4 tritaškius.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje nepasikeitė – Kaunas kontroliavo įvykių eigą, 7-ąją min. pakeldami atotrūkio kartelę net iki 22 taškų – 61:39.

Nors Dainiaus Adomaičio kariauna dar bandė priešintis, tačiau tai buvo bergždžias reikalas – po 30 minučių žalgiriečiai pirmavo 68:49 ir svečiams nebuvo visiškai jokių prošvaisčių.

Į klausimą, kokiu skirtumu pralaimės klaipėdiečiai, daugiausiai atsakymų turėjo žalgirietis Antanas Kavaliauskas, kuris ketvirtame kėlinyje šėlo po krepšiais, su  14 taškų tapo rezultatyviausiu kauniečių gretose ir padidino 2 min. skirtumą iki 23 taškų – 72:49.

Po šios atkarpos abiejų komandų treneriai leido pasireikšti jauniems ekipų žaidėjams: pasirodė P.Valinskas, G.Masiulis, L.Bieliauskas, M.Jusikas ir A.Einikis.

Šiose rungtynėse nežais Augusto Lima, kuris išvyko į Ispaniją aplankyti gimusios savo dukros.

„Žalgiris“ pirmose rungtynėse klaipėdiečius sutriuškino 83:54, bet svečiuose suklupo 70:73.

Šį sezoną „Neptūnas“ kartą Kaune jau laimėjo. Reguliaraus sezono mače Dainiaus Adomaičio kariauna „Žalgirio“ arenoje triumfavo 78:69.

„Žalgiris“: Antanas Kavaliauskas 14 (8 atk. kam.), Leo Westermannas (4/7 tritaškiai) ir Brockas Motumas po 12, Paulius Jankūnas 11 (7 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 9.

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 14, Danielis Ewingas 9, Mindaugas Kačinas 7.

Rungtynės

Kur kas geriau mačą pradėjo svečiai iš Klaipėdos, pirmavę 7:2. Nors "Žalgiris" siekė itin greitai pasivyti, tai padaryti kauniečiams pasisekė 5 min. po A.Kavaliausko metimo - 10:10. Po Leo Westermanno šou ir pataikytų per pirmąjį kėlinį 4 tritaškių iš 5 galimų, "Žalgiris" 8 min. pabėgo 18:12.

Po pirmojo kėlinio kauniečiai buvo susikrovę 8 taškų pranašumą - 24:16, tačiau svečiai nesugebėjo sustabdyti kauniečių snaiperių - L.Westermannas ir R.Seibutis įmetė 5 tritaškius.

Nors atrodė, kad "Žalgiris"  jau nušuoliuos ir į priekį eis be didesnio vargo, klaipėdiečiai nebuvo linkę atiduoti iniciatyvos ir antrojo kėlinio 4 min. atsiliko tik 28:31.

Vis dėlto, prieš pat didžiąją pertrauką "Žalgiris" sugebėjo įgyti dviženklę persvarą: po kapitono P.Jankūno baudos metimų ir E.Ulanovo dvitaškio skirtumas pašoko iki 48:34.

Prasidėjus trečiam kėliniui vaizdas aikštėje nesikeitė: sužaidus 3 min. "Žalgiris"pirmavo tais pačiais 14 taškų - 50:36.

Maža to - kauniečių spaudimas didėjo ir likus žaisti 3 minutes šeimininkai įgijo iki tol rekordinę 22 taškų persvarą - 61:39

Po trijų kėlinių "Žalgiris" pirmavo 68:49 ir intriga akistatoje šeimininkų jau buvo numarinta, Kai ketvirtame kėlinyje skirtumas pašoko iki 23 taškų skirtumo - 72:49, abu treneriai lyg sutarę į aikštę leido jaunus krepšininkus.

Šie buvo padidinę atotrūkį iki 77:53, bet priešpaskutinę mačo minutę "Neptūnas" ir vėl įžengė į kuklesnio pralaimėjimo zoną - 59:77.