Amerikos čempionate spindėjo Eurolygos krepšininkai

Europos sirgaliams gerai žinomi krepšininkai pirmadienį puikiai žaidė Amerikos čempionato rungtynėse. Argentinos komandą į antrąją pergalę vedė Facundo Campazzo, o pirmąją Urugvajaus rinktinės pergalę užtikrino Jasonas Grangeris ir Estebanas Batista.

Argentinos ir Kanados mačo akimirkos.<br> AFP nuotr.
 Žaidžia Urugvajaus ir Dominikonų Respublikos rinktinės.<br> AFP nuotr.
 JAV ir Panamos mačo akimirkos.<br> AFP nuotr.
Daugiau nuotraukų (23)

Rolandas V.Eidvilas

Aug 29, 2017, 12:53 PM, atnaujinta Aug 29, 2017, 1:07 PM

B grupės šeimininkė Argentinos rinktinė antrajame ture per pratęsimą palaužė Kanados komandą 92:86.

Argentiniečiai nesutriko ketvirtojo kėlinio viduryje atsilikdami dviženkliu skirtumu (61:71) ir išplėšė pratęsimą, o per papildomą laiką aiškiai pranoko svečius iš šiaurės. Tarp nugalėtojų labiausiai pasižymėjo Madrido „Real“ priklausantis F.Campazzo. Jis pelnė 23 taškus.

Tuo tarpu buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ gynėjas Nicolasas Laprovittola atakavo labai netaikliai ir įmetė vos 2 taškus (0/4 tritaškių).

Kanados rinktinėje naudingai žaidė buvęs Kauno „Žalgirio“ gynėjas Olivier Hanlanas. Jis pelnė 16 taškų. Rezultatyviau rungtyniavo tik 24 taškus įmetęs Brady Heslipas, kuris šį sezoną atstovaus „Trabzonspor“ klubui.

Kitose B grupės rungtynėse viltis patekti į pusfinalį išsaugojo Amerikos čempionės vardą ginanti Venesuelos rinktinė. Ji nugalėjo Mergelių Salų komandą 86:84.

B grupėje abejas rungtynes laimėjo Argentinos krepšininkai, po vieną pergalę iškovojo Mergelių Salų ir Venesuelos rinktinės, o Kanados sąskaita lieka tuščia. Argentiniečiai, kaip atkrintamųjų varžybų šeimininkai, jau turi teisę žaisti pusfinalyje, o kitos trys grupės komandos kovoja dėl antrojo kelialapio.

Pirmadienį Montevidėjuje prasidėjo C grupės varžybos. Pirmajame ture šeimininkė Urugvajaus rinktinė po permainingos kovos nugalėjo Dominikonų Respublikos ekipą 66:57. Urugvajiečiams daugiausiai taškų pelnė Vitorijos „Baskonia“ naujokas Jasonas Grangeris (23), kelis sezonus Eurolygoje praleidęs Estebanas Batista (17) ir praėjusį sezoną Stambulo „Galatasaray“ klube sėkmingai debiutavęs Bruno Fitipaldo (16).

Kitose rungtynėse daugiausiai iš NBDL žaidėjų sudaryta JAV rinktinė sutriuškino Panamos komandą 97:56. JAV rinktinės aprangą vilkintis buvęs Klaipėdos „Neptūno“ gynėjas Larry Drew pelnė 7 taškus, o buvęs „Lietuvos ryto“ gynėjas Billy Baronas žaidė tik 6 min. ir taškų nepelnė.

A grupės turnyras, vykęs Kolumbijos sostinėje Medeljine, jau baigėsi. Pirmąją vietą užėmė ir į pusfinalį pateko Meksikos rinktinė.