„Lietuvos rytas“ atlaikė šturmą Utenoje ir iškovojo antrąją pergalę

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai ir vėl sulaukė galingo pasipriešinimo Utenoje. Tačiau LKL čempionato rungtynėse vilniečiai šeštadienį svečiuose po įdomios kovos 82:75  (21:17, 19:25, 25:19, 17:14) įveikė „Juventus“ ekipą.

"Lietuvos rytas" pergalingai pradėjo LKL čempionatą.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Sep 23, 2017, 7:17 PM, atnaujinta Sep 23, 2017, 8:02 PM

Vilniečiams tai buvo antroji pergalė per dvejas rungtynes, o „Juventus“ patyrė antrąją nesėkmę.

Daugiausia taškų nugalėtojams pelnė Chrisas Krameris ir Benas Madgenas - po 14, Martynas Echodas - 13, Rokas Giedraitis - 11, Travis Petersonas ir Robertas Carteris - po 10.

Utenos ekipai Mindaugas Kupšas surinko 23 taškus ir atkovojo 8 kamuolius, Laronas Dendy - 15, Anthony Irelandas - 11, Laurynas Samėnas - 10.

„Juventus“ kovingai pradėjo rungtynes ir pirmavo 11:2. Tačiau svečiai greitai išlygino žaidimą ir persvėrė rezultatą  – 17:21.

Antrajame kėlinyje komandos ilgai žengė koja kojon, o bet po dviejų greitų atakų pabaigoje „Juventus“ išsiveržė į priekį 42:40.

Po pertraukos „Lietuvos rytas“ ėmė vis labiau spausti varžovus. Žaidimo vadžias tvirtai laikė Chrisas Krameris ir Benas Madgenas, pavyko pataikyti tritaškių ir šeimininkai ėmė strigti – 50:62.

Bet Mindaugo Kupšo vedami uteniškiai iki kėlinio pabaigos sugrąžino intrigą – 60:65.

„Juventus“ kovėsi, tačiau likus 4 min. B.Madgenas atstatė dviženklį skirtumą – 66:76.

Mačo pabaigoje keliskart galingai sužaidė jaunasis vilniečių puolėjas Martynas Echodas, užtemdęs M.Kupšą.

Treneris gyrė M.Echodą

„Lietuvos ryto“ ekipoje dėl traumos nerungtyniavo Artūras Jomantas. Puolėjas prieš keletą dienų treniruotėje išsinarino nykštį.

„Dar nesame geriausios formos, nežaidėme taip, kaip norėjome. Pirmojoje rungtynių pusėje nekontroliavome rungtynių, tačiau trečiajame kėlinyje perėmėme iniciatyvą. Parodėme kietumą, kokio reikės žaidžiant su Europos taurės komandomis.“, – lkl.lt kalbėjo „Lietuvos ryto“ strategas Rimas Kurtinaitis.

Vilniečių vyriausiasis treneris taip pat išskyrė jau antras iš eilės rungtynes maloniai nustebinusį Martyną Echodą: „Man patinka M. Echodas, jis vienas iš komandos lyderių. Esu tikras, kad jis dar tobulės. Jis 20–metis, tačiau žaidžia kaip tikras vyras, turi supratimą kur kris kamuolys.“

Sostinės klubas pavyzdingai dalinosi kamuoliu – „Lietuvos rytas“ atliko 19 rezultatyvių perdavimų, „Juventus“ - 12.

Lėmė gera gynyba

Ketvirtąją pražangą lemiamo ketvirčio pradžioje gavęs M.Echodas teigė: „Buvo permaininga dvikova. Trečiajame kėlinyje padarėme išvadas gindamiesi, metėme gerus metimus. Gynyboje stengiuosi maksimaliai, nesvarbu, kiek turiu pražangų. Treneris manimi pasitiki, įvertina darbą treniruotėse.“

Pasinaudodami „Juventus“ klaidomis sostinės krepšininkai pelnė net 23 lengvus taškus.

Pasak Lauryno Samėno, po pralaimėjimų prieš Panevėžio „Lietkabelį“ ir „Lietuvos rytą“ nereikėtų nurašyti komandos.

„Truputį pritrūko šalto proto, pridarėme klaidų gindamiesi. Tačiau visai gerai kovojome prieš stiprią komandą. Keletas pralaimėjimų neatspindi tikrojo komandos pajėgumo.“, – teigė vienas iš rezultatyviausių „Juventus“ žaidėjų L.Samėnas.