„Žalgiris“ iššvaistė 20 taškų persvarą, bet per pratęsimą palaužė„Unicaja“

E.Ulanovas atnešė Kauno klubui pergalę lemiamu metimu<br> euroleague.net nuotr.
  „Žalgirio“ komanda šią savaitę žaidžia du mačus su Ispanijos klubais<br>G.Bitvinsko nuotr.
  „Žalgirio“ komanda šią savaitę žaidžia du mačus su Ispanijos klubais<br>M.Balčiūno-Balčiausko nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Nov 14, 2017, 11:57 PM, atnaujinta Nov 15, 2017, 1:45 AM

Kauno „Žalgirio“ ekipą galima vadinti Malagos „Unicaja“ siaubu – ispanai jau ketvirtąjį mačą iš eilės priversti stebėti varžovų džiaugsmą. Tačiau šįkart pergalė buvo tragiškai sunki. Antradienį Eurolygos 7-ojo turo mače kauniečiai išvykoje pirmavo 20 taškų skirtumu, jį visiškai iššvaistė, bet galiausiai tik per pratęsimą 85:83 (21:17, 20:17, 18:14, 13:24, 13:11) įveikė „Unicaja“ ir su keturiomis pergalėmis įsitvirtino geriausių ekipų aštuntuke.  Lemiamą ir pergalingą metimą per pratęsimą likus atakai 1,9 sek. ir su sirena pelnė Edgaras Ulanovas

Pastarąjį kartą lietuviams gerai žinomo Juano Plazos treniruojama Andalūzijos komanda prieš „Žalgirį“ buvo laimėjusi tik 2011-ųjų spalio 25 dieną ir nuo to laiko kitos trys akistatos šiam klubui su lietuviais buvo nesėkmingos.

„Žalgirį“ pradžioje į už ausų tempė, o po to jau ir stebuklus aikštėje išdarinėjo įžaidėjas K.Pangosas – sužaidus daugiau kaip 22 minutes, jis buvo pelnęs 16 taškų. Visi jo metimai buvo taiklūs – 4 tritaškiai ir 2 dvitaškiai.

Nors šeimininkai, kurie žaidė be savo lyderio Nemanja Nedovičiaus, per pirmąsias 15 minučių jie bandė kabintis kauniečiams į atlapus, pirmaudami 29:28, bet per kelias minutes padarė net tris klaidas ir „Žalgiris“ pabėgo 34:29.

Svečiai po dviejų kėlinių pirmavo 41:34, bet po K.Pangoso ir Artūro Milaknio šou trečiojo kėlinio pradžioje kauniečiai nokautavo Malagą 50:34. Maža to.

Trečiojo kėlinio viduryje kauniečiai jau triuškino ispanus 56:36. Kitą vertus, šeimininkai nenuleido rankų ir prieš lemiamą ketvirtį atsiliko tik 11 taškų skirtumu – 59:48, o lemiamo kėlinio pradžioje sumažino skirtumą iki 6 taškų – 58:64.

Baigaintis mačui „Unicaja“ visiškai perėmė iniciatyvą, kauniečiai blogai metė baudas ir šeimininkai, likus grumtis 3 sek. išlygino rezultatą 72:72.

Per pratęsimą pradžioje pirmavo Kauno komanda – 78:74, tačiau andalūzai vis lipo ant kulnų. Kai buvo likę žaisti 1,9 sek. šeimininkai išlygino rezultatą 83:83 ir atrodė, kad bus žaidžiamas dar vienas pratęsimas. Bet po minutės perraukėlės kauniečiai sukūrė stebuklą - kamuolį gavęs Edgaras Ulanovas pelnė su sirena pergalingus du taškus.

Kauniečiai Malagoje sugebėjo pagerinti savo tritaškių pataikymo procentą, kuris buvo 41 proc. Į „Unicaja“ krito net 9 tritaškiai iš 19 (47 proc.), nors po trijų kėlinių turėjo 75 proc. pataikymą.

„Unicaja“: Ray McCallumas 19 (7/19 dvit.), Jeffas Brooksas 16 (9/10 baudos, 11 atk. kam., 29 naud. bal.), Carlosas Suarezas 9 (3/3 dvit., 3/3 baudos), Draganas Milosavljevičius ir Jamesas Augustine’as po 8.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 21 (3/5 dvit., 5/7 trit., 5 rez. perd.), Artūras Milaknis 13, Aaronas White’as (6 atk. kam.) ir Edgaras Ulanovas (5/6 dvit.) po 10, Brandonas Daviesas 7.