Eurolygos lietuviai: P.Jankūno aukštasis pilotažas, kovingas E.Ulanovas ir tylūs legionieriai

Eurolygoje nieko naujo... Vienuoliktajame ture tarp Lietuvos krepšininkų vėl geriausiai žaidė Paulius Jankūnas, kurio taiklūs metimai užtikrino Kauno „Žalgiriui“ pergalę prieš Atėnų „Panathinaikos“ klubą. Visi keturi užsienio klubams atstovaujantys lietuviai šią savaitę žaidė nerezultatyviai, o jų komandos patyrė pralaimėjimus.

"Žalgiris" šią savaitę Eurolygoje iškovojo šeštąją pergalę<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

2017-12-09 09:02

Ketvirtadienį labai lėtai įsibėgėjęs „Žalgiris“, kuris antrojo kėlinio pradžioje atsiliko 10:22, savo arenoje šventė pergalę 80:74. Penki lietuviai Kauno komandai pelnė beveik pusę taškų – 37 iš 80, bet jų indėlis pasiskirstė labai netolygiai.

Rezultatyviausiai žaidė P.Jankūnas. Jis, kaip ir visa komanda, lėtai įsibėgėjo, bet pelnė 17 taškų, iš kurių net 14 – po pertraukos.

Antanas Kavaliauskas įmetė 9 taškus, Edgaras Ulanovas – 8, Artūras Milaknis – 3, tik 6 min. žaidęs Paulius Valinskas taškų nepelnė (0/3 metimų), o trečiojo kėlinio viduryje patyrė kojos traumą ir į aikštę nebegrįžo.

Treneris Šarūnas Jasikevičius šįkart nusprendė neregistruoti dviejų Martynų – Sajaus ir Arlausko. Tačiau ir į dvyliktuką sugrąžintas Gytis Masiulis visas rungtynes praleido ant atsarginių suolo.

Vasarą iš „Žalgirio“ į „Panathinaikos“ išvykęs Lukas Lekavičius ketvirtadienį žaidė 15,5 min. ir pelnė 2 taškus (1/3 metimų). Nors Š.Jasikevičius buvusiam žalgiriečiui kažkodėl skyrė pabrėžtinai padidintą dėmesį, L.Lekavičius nesutriko. Jis tvirtai laikė Atėnų ekipos puolimo vadžias ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus (tai – jo sezono rekordas).

Ketvirtadienį kelių prie varžovų krepšio nerado ir Milano „Olimpia“ lietuvių duetas. Artūras Gudaitis per 20 min. pelnė 6 taškus (3/3 dvitaškių, 0/3 tritaškių), Mantas Kalnietis per 22,5 min. įmetė 3 taškus (1/3 tritaškių). „Olimpia“ namie pripažino „Chimki“ pranašumą 71:77.

A.Gudaitis šį sezoną nerezultatyviau žaidė tik per rungtynes su „Žalgiriu“. Į Kauno komandos krepšį buvęs žalgirietis apskritai neįmetė nė taško.

Penktadienį nė taško neįmetė Madrido „Real“ puolėjas Jonas Mačiulis. Jis žaidė 12,5 min., per kurias buvo nubaustas 4 pražangomis ir tik kartą netaikliai atakavo iš dviejų taškų zonos. „Real“ permainingoje dvikovoje išvykoje po pratęsimo pralaimėjo Pirėjo „Olympiakos“ klubui 83:92.

Savaitės lietuviai

Paulius Jankūnas („Žalgiris“). P.Jankūnas pirmą kartą nuo 2015 metų spalio (tuomet Kauno komandą dar treniravo Gintaras Krapikas) nepateko į starto penketą, įėjęs į aikštę pirmojo kėlinio pabaigoje žaibiškai gavo dvi pražangas ir iki pertraukos pelnė vos 3 taškus (1/4 dvitaškių). Tačiau antrojoje rungtynių pusėje sirgaliai vėl pamatė tikrąjį P.Jankūną. Jis nepriekaištingai atlikdavo paprastą derinį du prieš du su Kevinu Pangosu ir neužsikirsdamas siuntė kamuolį į krepšį iš vidutinio nuotolio, kartu kraudamas komandai lemiamą persvarą. Tiesa, likus pustrečios minutės iki sirenos kapitonas išgąsdino gaudamas apmaudžią penktąją pražangą, bet „Žalgiris“ apgynė pergalę ir likęs be jo. P.Jankūnas žaidė 20 min., pelnė 17 taškų (6/9 dvitaškių, 5/6 baudų), atkovojo 4 kamuolius ir išprovokavo 5 pražangas. Beje, iki šios savaitės P.Jankūnas starto penkete pradėjo net 62 rungtynes iš eilės.

Edgaras Ulanovas („Žalgiris“). „Žalgirio“ puolimo planas nebuvo pritaikytas E.Ulanovui, todėl jis retai gaudavo kamuolį, bet rasdavo galimybių pasiimti kamuolį pats ir ištaisė ne vieną komandos draugų klaidą. Puolėjas žaidė 29 min. (ilgiausiai komandoje), pelnė 8 taškus (4/5 dvitaškių, 0/1 tritaškio) ir atkovojo net 11 kamuolių, iš kurių 5 – po varžovų krepšiu. E.Ulanovas pasiekė karjeros atkovotų kamuolių rekordą (iki šio turo jo rekordas buvo 10 kamuolių), o visus 8 taškus pelnė po to, kai pats pagriebė kamuolį po varžovų krepšiu.

Antanas Kavaliauskas („Žalgiris“). A.Kavaliauskas darė labai daug pozicinių klaidų gindamasis, o ir puldamas ne visada atsidurdavo toje vietoje, kurioje jį norėjo matyti komandos draugai. Vis dėlto keliose „Žalgirio“ atakose vidurio puolėjas buvo kaip tik ten, kur privalėjo būti ir per 16 min. pelnė 9 taškus (4/6 dvitaškių, 1/2 baudų) bei atkovojo 4 kamuolius.

Savaitės nusivylimas

Mantas Kalnietis („Olimpia“). Milano komandai puolant M.Kalnietis buvo beveik nematomas. Pasyviai žaidęs gynėjas per 22,5 min. pelnė tik 3 taškus (1/3 tritaškių) ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Dar blogiau buvo savoje aikštės pusėje, kurioje lietuvis trečiajame kėlinyje nesutrukdė įsibėgėti jo dengiamam Chimkų komandos lyderiui Aleksejui Švedui.