Stambule – fantastiškas „Žalgirio“ žaidimas: patiesti Eurolygos čempionai

[[ge:lrytas:lrytas:3893523]]

Žalgiriečiai parklupdė Eurolygos čempionus<br> Euroleague.net nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Dec 14, 2017, 7:50 PM, atnaujinta Dec 14, 2017, 11:21 PM

Ketvirtadienio vakarą startavo dvyliktasis Eurolygos turas, o viena pirmųjų į kovą dėl pergalės nėrė Kauno „Žalgirio“ komanda.

Daugiatūkstantinė ir triukšminga varžovų sirgalių minia neišgąsdino. Žalgiriečiai žaidė įspūdingai, nepalūžo lemiamą akimirką ir rezultatu 90:89 (16:24, 25:18, 22:22, 27:25) Stambule parklupdė Eurolygos čempionę „Fenerbahce“ komandą.

Tai buvo ketivrtoji Stambulo komandos nesėkmė Eurolygoje. Jie turi aštuonias pergales. Žalgiriečiai iškovojo septintąją pergalę. Jie taip pat turi penkias nesėkmes.

„Fenerbahce“: Janas Vesely 20 (10/14 baudos), Bradas Wanamakeris 19, Nicolo Melli 13, Kostas Sloukas 11.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 22, Axelis Toupane'as 16, Paulius Jankūnas 15, Brandonas Daviesas 14, Artūras Milaknis 9 (3/4 trit.).

Visas rungtynes virė atkakli kova. Nors buvo akimirkų, kai aikštės šeimininkai išsiverždavo į priekį, žalgiriečiai nepalūždavo. Jie dėjo visas pastangas ir „Fenerbahce“ komandos į priekį nepaleido. Tarsi labiausiai norėdamas pergalės individualius sugebėjimus reikiamu metu demonstravo Kevinas Pangosas. Jo pastangomis žalgiriečiai panaikino pavojingą deficitą ir visiškai priartėjo prie varžovų.

Paskutinėmis sekundėmis K.Pangoso įsmeigtas tritaškis žalgiriečius net išvedė į priekį. Čia pat Stambulo klubas pataikė dvitaškį ir prieš ilgąją pertrauką turėjo vieno taško persvarą (42:41).

Atkakli kova tęsėsi ir po ilgosios pertraukos, o tikras trileris užvirė ketvirtojo kėlinio lemiamomis akimirkomis. Pirmaujanti komanda keitėsi net keletą kartų.

Turkai likus žaisti pustrečios minutės jau pirmavo 81:77. Tada tritaškiais  apsikeitė K.Pangosas ir Luigi Datome, o rezultatą po akimirkos išlygino P.Jankūnas – 85:85. Turkus į priekį grąžino J.Vesely baudos metimas, bet žalgiriečiai vėl atsakė sėkminga ataka. Galiausiai iš toli likus 6 sekundėms pataikė A.Milaknis (90:86).

Stambulo ekipa greitai atsakė tritaškiu, o likus vos daugiau nei sekundei baudų mesti stojo K.Pangosas. Abu metimai skriejo pro šalį, tačiau varžovai nieko nenuveikė ir Š.Jasikevičiaus auklėtiniai pasiekė fantastišką pergalę.