Jonas Valančiūnas su „Raptors“ toliau gerina klubo rekordus ir skina pergales NBA

Jonas Valančiūnas su „Toronto Raptors“ (52/17) toliau gerina klubo ir NBA rekordus bei skina pergales vieną po kitos. „Ropliai“ savo aikštėje įveikė „Dallas Maverciks“ komandą (22/47) po pratęsimo rezultatu 122:115 (29:27, 25:33, 24:24, 28:24, 16:9), iškovojo 11 pergalę iš eilės, 18 per pastarąsias 19 rungtynių ir 52 šiame NBA sezone.

Jonas Valančiūnas.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
„ Raptors“ – „Mavericks“.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Mar 17, 2018, 7:27 AM, atnaujinta Mar 17, 2018, 4:21 PM

Lietuvos nacionalinės rinktinės ir Toronto ekipos centras J.Valančiūnas susitikimą pradėjo starto penkete, žaidė 23 min., pelnė 21 tašką ir atkovojo 12 kamuolių. Mūsiškis pataikė 7 dvitaškius iš 9 ir 7 baudas iš 8.

25-erių metų 213 cm ūgio uteniškis dar atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, kartą suklydo ir 3 sykius prasižengė, o jo +/- rodiklis buvo teigiamas (+5).

J.Valančiūnas dviženklį taškų skaičių surinko jau dešimtose rungtynėse iš eilės, o šešeriose jų dar atliko ir dvigubą dviženklį.

Per pratęsimo paskutiniąsias 10 sekundžių J.Valančiūnas pataikė 5 baudas iš 6 ir padėjo Toronto komandai pratęsti įspūdingą pergalių seriją.

„Raptors“ namuose šventė 29 laimėjimą, o tai yra geriausias pasiekimas šiame NBA čempionate (29/5). Torontiečiai 100 ir daugiau taškų įmeta jau 22 mače iš eilės ir tai yra absoliutus klubo rekordas. Iškovojęs 11 pergalę iš eilės Kanados klubas pakartojo savo rekordą.

Šeši Kanados ekipos krepšininkai pelnė dviženklę taškų sumą. J.Valančiūnui gerai talkino DeMaras DeRozanas (29 tšk.), Delonas Wrightas (15), Fredas VanVleetas (14), Serge'as Ibaka ir Pascalis Siakamas (po 12) bei C.J.Milesas (10).

Abi komandos apylygiai kovojo pusantro kėlinio, kol svečiai iš Dalaso perėmė iniciatyvą ir kontroliavo žaidimo eigą beveik visą likusį laiką. Trečiame ketvirtyje „Mavericks“ persvara kelis kartus siekė net 11 taškų (54:65, 71:82, 73:84). Ketvirto kėlinio viduryje varžovus dar skyrė 10 taškų (85:95), o likus 5:43 min. – 8 taškai (93:101).

Daugiausiai D.DeRozano pastangomis aikštės šeimininkai išlygino skirtumą (106:106, likus 1:15 min.), o per likusį laiką abiejų klubų krepšininkai dažnokai klydo ir netaikliai mėtė. Dalasiečiai 5 iš savo 12 klaidų padarė kaip tik lemiamame kėlinyje.

Nuo pratęsimo antros pusės „Raptors“, kuriems padėti negalėjo pailsėti gavęs Kyle'as Lowry ir traumuotas Normanas Powellas, jau ėmė diktuoti savo sąlygas (115:112, 118:115) ir po J.Valančiūno baudų metimų šventė galutinę pergalę (122:115).

„Mavericks“ gretose išsiskyrė Harrisonas Barnesas (27), Dennisas Smithas Jr. (19), puertorikietis J.J. Barea (18) ir Yogi Ferrellas (12 taškų). Legendinis Vokietijos krepšininkas Dirkas Nowitzkis svečiams pelnė 8 taškus (4/4 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai) ir atkovojo 5 kamuolius.

Beje, dėl įtartino paketo šalia „Air Canada“ arenos kelių tribūnų žiūrovams buvo sunku laiku užimti savo vietas. Vėliau pavojus buvo atšauktas.

„Toronto Raptors“ 52/17) – „Dallas Maverciks“ (22/47) – 122:115 (29:27, 25:33, 24:24, 28:24, 16:9), – po pratęsimo.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 29 (4 atk. kam., 6 rez. perdav., 7/20 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai), Jonas Valančiūnas 21 (12 atk. kam.), Delonas Wrightas 15 (5 atk. kam., 6 rez. perdav., 3/8 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai), Fredas VanVleetas 14 (2/4 dvitaškiai, 3/8 tritaškiai, 1/2 baudos), Serge'as Ibaka (7 atk. kam., 3/5 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai) ir Pascalis Siakamas po 12 (5/6 dvitaškiai, 2/3 baudos) ir C.J.Milesas 10 (3/6 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 4/4 baudos), O.G.Anunoby 4, Malcolmas Milleris 3, Jakobas Poeltlis 2 taškai.

„Maverciks“: Harrisonas Barnesas 27, Dennisas Smithas Jr. 19, J.J.Barea 18, Yogi Ferrellas 12, Dwightas Powellas 9, Dirkas Nowitzkis 8, Dougas McDermottas ir Nerlensas Noelis po 6, Dorianas Finney-Smithas 5, Jameelas Warney 4, Maximilianas Kleberas 1 taškas.

Kiti rezultatai:

„Orlando Magic“ – „Boston Celtics“ – 83:92 (16:25, 15:23, 21:27, 31:17);

„Philadelphia 76ers“ – „Brooklyn Nets“ – 120:116 (30:33, 25:25, 31:23, 34:35);

„Oklahoma City Thunder“ – „Los Angeles Clippers“ – 121:113 (27:30, 36:26, 26:28, 32:23);

„Golden State Warriors – „Sacramento Kings“ – 93:98 (36:29, 23:28, 16:18, 18:23);

„Los Angeles Lakers“ – „Miami Heat“ – 91:92 (24:25, 26:25, 21:24, 20:18).

„Raptors“ yra NBA Rytų konferencijos lyderiai, o Dalaso komanda Vakarų konferencijoje užima tik tryliktą vietą ir jau neturi galimybių patekti į atkrintamąsias varžybas.

Toronto ekipa NBA bendroje įskaitoje susilygino su čempionų titulą ginančiais „Golden State Warriors“ krepšininkais (52/17), o čempionato turnyro lentelėje pirmauja „Houston Rockets“ (54/14).