Neįkandamas varžovas: dviženklį pranašumą iššvaistęs „Rytas“ antrą kartą nusileido „Skyliners“

[[ge:lrytas:lrytas:8310895]]

Vilniečiai išvykoje pralaimėjo „Skyliners“ komandai.<br>D.Umbraso nuotr.

Nov 21, 2018, 8:08 PM, atnaujinta Nov 22, 2018, 2:32 PM

Vilniaus „Ryto“ komanda po įspūdingo spurto antrajame kėlinyje nesugebėjo išsaugoti dviženklio pranašumo ir apmaudžiai pralaimėjo Vokietijoje. Sostinės klubui nepavyko atkeršyti „Skyliners“ krepšininkams už pralaimėjimą namuose ir išvykoje dar kartą krito 63:65 (16:13, 19:13, 12:21, 16:18).

Dainiaus Adomaičio auklėtiniams tai buvo penktoji nesėkmė Europos taurės turnyro D grupėje, kuri komplikavo galimybes užimti aukštesnę vietą savo grupėje.

Antrasis kėlinys. „Rytas“ vos per 48 sekundės spėjo perimti tris kamuolius ir pelnė 6 taškus, vėliau dar po kelių taiklių tolimų metimų spurto atkarpa išaugo iki 14:0. Tačiau vėliau savo atsaką davė „Skyliners“ – pelnė 9 taškus be atsako ir apmažino atsilikimą iki vienženklio skaičiaus. Kaip bebūtų „Ryto“ komandos žaidimas antrojo kėlinio pradžioje nebuvo lemiamas rungtynėse, nes „Skyliners“ antroje dvikovos dalyje sugebėjo perlaužti žaidimo eigą.

Krizė po pertraukos. Jei antrojo kėlinio pradžioje vilniečiams viskas ėjosi kaip per sviestą, tai „Ryto“ komandos žaidimas po pertraukos vertė D.Adomaitį griebtis už galvos. Trečiąjį kėlinį vilniečiai pralaimėjo 12:21 ir tai leido „Skyliners“ komandai visiškai panaikinti atsilikimą.

Drama pabaigoje. Likus žaisti kiek daugiau nei minutei vilniečiai turėjo 5 taškų deficitą, tačiau E.Bendžius tritaškiu metimu sumažino atsilikimą. Dar po kelių akimirkų E.Bendžius tolimu metimu sugebėjo išlyginti rezultatą – 63:63.

Vis tik, „Skyliners“ kitoje atakoje pelnė du taškus baudų metimais. Likus žaisti vos 3 sekundes sostinės komanda turėjo kamuolį savo rankose ir dviejų taškų atsilikimą, tačiau E.Kairys prametė iš po krepšio.

„Skyliners“: Trae'us Bell-Haynesas (6 atk. kam.) ir Jasonas Clarkas po 14, Erikas Murphy 10, Thomas Heslipas 8, Shwanas Huffas 4 taškai.

„Rytas“: Eimantas Bendžius (4/9 trit.) 14, Mindaugas Girdžiūnas 13, D.J.Seeley 9, Arnas Butkevičius (4 atk. kam.) 8, Martynas Echodas 7, Evaldas Kairys 6, Rokas Stipčevičius ir Dominique'as Suttonas po 3 taškus.

Rungtynių statistika

Frankfurto „Skyliners“ (5/3) – Vilniaus „Rytas“ (3/5) 65:63 (13:16, 13:19, 21:12, 18:16)

Dvitaškiai: 17/34 (50,4 proc.) – 13/29 (44,8 proc.);

Tritaškiai: 7/21 (33,3 proc.) – 7/23 (30,4 proc.);

Baudų metimai: 10/12 (83,3 proc.) – 16/21 (76,2 proc.);

Atkovoti kamuoliai (puolime): 31 (9) – 23 (5);

Rezultatyvūs perdavimai: 9 – 11;

Klaidos: 14 – 15;

Perimti kamuoliai: 7 – 11;

Blokai: 2 – 6;