Pergalę rankose turėjęs „Rytas“ ją apmaudžiai atidavė „Monaco“

Vilniaus 'Ryto“ ekipa kovoja Europos taurės Top 16 etape<br>D.Umbraso nuotr.
Trečiadienį sostinės komanda susikaus su „Monaco“ klubu.<br>FIBA.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

2019-01-09 21:54, atnaujinta 2019-01-10 00:19

Vilniaus „Ryto“ komanda beveik keturis kėlinius diktavo savo sąlygas „Monaco“ krepšininkams, tačiau paskutinėmis sekundėmis svečiai privertė vilniečius nagais lupti pergalę išvykoje. Bet nagai vis dėlto atšipo. Antrosiose Europos taurės Top 16 etapo E grupės rungtynėse „Rytas“ išvykoje per paskutinę akistatos minutę neatsilaikė prieš „Monaco“ 70:75 (21:15, 11:15, 19:17, 19:28) ir patyrė šiame etape pirmąją nesėkmę.

Likus kovoti daugiau kaip minutę dvikovoje rezultatas buvo 69:69, tačiau dvi apmaudžios klaidos lėmė, kad Prancūzijos ekipa baudų pagalba iškovojo labai svarbią pergalę.

Tad dabar E grupėje tiek „Monaco“, tiek ir „Rytas“ turi po vieną laimėjimą. „Monaco“ pirmame varžybų etape savo grupėje buvo pirmas, o „Rytas“ – ketvirtas.

Netikėta, tačiau pamatus savo galimai sėkmei Vilniaus komanda dėjo dar pirmame kėlinyje. Atsilikdama 4:11, Dainiaus Adomaičio kariauna sugebėjo spurtuoti net 17:2 ir pabėgo 21:13.

Vis dėlto klampus ir netikslių metimų kupimas antrasis ketvirtis lėmė, kad nė vienam klubui nepasisekė įgyti persvaros ir ilsėtis komandos išėjo „Rytui“ pirmaujant 32:30.

Ir trečiame kėlinyje komandos žengė arti viena kitos, nors kelis kartus sostinės komanda buvo spurtavusi 6:0.

Tad visa intriga vyko per paskutiniąsias dešimt minučių: pradžioje ir vėl sėkmingai kėlinių pradžias žaidęs „Rytas“ ir vėl nurūko 55:48, bet bergždžiai – ir vėl „Monaco“ priartėjo.

Vis dėlto, Vilniaus ekipa buvo susiradusi savo naują lyderį – Martyną Ecchodą, kuris mėtė kaip iš natų ir lemiamame kėlinyje su 13 taškų tapo rezultatyviausiu ekipos žaidėju.

Likus kovoti daugiau kaip minutę rezultatas dar buvo 69:69, tačiau svečiai įmetė du taškus, o vilniečiai dukart suklydo. Prancūzai dar pataikė baudas, o D.Suttono bandymas gelbėtis tritaškiu buvo bevaisis.

Vilniaus klubas padarė net 19 klaidų, varžovai – 10. Abiem komandoms itin nekrito tritaškiai. „Rytas“ pataikė tik 4 iš 17-os, „Monaco“ – 5/23.

D.Adomaitis dar nesiryžo į aikštę leisti pagrindinio įžaidėjo ir komandos kapitono Chriso Kramerio, kuris dėl traumos nežaidė du mėnesius.

Praėjusią savaitę vilniečiai iškovojo svarbią pergalę 80:74 prieš Belgrado „Partizan“ ekipą. „Monaco“ patyrė 74:83 pralaimėjimą Berlyno ALBA tvirtovėje.

Po mačo treneris Dainius Adomaitis teigė, kad svarbiausiu faktoriumi tapo net 20 padarytų klaidų, kurios neleido išlaikė turėtos 6 taškų persvaros ketvirtajame kėlinyje.

„Monako ekipa yra labai gera, todėl mes tikėjomės sunkaus mačo – toks jis ir buvo. Su daug kontakto, daug fiziško krepšinio. Manau, kad svarbiausias dalykas mums buvo tas, kad padarėme 20 klaidų. Jie pelnė daug lengvų taškų, kas pakeitė rungtynes, ypatingai ketvirtajame kėlinyje, kai pirmavome 6 taškais, bet priėmėme kelis blogus sprendimus ir „Monaco“ pasinaudojo klaidomis“, – sakė strategas.

„Rytas“: Martynas Echodas 13, Dominique‘as Suttonas 12, Rokas Stipčevičius 11, D.J.Seeley 10, Arciomas Parachouskis 8, Deivydas Sirvydis 5, Arnas Butkevičius ir Eimantas Bendžius po 4, Mindaugas Girdžiūnas 3.

„Monaco“: Elmedinas Kikanovičius ir Jarrodas Jonesas po 15, Gerladas Robinsonas 14, Ericas Buckneris 10, Derekas Needhamas 7.