„Juventus“ namuose nesvetingai priėmė buvusį trenerį A. Sireiką ir sutriuškino „Šiaulius“

[[ge:lrytas:lrytas:8930855]]

Dovis Bičkauskas („Juventus“) atakuoja varžovų krepšį.<br> utenosjuventus.lt nuotr.

2019-01-20 17:14, atnaujinta 2019-01-20 21:00

Utenos „Juventus“ krepšininkai sekmadienį namuose susitiko su Šiaulių „Šiauliais“ ir įveikė varžovus 96:67 (18:10, 26:13, 31:19, 21:25). Uteniškiai jau antrajame kėlinyje pabėgo dviženkliu pranašumu (20:10), o įpusėjus rungtynėms buvo priekyje 44:23.

Tai buvo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybių 19-ojo turo dvikova.

Šeštąją vietą turyro lentelėje užimantys uteniškiai yra laimėję 8 rungtynes, o pralaimėję – 11. Šalies čempionato autsaiderių šiauliečių kraityje – 3 laimėjimai ir net 16 nesėkmių.

Ankstesniuose dviejuose tarpusavio mačuose abi komandos pasidalino po pergalę. „Juventus“ pranoko varžovus Utenoje rugsėjo mėnesį (83:78), o „Šiauliai“ pasiekė revanšą savųjų žiūrovų akivaizdoje gruodį (98:94).

Rungtynių pradžia vyko lygiai ir įpusėjus pirmajam kėliniui rezultatas buvo lygus (8:8). Tačiau antrojoje ketvirčio pusėje uteniškiai, naudodamiesi ūgio pranašumu po krepšiu, spurtavo 10:2 ir po pirmųjų dešimties minučių pirmavo – 18:10.

Antrajame kėlinyje šeimininkai ir toliau sėkmingai gynėsi, dominavo baudos aikštelėje ir jau pirmavo dviženkle persvara (26:16). Šiauliečiai toliau vargo, uteniškiai mėgavosi žaidimu ir pranašumas netrukus šoktelėjo iki 19 (37:18).

Šeimininkai vėliau pridėjo dar ir du tritaškiu, o įpusėjus rungtynėms jų persvara jau buvo perkopusi 20 taškų – 44:23.

Trečiajame kėlinyje vaizdas nesikeitė – uteniškiai toliau dominavo ir didino savo pranašumą, kuris čia pat peržengė ir 30 taškų (61:32). Su kėlinio sireną tritaškį pataikė Karolis Lukošiūnas, tačiau šiauliečių nuotaikų tai nepagerino – po trečiojo kėlinio jie atsiliko – 42:75.

Trečiajame kėlinyje šeimininkai toliau dominavo ir susikūrė net 34 taškų persvarą (73:39). Paskutinis ketvirtis tebuvo formalumas – jo metu vaizdas aikštelėje iš esmės nesikeitė, komandos dar keitėsi taikliais metimais, tačiau įtakos galutiniam rezultatui tai nebeturėjo.

Paskutiniojo kėlinio metu Utenos komandos gretose pirmą kartą šiemet į aikštelę išbėgo jaunieji ekipos krepšininkai Ugnius Nikitinas ir Arminas Kleišys.

Uteniškiai užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (47–34), taip pat atliko ir daugiau rezultatyvių perdavimų (21–14).

Svečiai labai prastai atakavo iš vidutinio nuotolio – tikslą pasiekė vos 15 dvitaškių iš 45 (33 proc.).

Rezultatas:

„Juventus“ (8/11) – „Šiauliai“ (3/16) – 96:67 (18:10, 26:13, 31:19, 21:25).

„Juventus“: Martinas Gebenas 16 (10 atk. kam., 3 blk., 6/7 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 1/1 baudos), Vaidas Čepukaitis ir Kennethas Gaines'as po 12, Dovis Bičkauskis ir Karolis Guščikas (9 atk. kam.) po 11, Gytis Radzevičius 9, Aleksandras Zacharovas 7, Arnas Beručka 6, Ugnius Nikitinas, Marius Runkauskas ir Tomas Dimša po 4 taškus.  Arminas Kleišys (02:31) taškų nesurinko.

„Šiauliai“: Saah Nimley 20 (3/5 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 5/5 baudos), Cedrickas Bowenas 14 (4/6 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 6/7 baudos), Ignas Vaitkus 7 (7 atk. kam.), Karolis Lukošiūnas 6, Rokas Stankevičius 5, Arminas Urbutis ir Benas Griciūnas po 4, Kristupas Žemaitis 3, Evaldas Šaulys ir Antanas Udras po 2 taškus. Mantvydas Žukauskas (04:33 min.) ir Girdrius Stankevičius (04:09) taškų nesurinko.

„Juventus“ turnyro lentelėje užima šeštąją vietą, o „Šauliai“ yra paskutiniai – dešimti.