J. Valančiūnas „Grizzlies“ klube siautėja toliau, tačiau rekordinės savo serijos nepratęsė

Jonas Valančiūnas ir toliau siautėja, tačiau šįkart jam nepavyko pratęsti įspūdingos savo serijos NBA. Lietuvos vidurio puolėjas iki pirmadienio vakaro keturiuose pastaruosiuose mačuose buvo pelnęs po daugiau kaip 20 taškų ir tai buvo rekordinė jo serija. Pirmadienį J.Valančiūnas ir „Memphis Grizzlies“ (30/44) pas save sutaršė „Oklahoma City Thunder“ (43/31) krepšininkus 115:103 (31:23, 23:25, 32:30, 29:25), o mūsiškiui iki dvidešimties taškų ribos pritrūko vos 2 taškų – jis pelnė 18.

Jonas Valančiūnas padėjo sutaršyti ir „Oklahoma City Thunder“ komandą<br> Scanpix.com nuotr.
„Griezzlies“ ir „Oklahoma Thunder“ dvikova<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

2019-03-26 10:17

Iš viso per 32 minutes Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas įmetė 18 taškų (6/12 dvit., 6/8 baudos), atkovojo po savuoju krepšiu net 14 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus, kartą suklydo ir tris sykius prasižengė.

Tai buvo ketvirtasis lietuvio dvigubas dviženklis iš eilės, o per 16 dvikovų, vilkint Memfio aprangą, jis net devynis kartus paliko aikštę pasiekęs dvigubus dviženklius.

„Tai šaunu, jaučiamės stiprūs. Man patinka, kad turiu šansą įrodyti savo pastangas, turiu šansą žaisti. Džiaugiuosi, kad puikiai sekasi būti su ekipa. Treneris manimi pasitiki, o aš džiaugiuosi, kad jo nenuviliu. Žaidžiu taip stipriai, kaip galiu“, – po rungtynių teigė dvigubą dviženklį pasiekęs J.Valančiūnas.

Visi penki „Grizzlies“ startinio penketo krepšininkai pelnė dviženklį taškų skaičių. Jie kartu įmetė 98 iš 115 taškų.

„Thunder“ pralaimėjo penktąjį kartą per pastarąsias šešerias rungtynes. Šioje akistatoje šeimininkai svečiams leido išsiveržti tik kartą antrame kėlinyje. Pradžioje Memfis pirmavo 18:5, bet antrame ketvirtyje svečiai sugebėjo persverti rezultatą 34:33.

Tuomet savo šeštąjį tašką baudų metimais įmetė J.Valančiūnas, Oklahoma sustojo ir praleido šeimininkus 41:36 ir tai buvo viskas, ką tądien galėjo „griziliams“ priešpastatyti svečiai – po dviejų kėlinių „Grizzlies“ buvo priekyje 54:48, po trijų – 86:78.

Per lemiamą ketvirtį „Thunder“ dar pabandė spurtuoti ir šiek tiek priartėjo 87:94, bet pergalės Memfis nepaleido.

Nors „Grizzlies“ ekipa nugali ir būsimų atkrintamųjų varžybų dalyvius, pati jau prarado šansus kovoti dėl aukso žiedų ir savo sezoną baigs balandžio 10 dieną, kai bus sužaistos paskutiniosios reguliariaus sezono dvikovos.

„Grizzlies“: Bruno Caboclo 24 (4/7 trit., 11 atk. kam.), Tyleris Dorsey 21, Jonas Valančiūnas (14 atk. kam., 2 bl.) ir Delonas Wrightas (13 rez. perd.) po 18, Justinas Holiday 17.

„Thunder“: Paulas George’as 30 (10/29 metimai, 12 atk. kam.), Dennisas Schroderis 25, Russellas Westbrookas 16 (6/20 metimai, 7 rez. perd.), Terrance’as Fergusonas 13.

Pirmadienio rungtynių rezultatai.

„Memphis Grizzlies“ – „Oklahoma City Thunder“ 115:103 (31:23, 23:25, 32:30, 29:25)

„Utah Jazz“ – „Phoenix Suns“ 125:92 (26:21, 36:22, 26:31, 37:18)

„Portland Trail Blazers“ – „Brooklyn Nets“ 148:144 (31:27, 31:35, 33:28, 25:30; 12:12; 12:16), po 2 pratęsimų

„Orlando Magic“ – „Philadelphia 76ers“ 119:98 (31:31, 26:29, 32:17, 30:21).