LKL mažojo finalo intrigos: „Neptūno“ serijos ir „Lietkabelio“ antrasis bandymas

Pirmadienį uostamiestyje startuos LKL bronzinis finalas, kuriame Klaipėdos „Neptūnas“ serijoje iki trijų pergalių kovos su Panevėžio „Lietkabeliu“. Abi komandos pusfinalio serijos pralaimėjo sausu rezultatu 0:2, o tarpusavio rungtynėse sezone šiek tiek geriau sekėsi panevėžiečiams.

LKL mažajame finale susikaus Panevėžio ir Klaipėdos komandos.
 LKL mažajame finale susikaus Panevėžio ir Klaipėdos komandos.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (21)

May 27, 2019, 1:27 PM

Lrytas.lt apžvelgia būsimus LKL mažojo finalo dalyvius.

„Neptūnas“

LKL. Reguliariajame sezone užėmė 2 vietą (28 ir 8), ketvirtfinalyje nugalėjo „Skycop“ 2:1, pusfinalyje pralaimėjo „Rytui“ 0:2. Lyderiai: D.Gailius (12 tšk.), J.Grantas (11,2 tšk., 4,8 atk.kam.), G.Masiulis (10,6 tšk., 5,4 atk.kam.), T.Delininkaitis (10,2 tšk.) ir L.Williamsas (8,1 tšk., 4,1 rez.perd.).

Kiti turnyrai. Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje pralaimėjo „Rytui“ 72:86 ir užėmė 4 vietą. Čempionų lygos grupėje užėmė 3 vietą (8 ir 6) ir aštuntfinalyje pralaimėjo Jeruzalės „Hapoel“.

Praeitis. LKL prizininku tapo keturis kartus: 2014 ir 2016 m. užėmė antrąją vietą, 2013 ir 2018 m. – trečiąją. Mažajame finale žais 7-ąjį kartą. Per praėjusius šešis mažuosius finalus iškovojo dvi pergales (2013 m. nugalėjo „Prienus“ 3:2, 2018 m. – „Lietkabelį“ 3:1) ir patyrė keturis pralaimėjimus (2007 ir 2009 m. „Šiauliams“, 2015 m. „Juventus“ ir 2017 m. „Lietuvos rytui“).

„Lietkabelis“

LKL. Reguliariajame sezone užėmė 4 vietą (23 ir 13), ketvirtfinalyje nugalėjo „Pieno Žvaigždes“ 2:0, pusfinalyje pralaimėjo „Žalgiriui“ 0:2. Lyderiai: I.Iroegbu (14,1 tšk., 3,3 rez.perd.), P.Valinskas (12,7 tšk., 3,6 rez.perd.), J.Wilsonas (11,3 tšk., 3,2 rez.perd.), S.Kulvietis (9,8 tšk.) ir D.Tarolis (9,4 tšk., 5 atk.kam.).

Kiti turnyrai. Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje pralaimėjo „Žalgiriui“ 58:89 ir užėmė 3 vietą. Čempionų lygos grupėje užėmė 5 vietą (5 ir 9) ir nepateko į atkrintamąsias varžybas.

Praeitis. LKL prizininku tapo vieną kartą: 2017 m. užėmė antrąją vietą. Mažajame finale žais antrą kartą. Pirmą kartą žaidė pernai ir pralaimėjo „Neptūnui“ 1:3.

Tarpusavio rungtynės

Šį sezoną. LKL reguliariajame sezone visas rungtynes laimėjo svečiai. Pirmajame rate „Lietkabelis“ nugalėjo Klaipėdoje 89:76, antrajame rate „Neptūnas“ laimėjo Panevėžyje 100:76, trečiajame rate „Lietkabelis“ buvo stipresnis Klaipėdoje 74:72 ir ketvirtajame rate „Neptūnas“ šventė pergalę Panevėžyje 73:69. Karaliaus Mindaugo taurės mače dėl trečiosios vietos Vilniuje laimėjo „Lietkabelis“ 94:67.

Praeitis. Nors šios komandos žaidžia LKL nuo lygos steigimo, jos atkrintamosiose varžybose susitiko tik vieną kartą. Pernai mažajame finale „Neptūnas“ nugalėjo „Lietkabelį“ 3:1.

Šeimininkai. Pernai mažajame finale „Lietkabelis“ vienintelę pergalę iškovojo išvykoje. Panevėžiečiai savo aikštėje „Neptūną“ pastarąjį kartą nugalėjo 2017 m. spalio 4 d., o nuo tada visas 5 rungtynes, vykusias Panevėžyje, laimėjo Klaipėdos komanda.