Argentinos krepšininkai iškovojo Panamerikos žaidynių aukso medalius

Pasaulio pirmenybėms besirengianti Argentinos krepšinio rinktinė iškovojo Panamerikos žaidynių aukso medalius. Limoje vykusio turnyro finale argentiniečiai įtikinamai nugalėjo Puerto Riko komandą 84:66.

Argentina iškovojo aukso medalius.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (17)

2019-08-05 11:53

Nugalėtojų komandoje labiausiai pasižymėjo labiausiai patyręs krepšininkas Luisas Scola. 39 metų puolėjas finale pelnė 28 taškus ir atkovojo 9 kamuolius. Po 11 taškų įmetė Gabrielis Deckas ir Patricio Garino, o Facundo Campazzo pelnė 10 taškų ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų.

Buvęs Vilniaus „Ryto“ gynėjas Nicolasas Laprovittola prie paskutinės pergalės prisidėjo 7 taškais.

Rungtynėse dėl bronzos medalių JAV rinktinė, kurios branduolį sudarė NCAA komandų žaidėjai, nugalėjo Dominikos Respublikos ekipą 92:83. Dominikos Respublikos rinktinėje žaidė buvęs Pasvalio „Pieno Žvaigždžių“ krepšininkas Dagoberto Pena. Jis mažajame finale pelnė 8 taškus.

Per šias Panamerikos žaidynes tik Argentinai ir penktąją vietą užėmusiai Venesuelai atstovavo stipriausios sudėties rinktinės. Puerto Riko ir Dominikos Respublikos komandose buvo po kelis žaidėjus, kurie šią savaitę prisidės prie pagrindinių rinktinių ir rengsis pasaulio čempionatui.

Argentinos rinktinė Panamerikos žaidynių vyrų krepšinio čempione tapo tik antrą kartą. Pirmą sykį argentiniečiai aukso medalius iškovojo 1995 metais.

Per 18 turnyrų net aštuonis kartus čempione tapo JAV rinktinė. Tačiau pastarąjį sykį amerikiečiai buvo stipriausi labai seniai – dar 1983 metais. Šešis kartus Panamerikos žaidynėse triumfavo brazilai, du – puertorikiečiai.

Beje, šių metų Panamerikos žaidynėse vyksta 39 sporto šakų varžybos. Po pirmosios savaitės medalių įskaitoje tvirtai pirmauja JAV, kurios sportininkai iškovojo 54 aukso, 44 sidabro ir 34 bronzos apdovanojimus. Nuo amerikiečių mažiausiai atsilieka Brazilija (22 aukso, 16 sidabro, 34 bronzos), Meksika (20 aukso, 15 sidabro, 35 bronzos) ir Kanada (19 aukso, 36 sidabro, 24 bronzos). Žaidynės baigsis rugpjūčio 11 d.

Panamerikos žaidynės

Finalas. Argentina – Puerto Rikas 84:66. L.Scola 28, G.Deckas ir P.Garino po 11, F.Campazzo 10, 12 rez.perd., N.Laprovittola 7/ D.Collier 19, B.Santiago 12, D.Reese‘as 11.

Dėl 3 vietos. JAV – Dominikos Respublika 92:83. C.Gillespie 24, A.Diallo 23/ G.Solano 26, L.Figueroa 11, ... D.Pena 8.

Kitas vietas užėmė: 5. Venesuela, 6. Urugvajus, 7. Meksika, 8. Mergelių Salos.