Pirmos pergalės teks palaukti: „Žalgiris“ po košmariškos mačo pradžios krito Milane

[[ge:lrytas:lrytas:12152433]]

Žalgiriečiai svečiuose pralaimėjo Milano krepšininkams.<br>Zuma press/Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Oct 11, 2019, 9:24 PM, atnaujinta Oct 12, 2019, 7:33 AM

Kauno „Žalgiriui“ ir antrajame ture nepavyko sužvejoti pirmosios pergalės Eurolygoje. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išvykoje po tragiškos rungtynių pradžios 81:85 (7:23, 29:20, 23:21, 22:21) pralaimėjo Milano „Olimpia“ krepšininkams.

Rungtynės „Žalgirio“ krepšininkams prasidėjo tiesiog košmariškai. „Olimpia“ rinko taškus vieną po kito, o žalgiriečiai pirmuosius taškus pelnė tik praėjus kiek daugiau nei penkioms minutėms, kuomet dvitaškiu pasižymėjo Marius Grigonis.

Per pirmąjį ketvirtį „Žalgiris“ pataikė vos tris metimus ir švieslentėje degė košmariški skaičiai 7:23.

Tačiau po pertraukėlės pylos nuo Š.Jasikevičiaus gavę žalgiriečiai spurtavo 16:4 ir sumažino atsilikimą iki 4 taškų (23:27). Vis tik „Olimpia“ į tai atsakė savo taikliomis atakomis. „Žalgiriui“ antrajame kėlinyje pavyko aplyginti žaidimą ir po 20-is minučių šeimininkai pirmavo 43:36.

Po pertraukos žalgiriečiai vis bandė priartėti prie varžovų, tačiau Milano krepšininkai į kiekvieną „Žalgirio“ spurtą atsakydavo taškais. Vis tik Š.Jasikevičiaus auklėtiniai lemiamą ketvirtį pasitiko atsilikdami 59:64.

Lemiamas ketvirtis klostėsi pagal Milano komandos scenarijų. Įpusėjus kėliniui jie vėl įgijo dviženklę persvarą ir pirmavo 73:63. Tačiau likus žaisti vieną minutę M.Grigonio tritaškis nukirto atsilikimą iki 4 taškų ir rungtynėse vėl atgijo intriga.

Gynėjas likus žaisti 30 sekundžių dar pridėjo du taškus ir „Olimpia“ pirmavo tik 81:79. Tuomet prasidėjo kauniečių pražangų taktika, bet su ja susitvarkė Milano krepšininkai ir laimėjo rungtynes.

„Žalgiris“: Thomas Walkupas 19, Marius Grigonis 13, Lukas Lekavičius 11, Jockas Landale'as 10, Artūras Milaknis 8, Paulius Jankūnas 6, Nigelis Hayesas ir Zachas LeDay po 5, Martinas Gebenas ir Edgaras Ulanovas po 2 taškus.

„Olimpia“: Sergio Rodriguezas 17, Jeffas Brooksas 14, Vladimiras Micovas 13, Luisas Scola 11, Aaronas White'as 8 taškai.

Rungtynių statistika:

Milano „Olimpia“ (1/1) – Kauno „Žalgiris“ (0/2) 85:81 (23:7, 20:29, 21:23, 21:22)

Dvitaškiai: 22/39 (56,4 proc.) – 21/42 (50 proc.)

Tritaškiai: 7/14 (50 proc.) – 6/17 (35,3 proc.)

Baudų metimai: 20/23 (87 proc.) – 21/22 (95,5 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 25 (10) – 26 (11)

Rezultatyvūs perdavimai: 14 – 10

Klaidos: 12 – 10

Perimti kamuoliai: 5 – 7

Blokai: 5 – 0