„Rytas“ pratęsė pergalingą seriją Europos taurėje: tritaškiais privertė kapituliuoti „Monaco“

[[ge:lrytas:lrytas:13356114]]

„Rytas“ įveikė „Monaco“ klubą ir Europos taurėje žengia lyderiu<br> V.Skaraičio nuotr.
Saša Obradovičius<br> V.Skaraičio nuotr.
Remigijus Šimašius ir Remigijus Milašius<br> V.Skaraičio nuotr.
Dainius Adomaitis<br> V.Skaraičio nuotr.
Paco Cruzas<br> V.Skaraičio nuotr.
„Rytas“ kovojo su „Monaco“ ekipa<br> V.Skaraičio nuotr.
„Ryto“ treneris Dainius Adomaitis<br> V.Skaraičio nuotr.
D.Adomaičio treniruojami „Ryto“ krepšininkai rungtynėse namie bando įveikti „Monaco“<br> V.Skaraičio nuotr.
Vilniaus meras Remigijus Šimašius<br> V.Skaraičio nuotr.
 V.Skaraičio nuotr.
„Monaco“ treneria Saša Obradovičius<br> V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (67)

2020-01-22 18:51, atnaujinta 2020-01-22 22:08

Vilniaus „Ryto“ ekipa pratęsė sėkmingą žygį Europos taurės „Top 16“ etape. Prieš savaitę G grupėje sutriuškinę „Galatasaray“ atstovus, Vilniaus krepšininkai trečiadienį apramino įspūdingą sportinę formą rodančią Prancūzijos „Monaco“ ekipą 80:75 (15:12, 18:19, 25:24, 22:20). Sostinės žaidėjai šiame mače gelbėjosi tritaškiais, kurių įmetė net 14. Svarbų tašką mače padėjo Arnas Butkevičius, paskutinę minutę tolimu metimu padidinęs persvarą iki 80:73.

„Monaco“ nepavyko atsirevanšuoti vilniečiams už skaudžia nesėkmę praėjusio Europos taurės „Top 16“ etapo rungtynėse. Tuomet „Rytas“ pralaimėjo svečiuose 70:75, bet lemiamoje paskutiniojo turo dvikovoje atsirevanšavo namie 90:68.

Kadangi prieš šias rungtynes abi komandos turėjo vienodai taškų, šis rezultatas lėmė, kad „Rytas“ pateko į ketvirtfinalį, o „Monaco“ iškrito iš turnyro.

Šios dienos akistatoje nedidelę persvarą turėję vilniečiai per pirmuosius du kėlinius buvo susikrovę 4 taškų pranašumą, o su paskutinėmis antrojo kėlinio sekundėmis tritaškį įmetęs Deividas Sirvydis lėmė, kad „Rytas“ ilsėtis išėjo pirmaudamas 33:31.

Vilniaus žaidėjai pataikė per 20 minučių 5 tritaškius iš 18, tuo tarpu „Monaco“ visus 6 metimus prametė.

Po ilgosios pertraukos sostinės žaidėjai buvo susikrovę 6 taškų persvarą – 44:38, bet Norrisas Cole'as ją nubraukė savo 5 taškais.

Vis dėlto aršiau kovojusi Dainiaus Adomaičio kariauna neatidavė iniciatyvos varžovams iš vėl po D.Sirvydio taškų atitrūko 53:47, 58:49. Tačiau kėlinio pabaiga nebuvo tokia jau dėkinga“ „Monaco“ įsūdė du tritaškius iš eilės ir prieš lemiamą ketvirtį „Rytas“ tyrėjo tik 3 taškų pranašumą – 58:55.

Tą blogą atkarpą Vilniaus ekipa atsinešė ir į ketvirtą kėlinį, kai po 6 taškų be atsako „Monaco“ išsiveržė į priekį 61:58.

Baigiantis mačui „Rytas“ ir vėl buvo atitrūkęs 71:65, tačiau prancūzai ne tik sumažino, bet ir išlygino rezultatą 73:73.

Lemiamą spurtą vilniečiai padarė tritaškiais, o po A.Butkevičiaus metimo rezultatas tapo 80:73. Iš viso vilniečiai įmetė 14 tolimų metimų.

Nuo lapkričio pradžios „Monaco“ per 18 rungtynių buvo nusileidę tik dviem varžovams, bet pirmasis iš šių dviejų pralaimėjimų buvo patirtas nieko nelėmusiose Europos taurės pirmojo etapo paskutinėse rungtynėse su Bolonijos „Virtus“, o antrasis – pirmoje G grupės akistatoje su Stambulo „Galatasaray“.

Per šį dviejų su puse mėnesių laikotarpį „Monaco“ krepšininkai abukart suklupo žaisdami namuose. Tuo tarpu išvykose „Roca Team“ buvo neįveikiama nuo lapkričio 5 dienos, kai Pirėnų aukštikalnėse pritrūko deguonies kovodama su „Andorra“ ekipa.

Jei Europos taurės turnyre „Monaco“ buvo prarijusi karčią nesėkmių piliulę, tai Prancūzijos lygoje ši komanda žygiuoja dar galingiau ir laimėjo 12 pastarųjų rungtynių.

„Rytas“: Terrellas Holloway 13, Pako Cruzas 12, Arnas Butkevičius ir Deividas Sirvydis – po 11, Eimantas Bendžius 7, Cameronas Bairstowas 6, Dovis Bičkauskis ir Mindaugas Girdžiūnas po 5, Evaldas Kairys 4.

„Monaco“: Jaleelas O'Brienas 23 (10/12 dvit.), Norrisas Cole'as 21, Yakuba Ouattara ir Anthony Clemmonsas po 7.

Kitose grupės rungtynėse Kazanės „Uniks“ ekipa įveikė Stambulo „Galatasaray“ 94:69 (24:11, 27:22, 18:19, 25:17).