„Lietkabelio“ pamokytas „Žalgirio“ strategas M. Schilleris nervingai barbeno į stalą: „Nepataikėme“

Kauno „Žalgirio“ treneriui Martinui Schilleriui – pirmasis antausis LKL čempionate. Kauniečių strategas iš Austrijos kaltę dėl tragiško žaidimo po pertraukos ir pralaimėjimo sekmadienį namuose Panevėžio „Lietkabeliui“ 61:72 suvertė netaikliems metimams.

Martinas Schilleris su „Žalgiriu“ nerado kelio į pergalę.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (15)

2020-09-27 21:09, atnaujinta 2020-09-27 21:20

Vis dėlto į stalą nervingai barbendamas austras turėjo pripažinti, kad po pirmųjų 5 minučių dingo energija, o taiklūs varžovų tritaškiai buvo per lengvas pasiteisinimas.

„Lietkabelis“ sužaidė labai geras rungtynes, jie padarė labai gerą darbą“, – mandagiai gyrė panevėžiečius M.Schilleris, tačiau jam labiau reikėjo pasikapstyti po savo daržą.

Vis dėlto austras nesėkmę aiškino aptakiomis frazėmis, tarsi 11:29 pralaimėtas trečiasis kėlinys būtų nieko ypatingo.

„Mes rungtynes pradėjome gerai ir puldami, ir gindamiesi, kamuolys judėjo gerai.

Tačiau toks jausmas, kad po penkių minučių pirmajame kėlinyje tas agresyvumas dingo“, – kalbėjo „Žalgirio“ treneris.

„Žalgiris“ pelnė mažiausiai taškų per LKL rungtynes nuo 2018 m. spalio, kai Klaipėdos „Neptūnui“ įmetė tik 60 taškų.

Po pertraukos „Žalgiris“ surinko vos 25 taškus, o „Lietkabelis“ pelnė 39.

„Po dviejų kėlinių mes pirmavome tik trimis taškais ir galėjome pridėti. Tačiau tada atėjo trečiasis kėlinys, kuriame jie pataikė 7 tritaškius, o mes nesugebėjome pagerinti savo žaidimo,

Ketvirtajame kėlinyje grįžome prie gynybos, tačiau negalėjome pataikyti. Trūko lengvumo, kurį jautėme anksčiau, – aiškino M.Schilleris. – Tai pirmos rungtynės, kai mes nepataikėme metimų, kuriuos pataikydavome anksčiau.“

„Žalgirio“ treneris kalbėjo ir apie klaidas, kurių komanda padarė 17, tačiau 11 jų buvo iki pertraukos.

„17 klaidų yra per daug, 12 būtų tinkamas skaičius, maksimaliai 13“, – skaičiavo austras.

Tačiau „Lietkabelis“ prarado kamuolį 18 sykių ir tai kompensavo kovingumu, kurio „Žalgirio“ žaidėjams trūko.

Šis mačas tapo rimtu skambučiu „Žalgiriui“ prieš pirmąsias Eurolygos rungtynes spalio 1 dieną Pirėjuje su „Olympiakos“.

„Matome, kur reikia pasitempti, šios rungtynės tą ir parodė. Turime suprasti, kad gerai žaisti reikia 40 minučių. Be techninių ir taktinių dalykų, taip pat turime būti pasiruošę ir psichologiškai“, – tikino M.Schilleris.

„Žalgirio“ stratego laukia išties rimtas užduotis surasti priežastis, kurios lėmė griūtį po pertraukos, nes tokių duobių neatleis nė viena Eurolygos komanda.