Graikijos spauda: „Kylanti „Žalgirio“ žvaigždė padėjo „Olympiakos“ kapituliuoti“

Graikijos žiniasklaidos manymu, Pirėjo „Olympiakos“ klubas ketvirtadienį per pirmąsias Eurolygos rungtynes su Kauno „Žalgiriu“ pats paleido pergalę, kurią jau laikė savo rankose. Tiesa, graikai nenuvertino ir svečių iš Lietuvos, tarp kurių labiausiai pažymėjo rezultatyviausią žaidėją Marių Grigonį ir lemiamus baudos metimus pataikiusį Roką Jokubaitį.

Graikijos spauda: „Kylanti „Žalgirio“ žvaigždė padėjo „Olympiakos“ atlikti savižudybę“.<br>Graikijos spaudos antraštės.
R.Jokubaitis sulaukė Graikijos spaudos dėmesio.<br>zalgiris.lt nuotr.
Kauniečiai pergalingai startavo naujajame Eurolygos sezone.<br>zalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Oct 2, 2020, 11:08 AM, atnaujinta Oct 2, 2020, 11:09 AM

Graikijos žiniasklaida prieš pirmąsias Eurolygos rungtynes Lietuvos čempionų galimybes naujame sezone vertino labai skirtingai.

„Kiekvienai naujai erai reikia laiko. Tik tada galėsime daryti išvadas. Iš tiesų, „Žalgiris“ pakeitė trenerį, bet išsaugojo pagrindinius žaidėjus. Tikėtina, kad jis vėl bus stiprus, ypač savo aikštėje“, – sezono atidarymo išvakarėse rašė Graikijos sporto svetainė „Contra“.

Tuo tarpu kita graikų sporto svetainė „Sport24“ netikėjo kauniečių galimybėmis ir paminėjo „Žalgirį“ tarp septynių komandų, kurios šį sezoną neturėtų kovoti dėl kelialapio į Eurolygos atkrintamąsias varžybas. Vis dėlto „Sport24“ visai Kauno komandos nenurašė: „Sunku įvertintį tikrąjį „Žalgirio“ pajėgumą.

Tai bus gera komanda, labiau amerikietiško stiliaus, nes jos treneris dirbo G lygoje. Tačiau neaišku, kiek „Žalgiriui“ reikės laiko, kad pabaigtų Šarūno Jasikevičiaus erą, kuri pasižymėjo specifine ir sėkminga krepšinio filosofija“.

Įdomu, kad „Sport24“ apatinėje galimybių reitingo dalyje įrašė ir vieną Graikijos klubą Atėnų „Panathinaikos“.

Pirėjo komanda, „Sport24“ manymu, yra tvirta Eurolygos vidutiniokė. Tad pirmųjų rungtynių, kuriose „Olympiakos“ namie pralaimėjo „Žalgiriui“ 67:68, rezultatas graikų krepšinio apžvalgininkams buvo labai skaudus smūgis.

Jų jausmus atspindėjo antraštės spausdintų penktadienio leidinių viršeliuose: „Charakiris“ („Kokkinos“ sporto dienraštis), „Tragedija“ („Live Sport“ sporto dienraštis), „Krachas“ („Fos“ sporto dienraštis).

„Šis pralaimėjimas nebus pamirštas visą sezoną“, – nuaidėjus finalo sirenai antraštėje parašė su „Olympiakos“ siejamas leidinys „Fos“.

„Sezonas dar tik prasideda, bet jei Pirėjo komanda nori grįžti į ketvirtfinalį, privalo, bent namie, nugalėti teoriškai silpnesnius varžovus, – tvirtino „Fos“. – O šio pralaimėjimo šleifas Giorgo Bartzoko komandą persekios visą sezoną.

Gaila „Olympiakos“. Jis pralaimėjo rungtynes, kurias jau kontroliavo, net ir ketvirtajame kėlinyje buvo padėties šeimininkas. Bet paskutinėmis minutėmis beveik viską darė neteisingai: nepataikė, priėmė blogus sprendimus. Priešingai negu lietuviai, kuriuos užvedė jaunasis R.Jokubaitis, padaręs šeimininkams daugiausiai žalos“.

„Kiekviena pradžia būna sudėtinga“, – „Sport24“ antraštėje filosofiškai įvertino ketvirtadienį vykusio mačo rezultatą. O pirmose straipsnio eilutėse parašė: „Pirmose sezono rungtynėse „Olympiakos“ atliko savižudybę. „Žalgiris“ paneigė prognozes ir pasiekė svarbią pergalę“.

„Olympiakos“ sezoną pradėjo netikėtu pralaimėjimu, – rašė sporto svetainės „Gazzetta“ apžvalgininkas Konstantinos Melagies. – Netikėtu dėl to, kad po trijų kėlinių pirmavo 11 taškų skirtumu ir trečiajame kėlinyje kelias minutes žaidė puikų krepšinį. Netikėtu dar ir dėl to, kad rungtyniavo su komanda, kuri, mano nuomone, šį sezoną nepasieks nieko“.

Nors Graikijos krepšinio apžvalgininkai sutartinai rašė, kad „Olympiakos“ pats atidavė pergalę, „Žalgiris“ jos nebūtų pasiėmęs, jei nebūtų pasistengęs. O labiausiai, ypač ketvirtajame kėlinyje, pasistengė du Lietuvos rinktinės krepšininkai R.Jokubaitis ir M.Grigonis.

„M.Grigonis ir R.Jokubaitis buvo nuostabūs, – rašė „Sport24“. – Pirmasis žaidė 32 minutes ir pataikė neįtikėtinus metimus, o antrasis, būdamas 19-os, parodė, kodėl laikomas nauju didžiu Lietuvos krepšinio talentu. Likus 3,5 sek. jis išprovokavo pražangą, pataikė psichologiškai sunkų pirmąjį metimą, po to – antrąjį ir išėjo iš aikštės kaip nugalėtojas, puikiai prisistatęs tai Europos sirgalių daliai, kuri apie jį dar nebuvo girdėjusi“.

„Olympiakos“ pralaimėjo, nes prastai dengė M.Grigonį ir R.Jokubaitį, o kartais ir Luką Lekavičių – rašė „Contra“. – Šeimininkai neapsigynė nuo antrosios linijos žaidėjų, kuriems leido mėtyti iš po krepšio ir vidutinio nuotolio. Taip atsitiko ir paskutinėje svečių atakoje, kurioje R.Jokubaitis gavo teisę mesti baudas, ir „Žalgiris“ pasiėmė tai, ką jam atidavė „Olympiakos“.

„Olympiakos“ ketvirtajame kėlinyje priėmė daug neapgalvotų sprendimų ir už tai sumokėjo, – rašė „Gazzetta“. – Kodėl „Žalgiris“ laimėjo? Nenuleido rankų atsilikdamas 11 taškų skirtumu, liko šaltakraujis, taikliai mėtė ir pabaigoje pagerino gynybą“.