„Sunku laimėti rungtynes, kai varžovai atakuoja taip gerai. Ypatingai negalėjome sustabdyti Klemeno Prepeličiaus ir Vanja Marinkovičiaus“, – po pirmojo šio sezono pralaimėjimo Eurolygoje kalbėjo „Žalgirio“ treneris Martinas Schilleris.

Apie M. Gebeno traumos rimtumą prakalbęs M. Schilleris įvardijo „Žalgirio“ pralaimėjimo priežastis<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

2020-10-22 22:28, atnaujinta 2020-10-23 16:30

Kauno „Žalgirio“ (4/1) komandai nepavyko pratęsti savo pergalių serijos Eurolygoje. Iki šiol vis dar be pralaimėjimų stipriausiame Europos klubinio krepšinio turnyre žygiavusi M.Schillerio kariauna 82:94 (27:22, 18:15, 12:30, 25:27) krito prieš „Valencia“ (3/1) komandą.

Šioje akistatoje Kauno klubui nepadėjo Martinas Gebenas, vietoje jo pirmą kartą Eurolygos rungtynėms buvo registruotas Marekas Blaževičius.

Dvikovą žalgiriečiai pradėjo itin sėkmingai atakuodami krepšį iš toli. Pirmajame kėlinyje „Žalgirio“ ekipa pataikė net septynis tritaškius iš devynių bandymų.

Tolimų metimų karavaną ketvirčio pradžioje užkūrusius Steve'ą Vasturią ir Marių Grigonį sėkmingai pavadavo nuo suolo pakilę Rokas Jokubaitis ir Artūras Milaknis.

„Žalgirio“ komanda dviženklį pranašumą trumpam buvo įgijusi antrojo kėlinio pabaigoje, tačiau „Valencia“ ekipai pavyko sušvelninti deficitą ir į ilgąją pertrauką aikštelės šeimininkai išsinešė aštuonių taškų pranašumą 45:37.

Varžovai artėti pradėjo jau nuo pat pirmųjų trečiojo kėlinio minučių. Nesužaidus nė pusę ketvirčio svečius pirmą kartą dvikovos metu į priekį išvedė tolimą metimą pateikęs Bojanas Dubljevičius (49:51).

„Sveikinu „Valencia“ su pergale. Mes žaidėme dvi skirtingas rungtynių dalis. Pirmojoje gerai stabdėme varžovų tolimus metimus, tačiau po pertraukos jie pagerino taiklumą, geriau kovėsi po krepšiu“, – teigė Kauno klubo strategas.

Trečiąjį ketvirtį svečiai laimėjo 12:30 ir prieš lemiamą ketvirtį „Valencia“ komanda turėjo dviženklį pranašumą 57:67.

Reikalai Kauno klubui dar labiau komplikavosi ketvirtajame kėlinyje, kuriame svečiai iš Ispanijos dar labiau įtvirtino savo pranašumą.

„Žalgirio“ komanda po ilgosios pertraukos prametė net dešimt tolimų metimų iš eilės.

„Manau, kad daugelis metimų buvo gerų, o paruoštus metimus reikia išmesti. Jei tu nepataikai metimų, tai neprideda žaidėjui pasitikėjimo savimi“, – argumentavo treneris.

– Nigelis Hayesas išmetė 15 metimų, taičiau turėjo problemų su taiklumu. Kaip vertinate jo pasirodymą? – buvo paklausta Kauno klubo stratego.

– Peržiūrėsime video, buvo situacijų, kuriose jis pataikė sunkių metimų, tačiau taip pat prametė ir daug paruoštų metimų. Žiūrėsime video.

– Ar turite kokios informacijos dėl kitos savaitės išvyką į Prancūziją?

– Ne, nieko plačiau apie tai neteko girdėti.

– Kokia rimta yra M.Gebeno trauma?

– Nemanau, kad tai itin stirpi trauma. Jis yra patempęs Achilo sausgyslę. Daugiau informacijos turėsime kitą dieną.

– „Žalgiriui“ sunkiai sekėsi stabdyti Nikola Kaliničių jam gaunant pranašumą po krepšiu. Kiek rimta buvo ši problema?

– Tai buvo iššūkis, mes žinojome, kad jis sugeba versti taškus iš po krepšio, tačiau varžovai itin gerai numetinėjo kamuolius ir baudė mus tolimais metimais.