Z. Leday nesustabdęs „Žalgiris“ pratęsė nesėkmių ruožą Eurolygoje

Kauno „Žalgirio“ (5/5) komanda ir toliau nelaimi Eurolygoje. Martino Schillerio auklėtiniai penktadienį išvykoje 92:98 (25:21, 15:31, 24:21, 28:25) turėjo pripažinti Milano „Olimpia“ (4/3) krepšininkų pranašumą.

Zachas Leday prieš buvusią komandą sužaidė puikias rungtynes.<br>M.Patašiaus nuotr.
Kauno komanda išvykoje pralaimėjo Milano klubo krepšininkams.<br>M.Patašiaus nuotr.

Nov 20, 2020, 9:05 PM, atnaujinta Nov 21, 2020, 1:04 AM

Žalgiriečiai vienu metu turėjo net 20 taškų deficitą, bet ketvirtajame kėlinyje jiems buvo pavykę išlyginti rezultatą. Vis tik rungtynių pabaigą tiksliau sužaidė Ettorre Messinos auklėtiniai, kurie iškovojo ketvirtąją savo pergalę sezone.

Tuo tarpu Lietuvos čempionams tai buvo jau ketvirtasis pralaimėjimas iš eilės. Penktadienį prieš Kauno komandą puikias rungtynes sužaidė buvęs žalgirietis Zachas Leday. Praėjusiame sezone dar žaliai baltus marškinėlius vilkėjęs amerikietis prie „Olimpia“ pergalės prisidėjo pelnydamas 20 taškų ir surinkdamas 22 naudingumo balus.

Rungtynės prasidėjo ne itin palankiu scenarijumi „Žalgirio“ komandai. Po krepšiu dominavęs Z.Leday padėjo Milano klubui per pirmąsias minutes susikrauti 6 taškų pranašumą – 9:3. Buvęs žalgirietis puikiai išnaudojo savo pranašumą dvikovoje prieš Paulių Jankūną.

Tačiau M.Schillerio kariauna labai greitai išlygino rezultatą, o vėliau greito puolimo dėka baigiantis kėliniui įsiveržė į priekį 25:21.

Antrajame kėlinyje „Olimpia“ pademonstravo geležinę gynybą ir per pusę kėlinio „Žalgiriui“ leido įmesti vos du taškus. Nors vėliau žalgiriečiai turėjo spurtą 7:0, tačiau dviem tolimomis bombomis kėlinį užbaigę Milano klubo krepšininkai susikrovė dviženklę persvarą – 52:40. Žalgiriečius vėl pavedė gynyba ir per antrąjį kėlinį jie varžovams leido įmesti 31 tašką.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė: „Žalgirio“ gynyba ir toliau braškėjo, o „Olimpia“ per kelias minutes susikrovė 20 taškų pranašumą (62:42).

Baigiantis kėliniui „Žalgiriui“ pavyko pristabdyti Milano krepšininkus ir sumažino atsilikimą iki 9 taškų – 64:73.

Lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ atrado savo lyderį. Juo tapo Lukas Lekavičius, kuris pelnė 7 taškus iš eilės, o rezultatas tapo lygus – 77:77. Tačiau tuomet „Olimpia“ atsakė spurtu 10:2 ir likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes perėmė žaidimo vadžias į savo rankas susikraudami 7 taškų pranašumą – 89:82.

Per likusį laiką „Olimpia“ persvaros neišbarstė ir savo arenoje iškovojo pergalę.

„Olimpia“: Kevinas Punteris 22, Zachas Leday 20, Shavonas Shieldsas 17, Malcolmas Delaney 13, Kyle'as Hinesas 10 taškų.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 16, Rokas Jokubaitis 15, Augustine'as Rubitas 13, Marius Grigonis 10, Joffrey Lauvergne'as ir Nigelis Hayesas po 9, Steve'as Vasturia ir Thomas Walkupas po 8, Martinas Gebenas ir Paulius Jankūnas po 2 taškus.