„Olimpia“ kvailai paskutinėmis sekundėmis vos neatidavė kelialapio į Eurolygos finalus „Bayern“ ekipai

Eurolygoje antradienio vakarą paaiškėjo visi keturi finalinio ketverto dalyviai. „Barcelona“ varžove pusfinalyje tapo Milano „Olimpia“ komanda, kuri namie sugebėjo palaužti Miuncheno „Bayern“ ekipą 92:89 (24:22, 26:18, 22:18, 20:31) ir laimėjo seriją 3:2.

„Bayern“ akistata su „Olimpia“<br>IS/Scanpix.com nuotr.

May 4, 2021, 9:39 PM, atnaujinta May 5, 2021, 12:49 AM

Milanui po pirmojo kėlinio pirmaujant 24:22 jis spurtavo 9:0 ir atitrūko 33:22 ir išlaikė tą persvarą iki antrojo kėlinio pabaigos 50:40.

Po didžiosios pertraukos italai ir toliau elgėsi kaip šeimininkai ir ramiai pirmavo 72:58, 82:67.

Tačiau baigiantis mačui Milano ekipa pradėjo sirgti „pergalės laukimo“ sindromu ir tuo pasinaudojo vokiečiai – jie laimėjo atkarpą 10:1 sugrąžino intrigą – 77:83.

Nors Malcolmo Delaney pastangomis rezultatas ir vėl padidėjo iki 88:77, beprotybė prasidėjo likus varžytis 14 sekundžių, kai Jalenas Reynoldsas pataikė tritaškį – 87:91.

Tada Milano ekipa prarado kamuolį savoje aikštės pusėje ir Wade‘as Baldwinas pataikė iš po krepšio – 89:91. Maža to – „Olimpia“ dar ir per sekundę prarado kamuolį. Tačiau šia dovana „Bayern“ nepasinaudojo ir Shavonas Shieldsas pataikė vieną baudą bei padėjo tašką – svečių bandymas išlyginti rezultatą nebuvo sėkmingas.

Karjeros mačą sužaidęs Sh.Shieldsas, kuris pelnė 34 taškus ir surinko 41 naudingumo balą.

„Olimpia“: Shavonas Shieldsas 34 (5/6 tritaškiai, 11/12 baudos metimai, 5 atk. kam., 41 naud. bal.), Malcolmas Delaney 16 (3/3 tritaškiai), Kyle‘as Hinesas 12 (7 atk. kam.).

„Bayern“: Jalenas Reynoldsas 19 (10 atk. kam.), Wade‘as Baldwinas 17, JaJuanas Johnsonas 14 (9 atk. kam.), D.J.Seeley 11 (2/3 tritaškiai), Paulas Zipseris 10 (1/4 tritaškiai).

Didžioji dalis specialistų tikino, kad sėkmė turėjo šioje serijoje lydėti vokiečių klubą, nes po traumų į rikiuotę sugrįžo visi geriausi Miuncheno žaidėjai. Tačiau pirmoje serijos dvikovoje „Olimpia“ stebuklingai išsigelbėjo 79:78, o antrame mače jau buvo geresni 80:69.

Persikėlus serijai į Vokietiją, jau „Bayern“ dominavo, abu kartus laimėję 85:79 ir 85:82.

„Nauja diena“: ar I. Šimonytė gali pasipriešinti G. Nausėdai?