Čempioniškas startas: „Žalgiris“ nubloškė uteniškius, kuriems jėgų priešintis užteko tik pirmajam kėliniui

LKL pusfinalio pirmosiose rungtynėse pirmadienį intrigos buvo labai mažai: titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ savo arenoje 100:75 (23:23, 35:16, 17:16, 25:20) sutriuškino traumų nustekentą Utenos „Juventus“ ekipą ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1:0.

„Žalgirio“ ir „Juventus“ rungtynės.<br> G.Bitvinsko nuotr.
„Žalgirio“ ir „Juventus“ krepšininkai LKL pusfinalyje susigrūmė ketvirtą kartą.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (47)

2021-05-24 18:38, atnaujinta 2021-05-24 21:48

Uteniškiai priešinosi tik pirmąjį kėlinį, kuris baigėsi lygiosiomis 23:23 po Mariaus Runkausko tritaškio. Antrojo pradžioje „Žalgiris“ spurtavo 16:0 ir pabėgo negrįžtamai.

Pirmajame kėlinyje Utenos ekipa pavyzdingai kibo favoritams į atlapus, tačiau antrąjį ketvirtį žalgiriečiai pradėjo įspūdingu spurtu ir atsiplėšė 39:23.

Įsisiautėję šeimininkai neleido varžovams atsikvėpti ir dar iki pertraukos pridėjo spurtą 10:0, kuris leido pradėti uteniškių triuškinimą (52:32).

Po pertraukos „Žalgirio“ apsukos sumažėjo, tačiau „Juventus“ atkurti intrigos nesugebėjo. Ketvirtajame kėlinyje kauniečiai dar kiek padidino pranašumą ir šventė triuškinančią pergalę.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo po 17 taškų įmetę Thomas Walkupas ir Joffrey Lauvergne'is. 14 taškų pridėjo Joffrey Lauvergne'as.

„Juventus“ į pusfinalio mūšį stojo be trijų starto penketo žaidėjų, o nukraujavusius svečius Kaune gelbėti mėgino Mindaugas Kupšas, pelnęs 18 taškų.

Rungtynių statistika

„Žalgiris“: Thomas Walkupas (5 rez. perd.) ir Joffrey Lauvergne'is po 17, Lukas Lekavičius 17, Paulius Jankūnas (8 atk. kam.) ir Karolis Lukošiūnas po 13, Marius Grigonis 9.

„Juventus“: Mindaugas Kupšas 18, Gintautas Matulis 15 (3/4 tritaškių), Vaidas Čepukaitis 12, Martynas Paliukėnas 10, Žygimantas Skučas 7.

Reguliariajame sezone „Žalgiris“ laimėjo 3 iš 4 rungtynių. Kauno komanda laimėjo namie 84:63, pralaimėjo svečiuose 87:90, laimėjo svečiuose 102:78 ir namie 97:79.

Pusfinalyje „Juventus“ negali remtis trimis itin svarbiais krepšininkais – Vaidu Kariniausku, Martynu Gecevičiumi ir Ignu Vaitkumi.

„Žalgirio“ ir „Juventus“ krepšininkai ketvirtfinalio mačus laimėjo dar gegužės 15 dieną, tačiau ilgiau nei savaitę turėjo laukti, kada galės pradėti pusfinalio dvikovą.

„Žalgiris“ į pusfinalį pateko 27-ąjį kartą (visus sezonus, kuriuos vyko atkrintamosios varžybos) ir nė karto nepralaimėjo pusfinalio serijos. Kauno komanda net 24 iš 26 serijų laimėjo sausu rezultatu 2:0 arba 3:0. Pusfinalyje laimėti po vienerias rungtynes prieš „Žalgirį“ sugebėjo tik „Rytas“ (2014 m.) ir „Neptūnas“ (2017 m.). Užpernai „Žalgiris“ pusfinalyje nugalėjo „Lietkabelį“ 2:0 (pernai atkrintamosios varžybos nebuvo surengtos).

„Juventus“ į pusfinalį pateko penktąjį kartą. Iki šiol Utenos komanda pralaimėjo visas keturias pusfinalio serijas (2010 m. – „Rytui“, 2011, 2015 ir 2016 m. – „Žalgiriui“) ir per jas nelaimėjo nė vienerių rungtynių.

„Žalgiris“ ir „Juventus“ atkrintamosiose varžybose iki šiol susitiko tris kartus. 2011 metais „Žalgiris“ laimėjo pusfinalio seriją 2:0, 2015 ir 2016 m. „Žalgiris“ laimėjo pusfinalio serijas 3:0.