Trečiosiose pusfinalio rungtynėse „Lietkabelis“ pagaliau priešinosi, bet „Rytas“ pabaigoje susigriebė ir laimėjo seriją sausai

Vilniaus „Rytas“ pasiekė LKL finalą trumpiausiu keliu. Pusfinalio trečiosiose rungtynėse vilniečiai sekmadienį namuose dar sykė įveikė Panevėžio „Lietkabelį“ 87:80 (25:24, 20:20, 20:24, 22:12) ir serijoje iki 3 pergalių triumfavo 3:0.

Vilniečiai įtikinamai laimėjo pirmąsias dvejas rungtynes.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

May 30, 2021, 3:56 PM, atnaujinta May 30, 2021, 7:48 PM

Nors serijoje buvo tikimasi intriguojančios kovos, pirmąsias rungtynes Vilniuje „Rytas“ laimėjo 97:72, o antrąsias Panevėžyje – 94:74.

Kauno „Žalgiris“ jau pateko į finalą, triskart sutriuškinęs Utenos „Juventus“ komandą – 100:75, 116:80 ir 93:75.

Vilniečiai kitą savaitę pradės LKL finalo seriją su Kauno „Žalgiriu“, o panevėžiečiai sezoną užbaigs serija dėl trečiosios vietos su Utenos „Juventus“.

Sekmadienį mačo pradžioje komandos keitėsi taikliais metimais, o greitai šauti į priekį nepavyko nei vieniems, nei kitiems – 13:13.

Sulig Martyno Echodo dvitaškiu pirmojo kėlinio pabaigoje minimalų pranašumą įgijo šeimininkai – 25:24.

Antrajame ketvirtyje vilniečiai tęsė sėkmingą varžovų krepšio atakavimą tolimais metimais, bet svečiai įpusėjus kėliniui sugebėjo laikytis priekyje – 38:37.

Tačiau trapų pranašumą į pertrauką nusinešė sostinės krepšininkai – 45:44.

Komandoms grįžus iš rūbinių, kiek geriau sekėsi „Rytui“ – fiziška kova pažymėtoje trečiojo kėlinio pradžioje Vilniaus ekipa priartėjo prie dviženklio pranašumo – 55:46.

Visgi Kyle'o Vinaleso ir Panagiočio Kalaitzakio tempiami panevėžiečiai sugebėjo pasivyti varžovus ir prieš lemiamas dešimt minučių netgi persverti rezultatą – 68:65.

Paskutiniajame ketvirtyje užvirė nervinga kova. Likus žaisti penkias minutes Arno Butkevičiaus baudos metimai į priekį išvedė Vilniaus krepšininkus – 74:73.

Lemiamu metu būtent jie pasirodė šaltakraujiškesni – iškovota pergalė 87:80 bei pačiuptas bilietas į pirmenybių finalą.

Rungtynių statistika.

„Rytas“: Martynas Echodas 19 (7 atk. kam., 23 naud. bal.), Gytis Radzevičius 17 (3/4 trit., 18 naud. bal.), Andrew Goudelockas ir A. Butkevičius (20 naud. bal.) po 13, Dovis Bičkauskis 9 (6 rez. perd., 18 naud. bal.), Ivanas Buva 8 (7 atk. kam.).

„Lietkabelis“: Kyle'as Vinalesas 21, Paulius Valinskas 15, Margiris Normantas 12, Gytis Masiulis 9 (6 atk. kam.), P. Kalaitzakis 8 (6 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 7, Džordže Gagičius 6.

Jau po antrųjų rungtynių paaiškėjo, kad vilniečiai yra galva aukštesni.

„Tokios pat rungtynės kaip prieš dvi dienas. Bloga gynyba, nepadarytos pražangos – nesuvokiu, kaip žaidžiame pusfinalį be jų. „Rytas“ nusipelnė pergalės, stengsimės padaryti, ką galime geriausio, sekmadienį“, – po antrojo mačo kalbėjo panevėžiečių strategas Nenadas Čanakas.

„Žinojome, jog „Lietkabelis“ norės ant mūsų užgriūti. Pirmoje pusėje jie tą padarė, gyveno iš mūsų klaidų ir nuo to mums skaudėjo. Iš 39 taškų jie 16 pelnė po mūsų klaidų, kas yra nedovanotina. Turime iš tų klaidų pasimokyti. Po pertraukos geriau saugojome kamuolį, nubėgome ir jautėmės tvirčiau“, – teigė „Ryto“ strategas Giedrius Žibėnas.